Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valakinek a babájának a lábán...

Valakinek a babájának a lábán voltak hasonló foltok? A részletek lenn!

Figyelt kérdés
Először csak az egyik lábán láttam kis kör alakú foltokat ami kicsit száraz és fürdés után piros, de nem élénken! Amúgy fürdés előtt testszínű! Nem tudom mi lehet! nem is egyforma nagyságúak!Hétfőm megyünk dokihoz. De kíváncsi vagyok hogy volt e ilyen valakinél és ha igen akkor mi volt az oka!! A lányom egy éves!Váltottam mosószert,de gondolom akkor nem csak a lábán lenne!
2010. aug. 28. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát az én fiamnak az ekcéma pont ilyen foltok formájában szokott jelentezni. Száraz és a fürdés után erősebben látható.

De biztosat csak bőrgyógyász tud mondani.

2010. aug. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A lányomnak is volt amíg kisebb volt, mindig újra előjöttek, de kinőtte, vagy nem tudom, mert már jóideje nem jelentek meg a foltok újra. Nem vittem dokihoz, és amikor meg amúgy is mentünk oltásra pl., akkor meg nem is tudtam megmutatni, mert pont nem voltak foltok. Én Sudocream-et kentem rá ártani nem árthat alapon, és az nagyon szépen elmúlasztotta. Én is ekcémára gyanakodtam, és a Sudo arra is jó, legalábbis az enyhébb fajtára, ezért mertem rákenni vékonyan. Persze az a tuti, ha orvos látja, de addig esetleg Te is kipróbálhatod a Sudocream-et.
2010. aug. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én is ekcémára gyanakszom! Nekem is volt! Nálam az akkor használt palmolive tusfürdő váltotta ki! Azóta csak baba tusfürdőt használhatok!Köszi a válaszokat! Holnap megyek dokihoz és kiderül hogy ő mire gondol!
2010. aug. 29. 14:46
 4/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Tényleg ekcéma az orvosunk szerint! Most felírt egy kenőcsöt amiben még nincs szteroid, ha nem használ akkor ír fel szteroidosat. Hát ezt nem szeretném!

Visszatértünk a gyógyszertári fürdetőre (ung.hidr. non.). De én nem szeretem, mert alig megy szét a vízben mert nem igazán vízoldékony ez egy alap kenőcs, ami hidratál!

tanácsot szeretnék kérni, hogy ki milyen testápolót és fürdetőt használ ekcémára.Kinél mi vált be?

Köszi előre is!

2010. aug. 31. 10:25
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


A mi lányunk is ekcémás (9 hónapos).Nekünk a doktornő egy karbamidos zsírzó krémet írt fel,azzal kenegetem a foltokat naponta kétszer.Sudokrémet nem ajánlom,mert az szárít.Ekcémánál az a fontos,hogy zsírozni kell a bőrét.Fürdésnél a fürdető krémet (amit ti is kaptatok) nem a vízbe teszem,hanem előtte bemasszírozom a kislányunk bőrébe az egész testén.Amikor már jól beszívódott,akkor teszem bele a babánkat a vízbe és leöblítem vízzel.Mivel a fürdetőkrém testápolónak is megfelel,így a fürdővíz nem tudja annyira kiszárítani a kis bőrét.Nekünk ez bevált,próbáljátok ki hátha szebb lesz így a bőre.

2010. aug. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Mert nekünk a doki meg a védőnő mindig azt mondta hogy diónyi adag kenőcsöt oldjak fel a fürdővízbe! Kipróbálom úgy ahogy írtad! Remélem használ!
2010. aug. 31. 10:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Jól írja az előttem szóló, tényleg lehet úgy is hogy a bőrre kened és a vízben lemosod a gyógyszertári fürdetőt. Nekem a doki mondta.
2010. aug. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam használni a gyógyszertári fürdetőt, hogy kis mennyiséget nyomok a tenyerembe, utána bevizezem a kezemet, és szétdörzsölöm, majd bele a vízbe, így viszonylag jól szétoldódik. De hallottam már olyat is, hogy üres és alaposan kimosott folyékony szappanos flakonba kell beleadagolni a krémet - én mondjuk a tubusos változatot használom, azt csak belenyomom - és fel kell engedni vízzel, összerázni, és klasszul lehet a fürdővízbe adagolni.
2010. aug. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!