Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményed a ka/ke...

Mi a véleményed a ka/ke végződésü becézésekről?

Figyelt kérdés

Tetszik?nem tetszik?


Nekem nagyon nem.ismerek 50éves Jozsikát,szerintem nagyon gáz.

a lányomat anyosomon kivül senki nem becézi igy,rá is rászoltam már hogy van a lányomnak beceneve és ka nélkül is lehet szólitani.


2010. szept. 3. 08:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem tetszik. és azok a nevek se amik alapból igy végződnek.

Friderika pl.

2010. szept. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar, sőt még van aki engem is becéz 28 évesen higy Szilvikó, mert hallotta hogy otthon így szólítanak megtetszett neki! Sőt még a 4 éves fia is úgy hív:) lányomat us becézem becézik, pedig a nevèt ka/ ke nélkül is lehet szépen használni!
2010. szept. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Engem is nagyon ki tud akasztani. A nagyobbik lányom Nikolett, a kissebbik Anna. Anyósom szokta őket Nikikének és Annácskának szólítani. A férjemnek és nekem csak: Nikolett és Anna. Persze a nagyobbikat a barátai és az osztálytásai csak Niki-zik, de még mindig jobb, mint a "ke"!
2010. szept. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Engem sem nagyon zavar. Vannak nevek, amikhez egész jó, Kicsi korban szerintem teljesen elfogadható.

Felnőtt korban már neccesebb, bár kedveskedésként/szeretetből néha engem is szólítanak -ke-vel és az nagyon jól esik.


Egyébként vannak nevek, amiktől én is gutaütést kapok, pl. Annácska, Edinácska - ezek már sztm túlzások, de pl. pici fiúnál a Tamáska, vagy Danika aranyos, vagy pici lánynál a Dórika, Andika.

2010. szept. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Kicsi korban még okés,de felnőttként.

27évesen vagyok Gabika,szintén anyosom jovoltábol.

a családom nem hiv igy mert utálom,kicsi korom ota.

2010. szept. 3. 08:21
 6/13 anonim válasza:
Engem nagynéném le Adrikázott múltkor. XD Pedig kicsi koromban sem szoktak így hívni, csak simán Adrinak. Mondjuk amit rühellek, az az Adrus, úgyhogy inkább Adrika akkor már. XD
2010. szept. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Engem a nagymamám,a nagynéném,a nagybátyám,sőt a párom édesanyja is Nikikének/Nikikémnek hív. 14 éves korom körül el kezdett zavarni,mert olyan kislányosnak tartottam,de aztán rájöttem,h csak kedvességből becéznek így,és ma már jobban szeretem,mint a Nikit(az olyan "száraz")!

20/L

2010. szept. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A legrosszabb,amikor az Erzsébeteket Erzsikézik!!!

Két 19 éves Erzsébet ismerősöm van...

a név alapból szép,és nem gondolom,h a fiatal lányok esetleg utálnák a nevüket,de ezt a fajta becézést ki nem állhatják!!!

Amúgy nekem semmi bajom a -ka/ke végződésű becenevekkel,ha "ízlésesek"

2010. szept. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Van amikor még elfogadható. Kisfiam Zétény, és mindenkinek Zétike.
2010. szept. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én lányom Dorkaként van anyakönyvezve. Minket nem zavart, hogy eleve becenév.
2010. szept. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!