Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnő hülye vagy tényleg...

A védőnő hülye vagy tényleg keveset hízik a babám?

Figyelt kérdés

A védőnőnk mániája, hogy keveset híznak a gyerekek, én is megkapom minden alkalommal. A babám fél éves volt most, 66 cm és 6900 gramm - 50 cm-el és 3100 grammal született.


A védőnő mindig pampog, meg erőlteti a tejpépet, de én nem szeretnék azt adni anyatej helyett. 5 hós koráig anyatejes volt csak a babám, azóta hozzátáplálok, egy főzeléket már kiváltottunk, meg egyszer kap gyümölcsöt. Amúgy vidám, arányos 74-es ruhát viselő baba.


Igen, tényleg belassult a hízása, míg az első hónapban 900 grammot hízott, most legutóbb csak 200 grammot. Egyébként a táblázatok szerint pont megfelelő a súlya a születési adataihoz képest.


Ami kételyt támaszt bennem, az az, hogy itt olvasgatva a kérdéseket, ennyi idősen szinte mindenkinek 8-9 kilós, 70+ centis babája volt. Egy ismerősöm gyereke 3 héttel hamarabb született, ő is nagyobb, már a 86-os ruhákat kezdi.


Nem tudom, hogy most akkor rendben van-e a babám fejlődése vagy tényleg kicsi lenne?



2021. okt. 25. 13:33
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Igen, felmerült, hogy vashiány okozhatja a lassú gyarapodást..De jók lettek az eredmények. Felnőtteket megszégyenítő adagokat eszik, emellett sokat cicizik. Szóval próbálok többet nem aggódni 🙂 Úgy érzem megtettünk mindent, több alkalommal is orvoshoz vittem.
2021. okt. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
70%
Akkor a te babád súlyát is kevésnek találták és foglalkozott vele az orvosod. A kérdező esetében sem a védőnő a hülye.
2021. okt. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!