Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a VÉLEMÉNYETEK A ROTA...

Mi a VÉLEMÉNYETEK A ROTA vírusról, illetve az oltásról? Be adattátok?

Figyelt kérdés
2010. aug. 31. 10:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Mi is beadattuk. Szintén volt a közeli ismerőseink között rotás baba.... azt nem kívánom senkinek. Így nálunk ez nem is volt kérdés. 3 hónapos múlt, megkapta már mind a kettőt.
2010. aug. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
52%
Én sem adattam be,pidig tellett volna rá.Nem azért mert sajnáltam rá kiadni a pénz,hanem mert az orvos sem javasolta.Azt mondta ez tényleg felesleges pénzkidobás,mert még másik negyven ilyen vírus van.
2010. aug. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
35%

Szia! Mi nem adattuk be. Az orvosunk azt mondta ez inkább azoknak ajánlott, ahol a baba un. "veszélyeztetett környezetben" él. Pl. ovis, vagy kisiskolás testvér, akik esetleg hajlamosak erre a betegségre. Sajnos 95% hogy ha elkezd oviba, vagy esetleg bölcsibe menni, elkapja. De egyáltalán nem biztos hogy kórházba kerül. Ez mind a babán, és rajtad múlik. Bnőm kisfia 3hónaposan elkapta, nővére hazavitte a suliból a vírust. A kislánynak semmi baja nem volt, a kisfiú elkapta. Kaptak egy oldatot, (500ml)amit meg kellett innia 6óra alatt. Ezzel elkerülte a kiszáradást. Ha tudod pótolni a folyadékot, nem kerül kórházba. És amúgy pedig ez a Rota vírus minden gyereknek a torkában megtalálható, csak nem mindenki fertőz vele. Úgyhogy mi ezek után úgy döntöttünk nem adjuk be. Ja oltás után sok baba hasonló tüneteket produkál. Itt is lehet a kimenetel ugyanaz: kórház. De a te döntésed.

Üdv. Jó babázást.

2010. aug. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Beadattuk
2010. aug. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
A nagyobb fiam nem kapta meg az oltást, elkapta. Kb 3 hét hasmenés, hányás legalább elkerült. De a hasmenés az napi 20-30 pelenkával járt, s szegény feneke szörnyen nézett ki. Ezt elkerülvén a kicsit már beoltattuk. Aki látta, milyen egy ilyen vírus, az beoltatja a gyermekét!
2010. aug. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"Ja oltás után sok baba hasonló tüneteket produkál. Itt is lehet a kimenetel ugyanaz: kórház."

Ez nem igaz, 1-2 esetben lehet HASONLÓ tünet, nagyon ritkán!

Gyerekosztályon vagyok ápolónő és azt tanácsolom az oltás elleni riogatás itt egyáltalán nem állja meg a helyét, nagyon sok gyerek szenved nálunk a rotától, ne becsüljük le!

2010. aug. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Nem adatom be. Nem a drágasága miatt, hanem mert több orvos ismerősöm szerint is felesleges. Ahogy írta is valaki sokféle gyakoribb virusnak vannak hasonló kísérői. Egyébbként más nem kötelező oltást fog kapni a kislányunk.
2010. aug. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Mi nem adattuk be, pontosan azért mert 3 törzs ellen véd... A doktornénink sem javasolta, mert nálunk nincs nagyobb gyerek, aki esetleg hazahozza az oviból, vagy suliból. Nyilván, ha lenne, akkor azért én is beadatnám.
2010. aug. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Én orvosként (körzeti orvosi ügyeletben gyermekekhez is kijárok) sok rotát végignéztem, s infúzióval vitettem mentővel kórházba, annyira kiszáradtak, legyengültek szegények. Hát akár javasolja a többi kolléga, akár nem, a mi kislányunk megkapta. Nem sokféle ennyire kemény kiszáradást okozó hasmenéses vírus van!!!! De persze ez mindenkinek a saját döntése.
2010. aug. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

A lányom nem kapta meg, az orvos nem ajánlotta, azért mert nem volt semmi olyan tényező ami indokolta volna. Nem is kaptuk el. És amúgyis azt mondták, hogy 2 éves korig nagyon veszélyes!

Januárra várom a picit, ő biztos megkapja, mert a nagy ősszel oviba megy! De valóban az oviból haza hozhatja a másik 33 féle másikat és mehetünk a kórházba!

2010. aug. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!