Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor babátok át állt a napi...

Amikor babátok át állt a napi 2 alvásról 1-re, hogyan változott az alvása?

Figyelt kérdés
Enyém 13 hónapos és lehet,hogy most fog átállni, nem tudom. Eddig reggel 6-kor kelt és 8tól-10-ig aludt utána, majd 1-fél 2 fele mégegyszer és este 8-kor ment az ágyba. Most meg szörnyű, már 6 előtt ébren van nem alszik vissza csak 11fele ezért ebéd után nem alszik és emiatt olyan fáradt, hogy este 7-kor már alszik és emiatt kel már 6 előtt. Hány hónapos korban rendeződött nálatok?
2010. aug. 24. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is az volt a gondom, hogy mikor 2x, esetleg néha 3x is aludt, akkor a délutáni alvás miatt gyakran ő is későn akart menni ágyba. Aztán kb a tieddel egyidős volt, mikor átállítottam a napi 1x-i alvásra. Visszagondolva elég könnyen ment. Mondjuk én akkor mást is átálítottam, ugyanis egész addig az én fiam csak kézben aludt el. Nappal és este is. Így két legyet egycsapásra. Az 1x-i alvásra átállással tényleg nem volt gond. Reggel kelt 7-fél8, délben alvás, átlag 1,5-2 óra, majd este 7-fél8 fele alvás. Épp az alvásidőkre fárad el. :)
2010. aug. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk 15 hónapos korban jött el az az idő, amikor már csak egyszer aludtak (ikrek). Először lefektettem őket délelőtt, ahogy máskor is, de nem aludtak el, csak ebéd után. Másnap viszon elaludtak délelőtt, és ebéd után ébren voltak.

Aztán nem hagytam őket délelőtt aludni, előre hoztam az ebédet 11-11:30 között esznek, és utána alszanak 2-3 órát. Nálunk ez vált be.

2010. aug. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nalunk 13honapos korra rendezodott.Volt 2het amikor ossze vissza aludt de aztan eleg jol atalltunk.Foleg az en akaratom is benne volt.Delelott 10-12 aludt majd d.u.3-4-5ig es este 8tol az esti alvas.Aztan amikor mar nem akart du aludni,egyre kesobb tettem le,de az sem volt jo mert csak 9-fele aludt el es az meg nekunk volt keson.Szoval par nap macera es nyugiskedes utan egyszer csak jo volt mar hogy deltol-2ig aludjon,majd este 7-8tol az esti alvas.Amugyreggel 6.30-7-7.30kor kel.Jo koran mi?Kitartas es ugyesen...
2010. aug. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom márciusban volt egyéves. Júniusig kétszer aludt naponta, ő is reggel hat-fél hét körül kelt, azután ebéd után még aludt Úgy másfél órácskát, este hétkor már aludt. Ahogy elkezdődött a nyári szünet, itthon volt a nagytesó, aki lefoglalta, és szinte egyik napról a másikra átállt az ebéd utáni egyszeri alvásra..
2010. aug. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A fiam tíz hónaposan állt át egy alvásra.Előtte este nyolctól reggel nyolcig aludt (5-5.30 körül cicizett,de visszaaludt),és délelőtt és délután is aludt 1-1 órát.Most is nyolckor fekszik, nyolckor kel, de csak délben alszik el, és akkor alszik 2-3 órát.Este nyolcig bírja szerencsére,hétkor eszik, utána fürdik,nyolctól alvás.
2010. aug. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én babám most 1 éves. Pár hete már csak 1 nagyot alszik 1 nap.

Ő 7.30 körül kel és 12.30 körül teszem le aludni, ilyenkor általában csak a tápit fogadja el, nem eszik kanalas ételt. Általában el is alszik a cumisüvegen. Változó, hogy mennyit alszik, rosszabb esetben 2,5 órát, jobb esetben 3-3,5 órát, de volt már, hogy 4 órát aludt. (Apja lánya.)

Ha ébred ebédel, kora este joghurt, aztán este 8-kor fürcsi, tápi, Barátok közt után alvás.

Bár tegnap 7-kor kelt, és iszonyú nyűgi volt, letettem, 9-11-ig aludt, majd du. 16.00-17.15-ig.

Ha kell, akkor persze kétszer altatom, de olyankor délelőtt nem hagyom sokáig aludni, és akkor még du. le tudom tenni 16.00-17.00-ig, itt is ébresztem, és az este nem kukorékol sokáig.

2010. aug. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor azt hiszem én is odahatok, hogy csak napi egyszer aludjon, lehetőség szerint ebéd után.Talán akkor nem fog ilyen korán kelni, mert nem napközben, hanem éjszaka fogja magát kipihenni.
2010. aug. 25. 07:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!