Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortol mosolyog az ujszulott...

Mikortol mosolyog az ujszulott baba?

Figyelt kérdés
1 hete szuletett a kisfiam, de ebren meg nem lattam mosolyogni, csak almaban. Nalatok mikortol mosolygott eloszor a pici?
2008. dec. 11. 00:33
 1/6 anonim ***** válasza:
hmm 1 honapos koratol talan!
2008. dec. 11. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam 12 napos és tegnap mosolygott először ébren. Álmában sem sokat láttam még mosolyogni, mert elég morcos arcocskája van, általában grimaszol, a szemöldökét húzgálja, csücsörít, legörbíti a száját, de mosolyogni nem igazán szokott, miközben alszik.

Tegnap viszont ébren volt, amikor elmosolyogta magát többször is, egy elég egyszerű, általam komponált dalocskát énekelgetek neki amióta megszületett (nem vagyok egy nagy dalismerő, ez meg bennem maradt) és ennek egy bizonyos soránál mosolyogta el magát. Először azt hittem, hogy rosszul látok, mert én is úgy tudtam, hogy később mosolyognak. De nem láttam rosszul, szóltam a férjemnek és ahányszor megismételtem azt a sorocskát, annyiszor mosolyogta el magát és nem kicsit, hanem nyitott szájjal, de még hang nélkül.

Sokszor letesztelni nem tudtam, mert kb 6-7 alkalom után elcsuklott a hangom, mert bizony elbőgtem magam... Olyan szép! :-)

2008. dec. 11. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babám egy naposan a legelső fényképezésekor mosolygott. ( én meg bőgtem:) ) Álmában rendszeresen mosolygott, éber állapotában 2 hetes kora körül láttam legközelebb.

Most már teli szájjal vigyorog, és 1 hete már hangosan nevet is, ha vmi nagyon megtetszik neki.

10 hetes picifiú anyukája

2008. dec. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az enyém kb egy hónapos volt. Két hónaposan meg már mindenkire vigyorgott.
2008. dec. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
mar nagyon varom azt a pillanatot, amikor visszajelzeskent fog mosolyogni...en mar azon meghatodtam, amit irtatok, olyan aranyos. Ezek szerint mar nincs olyan messze ez a nap, addig beerem az `alom-mosolyokkal`:-)
2008. dec. 11. 13:40
 6/6 anonim ***** válasza:
"Az élet első hetében a baba szája szöglete gyakran felkunkorodik, olyan arckifejezést kölcsönözve neki amely a világ szemében mosolynak tűnik. A valódi szociális mosolynak azonban mások mosolyával kölcsönös viszonyban kell lennie, vagyis a csecsemőnek mosolyognia kell válaszként mások mosolyára, és ki kell váltania mások mosolygását. Pontosan ez következik be két és fél, három hónapos kor között először." Michael Cole-Sheila Cole
2008. dec. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!