Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babája is hasfájós 8...

Más babája is hasfájós 8 hónaposan?

Figyelt kérdés

Teljesen kész vagyok! Picinek is hasfájós volt, de 3,5 hónaposan elmúlt. Aztán most hogy már minden félét eszik, megint előjött! Persze nem úgy mint régen, nem egyhuzamban sír fél meg egy órákat este, hanem éjszaka folyamatosan kel, úgy 1-2-3 óránként felsír, akkor ha kell kiveszem az ágyából, de alig bírom néha megvigasztalni. Ilyenkor mindig hallom ahogy dolgoznak a kis belei, morog a hasa és pukizik! Úgy sajnálom szegényt! Már voltam vele háziorvosnál, először normaflort javasolt,nem vált be. Most meg Espumizant! Elvittem magándokihoz, ő írt fel gyógyszertári kevert görcsoldót, második napja használjuk de még mindig ugyanaz van.... :( Úgy sajnálom szegényt! Meg már totál ki vagyok készülve a fáradtságtól...

Másnak is van így a babája? Normális ez ennyi idősen?


2009. szept. 25. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát nem egészen az a problémám, de hasonló. Az én kislányom 6 hónapig csinálta ezt, amit a te babád most. Egyszerűen nem tudtam mi okozhatja, mígnem itt egy anyuka tanácsolta, hogy próbáljam meg kihagyni a tejet az étrendemből, mert lehet, hogy az bántja. Megpróbáltam, és azóta elmúlt nála a fájdalmas pukizás, illetve nagyon nagyon ritkán van, de az a hozzátplálás megkezdése miatt. Már 7 hónapos, tejet nem iszom (még szoptatom), azóta ónapja nincs ez az őrület, amióta elhagytam a tejet. Ezt csak azért írtam le, mert a te babád ugye 8 hónapos, esetleg már adhattál neki valamilyen tejterméket? Lehet, hogy azért fáj a pocija...

2009. szept. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát én minimális tejet iszom, csak annyit, amivel a light-os kávémat felengedem, talán fél deci sincs! A kisfiam még nem kapott tejterméket, mert az apja tejérzékeny, így később vezethetjük csak be nála!

Köszi a választ, aranyos vagy!

2009. szept. 25. 20:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Mi már ugyan nem vagyunk hasfájósak, picinek azok voltunk. Azután a hozzátáplálásnál jöttek a hasonló gondok. Nekünk semmi gyógyszer nem vált be, és már nem is akartam neki adni. Amitől javult a helyzet a főzelékbe tett lenmagolaj, és a szilva. A szilvát nem nyersen adtam, hanem puhára pároltam pici cukorral és összeturmixoltam. Nekünk ettől múlt el teljesen a hasfájásunk, azóta minden nap tud fájdalom nélkül kakilni, és nem pukizik annyit, csak ha brokkolit eszik. Remélem tudtam segíteni.
2009. szept. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon köszönöm, hogy írtál! Ki fogom próbálni amiket tanácsoltál! Nagyon örülnék ha végre valami beválna, mert pár órája alszik, de már háromszor ébredt fel.... :((

2009. szept. 25. 21:49
 5/9 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, hogy elhagyod a kávéba való tejez is, és tejporra cseréled, nálam ez is számított!! (bár hihetetlen, de ha 2 csepp tejet is fogyasztottam (akár krumplipürében, vagy sütibe belesütve) 24 óra múlva hasgörcs a babánál, és u-ez vonatkozott a szójafehérjét tartalmazó ételekre... Allergén sajnos mindkettő... Két éves a lányom, most már eszik sajtot és margarint, szép lassan jön majd a többi tejtermék is remélem...
2009. szept. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk ugyanez a helyzet!

7,5 hónapos a kislányom, de már a hozzátáplálás elejétől nyűglődünk.

A sütőtök, répa, krumpli, csirkemell, zöldborsó (üveges) jöhet, semmi gond, de se rizst, se almát, se banánt, se barackot, se paszternákot, se paradicsomosat nem lehet neki adni, mert akkor nem alszunk.

Nálunk úgy van, hogy éjjel megébred, és magánkívül van a fájdalomtól, csak ordít, és alig lehet megnyugtatni.


Én infacolt kezdtem neki újra adni, így normalizálódott kicsit a helyzet, de a "fájós kajákat" kerülnöm kell.


Mindig próbálkozom újabb ételekkel, de hát előre sosem tudom, hogy fájós kaja lesz-e, vagy ehetjük.


Joghurtot próbáltam egy hete, két kanálkával evett, és éjjel másfél órán át üvöltött, pedig rendes joghurt volt, natúr, színezék, és tartósítószermentes.


Nekünk azt mondta a doktornő, hogy majd elnövi, nincs mit tenni, adjam azt neki, amitől nincs gond.


Az elég gyér változatosság szerintem...


És így szinte nem is haladunk a hozzátáplálással.

Egyet lépünk előre, kettőt hátra...

2009. szept. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még az kimaradt, hogy négy hónapos kora óta nem tudom szoptatni, szóval nálunk szóba sem jön az, hogy az általam fogyasztott tej miatt fájna a poci... :-(
2009. szept. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, ez nálunk is az van, hogy nem nagyon haladunk a hozzátáplálással, úgy érzem, mintha szegény gyerek folyton ugyanazt enné...

A tej lehet hogy ludas, de pl. tegnap pudingot ettem és csodák csodájára az éjjel csak háromszor kelt a drágám, akkor is csak enni, nem sírt vagy ilyesmi! Még arra gondoltam, hogy 3az1ben kávét szoktam inni reggelente, lehet hogy az nem tetszik a pocakjának (tegnap nem ittam). Aztán az is lehet hogy csak olyanja volt és ma este megy minden tovább! :(

2009. szept. 28. 14:04
 9/9 anonim válasza:
Sziasztok! Tudom, hogy nagyon régi a kérdés (mar iskolások a gyerekek :) ), de hátha kapok választ. 8 hónapos a kisfiam es újra hasfájós lett. Nalatok végül mi vált be?? Esetleg vmi étel allergia okozhatja? Előre is nagyon köszönőm :)
2016. jan. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!