Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Panelban élő anyukák és...

Panelban élő anyukák és babák, miket csináltok? Ha rossz idő van? A nagy hőségben?

Figyelt kérdés
1 éves lesz a kislányom, panelban lakunk, és néha már nem tudom lekötni, mikor bent kell lenni! Ti miket szoktatok csinálni gyerkőceitekkel???
2010. aug. 24. 20:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Szintén egy éves lesz nemsoká a fiam, és panelban lakunk.Leírom egy átlagos napunkat:

08.00 ébredés, reggeli.Utána azonnal elindulunk a közeli piacra,bevásárlóközpontba,vásárolunk,nézelődünk.Útközben megállunk hintázni a közeli parkban.Tízre legkésőbb hazaérünk,mielőtt jön a nagy meleg.A lakás be van sötétatve,így elviselhető a meleg.11-30-ig megcsinálom a kajáját,játszunk,mondókázunk,van amikor itthon is hintázunk.11.30-kor ebéd,majd déltől alvás háromig.Addig én pihenek,olvasok, tv-t nézek,netezek.Takarítani is ekkor szoktam, de csak a csendes dolgokat,a porszívózást alvás előtt együtt megcsináljuk.15-kor felkel,játszunk.15.30-kor uzsonna,majd ismét játék.Ha főznöm kell, akkor nem megyünk délután sétálni, ha nem kell, akkor lemegyünk fél öt és fél hat között.Közben hazaér a férjem fél hat körül,és ő foglalkozik a fiunkkal.Hétkor megvacsorázik, utána a férjem megfürdeti,nyolctól pedig alvás reggelig.A játék nálunk abból áll, hogy tologatom a baby taxin(még egyedül nem megy,nem ér le teljesen a lába),kipakolunk, bepakolunk a vödörbe,és a különböző játékokkal játszunk.Mondókázunk, énekelek neki,és most kaptam egy kerekítő könyvet,abból játszunk.Szerencsére egyedül is el tudja magát foglalni,így amíg főzök kint van velem a konyhában, és egyedül játszik.

2010. aug. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

lassan vége a nagy melegnek..többet lehet kint lenni, de most is kiviheted reggel, és késő délután. Napközben hasonlókat lehet játszani, mint ahogy az első válaszoló írta, nem kell feltétlenül neked lekötni, próbáld ösztönözni, hogy maga is játszon. Ha főzöl vidd ki a konyhába, kapjon egy műanyagtálat, fakanalat, remekül lehet dobolni vele, vagy bármilyen eszközt adhatsz neki, ami nem játék és veszélytelen. Nem tudom, hogy jár-e vagy még csak mászik, de egy fél literes flakon kis vízzel, amit lehet gurítani, csodákat művel, lehet utána teperni. én a babaszönyegéből sátrat csinálok, lehet bújkálni, jó a járássegítő, amit tologathat, zenél és sok kütyü van rajta, amit nyomogathat, tekergethet, és akkor is használhat, ha már megy. szerintem az sem baj, ha mesét néz, vannak kifejezetten nekik való ártalmatlan rajzfilmek, illetve zenéket lehet hallgatni, együtt énekelni, pl. Halász Jutkát általában szeretik, én is azon nőttem fel, és a dalok nagy részét tudom énekelni is, arra lehet táncikálni, tapsolni...stb.

Mivel nem írtad, hogy pontosan mi nem érdekli, vagy hogyan próbálod lekötni, így többet nem tudok írni, nálunk egyenlőre még nincs ilyen gond. PErsze az én lányom is vágyik a kintlétre, de ezekkel próbálom elterelni a figyelmét.

2010. aug. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!