Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Műtét előtt miért nincs...

Műtét előtt miért nincs vérvizsgálat?

Figyelt kérdés
14 hónapos kisfiamat jövő héten műtik.A jobb oldali heréje nem szállt le és ezt kell a herezacskóban rögzíteni.Nagyon meglepődtem,hogy nincs műtét előtt semmilyen vérvizsgálat!Másnak is így működött?
2010. aug. 24. 15:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiamnak komplett kivizsgálás volt elötte. Neki is a heréjét kellett lehozni.Nem tudom nektek hogy lesz,de ő nem kelhetett fel 2 napig. Kikötötték azt a lábát,ahová rögzítették a herét.
2010. aug. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ!nekünk úgy mondták ma,hogy hétfőn anesztéziai vizsgálat kb 1,5 óra aztán jöhetünk haza.Szerdán reggel befekvés ,de műtét.Ha minden komplikáció mentes szerdán este jöhetünk haza.Felszívódó varratot kap és egy hétig ne nagyon mozogjon itthon.Amitől félek,hogy nem vizsgálják ki kellően a műtét előtt!!!
2010. aug. 24. 16:07
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig kellene! Az én fiamnak "csak" az orrmanduláját szedték ki, mégis teljes kivizsgáláson esett át (belgyógy. , labor). Egy rutinműtét alatt is lehet komplikáció, amikor esetleg vérpótlásra lenne szükség... ezt meg hasra ütve nem adnak, kell hozzá a laborvizsgálat. Nem, hogy a műtét előtti napon fogják csinálni? Nálunk épp emiatt kell 1 nappal előtte befeküdni... (meg persze, hogy biztosan üres gyomorral kerüljön a műtőbe).
2010. aug. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is !!Belgyógyászati kivizsgálás hétfőn lesz.A laborvizsgálatokra konkrétan 2x rákérdeztem és az NEM LESZ műtét előtt!Holnap megyünk vissza körzeti Dr bácsinkhoz és rákérdezek tőle mert ez számomra érthetetlen!!!
2010. aug. 24. 16:12
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem műtétet nem is csinálnak vércsoportmeghatározás nélkül...
2010. aug. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen kérdezz rá! Egy műtétnek nem állhatnak úgy neki, hogy ne tudják a gyerek vércsoportját! Ez a minimum.

Én kikönyörögnék egy vérképet!

Basszus ilyet még nem is hallottam.

2010. aug. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen pont erre kérdeztem én is rá!Vércsoport,vérzési ,alvadási idő?Erre kioktatóan megkaptam ,hogy a here műtétben kb. 3 cseppet véreznek a gyerekek....Már-már azon gondolkodom(a holnapi saját gyermekorvosi megbeszélés után),hogy nem engedem ott műteni a gyereket!
2010. aug. 24. 17:43
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez baromi érdekes!!!

Nem csak a vércsoport a lényeg, hanem egyéb vérből megállapítható "tulajdonságok".... Ha nagyon biztosra mennének, néznének süllyedést és azt, hgy van-e per pill bakteriális fertőzése!


Majd emeld ki a kérdést, ha voltál a gyerekdokinál, és írd meg mit mondott, mire jutottatok!!!


Ne hagyd annyiban!!!


Drukk

2010. aug. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez elképesztő!

Mindenképp állj a sarkadra,nehogy már ilyen félvállról vegye a doki.

Mind a 3 gyerekemnek volt már "apró" műtétje,de ilyet még nem hallottam,hogy nem vizsgálják ki.

Ha van lehetőséged,vidd másik kórházba inkább.

Majd írd meg mi lett.

Szorítok nektek.

2010. aug. 25. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Sínen vagyunk!A dr. bácsink majdnem hanyatt esett,hogy nincs labor.Azt mondta hallott már róla(erről a kórházról),hogy bizonyos esetekben nem végeznek laborvizsgálatot a pénz hiányra hivatkozva.Olyat viszont ,hogy műtét előtt nem,még soha!Írt nekünk beutalót az sztk-ás laborba és ott mindent megnézet nekünk Ő.Remélem minden rendben lesz!!!

Köszönöm mindenkinek a válaszát!!!!!

2010. aug. 25. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!