Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka akinek...

Van itt olyan anyuka akinek még 9 hónaposan is hasfájós (volt) a babája?

Figyelt kérdés

Nálunk sajnos ez a helyzet! 8 hetes korában kezdett hasfájós lenni, ez kb 8 hétig tartott, mármint a délutántól estig való övöltve sírás a hasa miatt!

Most már 9 hónapos is elmúlt, viszont esténkén, vagyis éjszakánként igen csak hasfájós a pici fiam! Nem tudom mit csinálok rosszul! Csak estére és éjszakára, illetve reggelre kap anyatejet, elég hosszan büfiztetem, mégis sokszor beszorul a büfi. Hát már nagyon szeretném, ha véget érne! Amúgy a korának megfelelő kajákat eszi napközben! Vidám baba! Csak az éjszaka...


2010. aug. 24. 11:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Egy barátnőm kislánya még másfél évesen is hasfájós volt, aztán kiderült róla, hogy gyümölcscukor érzékeny. Vidd el allergiavizsgálatra: liszt, tej, gyümölcs.

9 hónaposan már tuti nem a levegő bántja a pocakját.

2010. aug. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem csak nagyobb korban (1 évesen) csinálnak allergia vizsgálatot? Rosszul hallottam?
2010. aug. 24. 12:14
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Miből gondolod hogy a hasa fáj,én ilyenkorban már rég nem is büfiztettem....
2010. aug. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Van úgy hogy lefektetem és 1-2 óra múlva nagyon sír, ekkor felveszem és egyet büfizik és utána megnyugszik! Illetve van olyan, hogy hajnalban nagyon sírva kel és tekeredik a kezembe, meg érzem, hogy nyomná a pukit, de nem jön semmi, pedig szoktam neki Espumisan-t is adni.
2010. aug. 24. 14:14
 5/15 anonim ***** válasza:

1.vagyok.

Szerintem ez akkor se normális, mindenképpen elvinném vizsgálatokra. Első körben kezdj a gyerekorvosnál, és ragaszkodj hozzá, hogy kapj mindenhova beutalót. Ezekre az allergiavizsgálatokra több hónapot is kell várni, mire időpontot kapsz.

2010. aug. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Csainálnak 10 hónaposnak is allergia vizsgálatot? Mert én valahol úgy olvastam, hogy 3 évesen tudják kimutatni, ha esetleg gluténra, vagy laktózra lenne allergiás! Hát nem tudom, mert elég szörnyű így. Napközben szépen pukizgat, érdekes akkor nincs semmi gond vele, de az éjszaka nagyon megviseli. Gondolom olyankor le lassul az anyagcsere, vagy a tejemmel van gond, bár én nem eszem olyasmit amire rosszul reagálhat! Mármint kerülöm a puffasztó ételeket, szénsavas üdítőket, stb...

2010. aug. 25. 10:53
 7/15 anonim ***** válasza:

szerintem tuti csinálnak már ilyenkor, hisz az allergiának ki kell derülnie....vidd el gyerekorvoshoz, az tuti tudja, meg ad beutalót.

szerintem sem hasfájós, 7 hós a kislányom már én sem büfiztetem. nálunk is van, hogy este, ha nem teszem le időben aludni, akkor nyűgös lesz, sír, és ha berakom azágyba nagy hisztit csinál, de ez a fáradtságtól van. éjjeli sírdogálási meg a foga miatt van, most jön a felső 2.

2010. aug. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem, nem csinálnak allergia vizsgálatot ennyi idősen még. 2-3 éves kortól lehet, mert addig gyakran ad álnegatív, álpozitív eredményt.


Első körben próbáld meg a tejtermékeket kiiktatni egy hétre (addig adj tejallergásoknak való tápszert). A tejfehérje allergiának szokott ilyen hasfájásos tünete lenni. Ha nem javul, akkor haladj tovább a gyümölcsökkel, zöldségekkel, stb. Egy-egy hétig ne adj valamit és figyeld a babád.


Ugyanezt fogja javasolni az orvos is.


Az viszont fura, hogy büfi miatt is sír. A fiamat 5 hónapos kora óra nem büfiztetem, hasra fordul és kijön a büfi, megoldják már önállóan.

2010. aug. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, most olvasom, hogy még anyatejes. Akkor mindenképp hagyd el TE IS a tejtermékeket első körben. Ez sok babánál megoldja a hasfájást.
2010. aug. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia! Mi is sokáig szenvedtünk a hasfájással, még mindig nagyon figyelek, hogy mit adok Neki enni. Nálunk a krumpli volt a fő ludas, ezért ha azt kap-illetve olyan ételt ami felfúj- akkor egy pici őrölt köményt teszek az ételébe, így könnyebben mennek a szelek.Tejcukor érzékenység nem lehet? Nem habos a széklete a babádnak?

Allergia vizsgálatot csinálnak az biztos mert többen is vitték a babájukat az ismerőseim közül.

2010. aug. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!