Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babám elkezdett...

3 hónapos babám elkezdett evés közben sírni, ellöki a cumisüveget és üvölt nem hajlandó enni. Miért csinálhatja ezt? (néha a kaki miatt de mostmár szinte minden évesnél - ja tápszeres)

Figyelt kérdés
2010. aug. 24. 10:38
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Erre én is kíváncsi vagyok. Nekem a 6,5 hós kisfiam csinálja, ha etetem. Akkor abba szoktuk hagyni, arra gondolok, hogy jól lakott, bár mi már kanalasat eszünk. Más jelét nem adja, hogy jól lakott volna, vagy hogy már nem kér többet. Már kész vagyok, ha evésről van szó, hogy mikor kezd el nyavajogni-sírni.
2010. aug. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

klassz - nem növik ki???

s te mi csinálsz????

cicit elfogadja de nincs elég tejem sajnos max. 30 ml és az nem elég

nem szájpenészes

tornáztatom büfiztetem melegitem közbe a kajcsit

de a régi (múlt heti) 10 perces etetéseknek annyi most egy óra mire beletuszkolok valamennyi kaját

2010. aug. 24. 10:46
 3/10 anonim ***** válasza:

Próbálj ki egy másik cumit. Lehet h nem jön elég gyorsan. Mi 5 hónaposan váltottunk cumiméretet, akkor az átmenetileg megoldotta a problémát. 7 hós koráig még próbálkoztam a cumisüveggel, akkor reggel és este, de nem kellett neki, kanalazni akart. A Te babám viszont ahhoz még túl kicsi. Ja, és ne erőltesd, csak rosszabb lesz. Tudom h nehéz ha elcsúszik az etetés, borul a nap, de megéri türelmesnek lenni hosszútávon.

Még egy dolog eszembe jutott. Kb 3 hónapos volt, babám amikor szinte bármi elterelte a figyelmét az evésről. Ha fáradt volt, pláne. Egy dolog nagyon sokáig bevált: beletettem a hordozóba, a feje fölé függesztettem egy színes forgót, azt nézte, és evett.

2010. aug. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Amit leírsz, olyan mintha a cumisüveg nem kellene neki, hanem szopizni akarna. Vagy csak fejsz és elfogadtatod vele, hogy üvegből kap mindent, vagy nem is tudom.

Nálunk fordítva volt, amikor kevesebb lett a tejem, szopizni nem akart, üvöltött, amikor a szája a cicimhez ért, illetve 2-őt szívott rajta és kész. Fejtem egy darabig, aztán elapadt a tejem.

Nálunk egyébként nem olyan túl régóta van, nem tudom miért alakult ki ez a kanalas evéseknél. Pedig mindent megeszik, hasa sem fáj, a pelus is tiszta, vizet is kínálok neki sűrűn evés közben is, nem lehet szomjas sem.

2010. aug. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nő a foga, vagy legalábbis a fogcsírák növekednek. Ilyenkor van átmeneti sztrájk. Bár három hónaposan korainak tűnik, de úgy tudom, vannak babák, akik ilyenkor növesztenek fogakat. :o)
2010. aug. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

a cumira már én is gyanakodtam köszike

beszélek hozzá a néha segít

2010. aug. 24. 11:23
 7/10 A kérdező kommentje:

na előbb kipróbáltam énekeltem neki tartottam a szemkontaktust és benyalta secperc alatt az adagot

(koraszülött, rosszul evő volt, kórházba volt sokáig, és kevés a tejem egy ideig fejtem majd szopizta az adagot és pótoltam de mostmár nemtok annyit adni neki)

2010. aug. 24. 11:38
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én babám is ezt csinálja. Ő 3,5 hónapos. Nálunk az etetési póz megváltoztatása vált be. Eddig úgy evett, hogy a karomban feküdt. Most már az a jó, ha fekszik az ágyon vagy ha és ülök és a hasamra teszem háttal. Így tud közben nézelődni is és azóta nincs gondunk az evéssel.
2010. aug. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok, nálunk is volt, hogy a kezemben nem evett a cumisüvegből, ráadásul éjjel kezdte, sírt de nagyon, azt sem tudtam, hogy most mi van, addig mindig kivettem az ágyából és az őlemben etettem, azóta leterítek egy pelust a feje alá pl. a nagyágyra és úgy eszik fekve. Éjjel persze az ágyában, csak a szopiztatás miatt megszoktam, hogy kiveszem, de ő rájött, hogy minek, ha már üvegből eszik.
2010. aug. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

na jelentem jelen pillanatban nyugi van

cumisüvegen gumit cseréltem és más pózban etetem

igaz az új cumiba mindig belefárad és belealszik de nem sir és nem üvölt nem rugkapál


sztem nagyon ki volt nyúlva a régi gumi és erősen folyt

azé ezen a lukon is tágitottunk egy picit


köszike a válaszokat

2010. aug. 31. 14:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!