Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Eltúlzom? Kint voltunk az...

Eltúlzom? Kint voltunk az udvaron és anyósom, miután megsimogatta a kutyát (nemcsak megsimogatta, hanem jó alaposan "megbirziborzizta" a nagy szőrét), elkezdte a 4 hónapos lányom kezeit fogdosni.

Figyelt kérdés
Az egy dolog, hogy a baba rögtön teszi a szájába a kezét, de utóbbi pár napban nagyon dörzsöli a szemét és ráadásul az arcán van egy kis ekcémás folt, ami fel picit fel is fertőződött, oda is nyúlkál, ezeket anyós mind tudja. Ott nem szóltam neki semmit, de tervezem.
2008. dec. 7. 09:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedd ezt senkinek.A lányod még kicsi,nem alakult ki az immunrendszere.Ha anyós ezt magától nem tudja,szólj neki.Először udvariasan figyelmeztesd,ha nincs hatása akkor határozottabban.Értelmes embereknek van annyi eszük amúgy is,hogy baba kezét még tiszta kézzel sem tapogatjuk,mert a szájába veszi.
2008. dec. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Egyeltalán nem túlzol, fóleg ha udvari kutyáról van szó! Nekünk is van szobakutyánk, de csak alapos kézmosás után nyúlunk a babához, miután kutyáztunk. Nem is tudnám elképzelni hogy ne így tegyek. És ha anyósom ilyet tenne, tisztelet ide vagy oda, jól megmondanám neki a véleményemet! Ha falun él anyósod, és ott ez módi (tudom hogy a falusiak nagy része nem csinál nagy ügyet az ilyesmiből), akkor ideje hogy megváltozzanak a szokásai, mert így még rábízni sem tudjátok később a kislányt. Legalábbis gondolom nem szívesen tennéd. Én anyósoméknál udvari macskák vannak, és sokszor rettegek hogy babázás előtt nem ölelgette-e a cicákat... De csak egyszer lássam meg! És ez nem túlzott óvatosság, mert a cicák, kutyák hiába vannak beoltva, féregtelenítve, fürdetve csak ritkán vannak, vagy pedig soha!

2 hós baba anyukája

2008. dec. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Szolni mindenkepp szolj az anyosnak. En azert ertek egyet veled, mert a gyerek sokszor nyul a szemehez es van egy pici elfertozodott ekcemas foltja. Az, hogy a szajaba teszi a kis kezet, amit anyos osszefogdosott a kutyas kezevel, nem hinnem, hogy akkora gond lenne. (Es ezert most biztosan jol le fognak engem pontozni) A babakat tul steril kornyezetben tartjuk, es utana csodalkozunk, hogy allergias.
2008. dec. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekünk is van kutyánk. Én a kezdetek kezdetén közöltem, hogy nem szeretném, ha bárki kutyás kézzel nyulna a törpéhez.

Ezt tiszteletben tartják.

Ha nem látom, hogy kezet mosnának előtte, rákérdezek, hogy ugye nem kutyás a keze.

Eddig még senki sem sértődött meg miatta.

Én csak sajnálni tudom azt, aki saját magától nem éri ezt fel ésszel.

2008. dec. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%
Szia! Szólj rá, mert a baba megbetegedhet. Nálunk is van kutya az udvarban, az én imádott kutyusom, de én sem fogdozom mióta megvan a fiam. Sőt, ha valaki megsimogatja és hozzá akar érni a fiamhoz rászólók, hogy csakis kizárólag alapos kézmosás után! Nyugodtan tedd szóvá, nem is szabadna megsértődnie.
2008. dec. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is van 2 kutyám, lakásban tartott, és igenis szoktam szeretgetni őket. Kisfiam 3,5 hetes, de nálunk alap dolog, hogy mindíg kezet mosunk, mielőtt kivesszük a kiságyból. Nem csak akkor ha kutyáztunk, hanem minden egyes alkalommal. A kuyusok nyugodtan járnak kelnek a lakásban, de természetesen tudják, hogy a kiságy tabu.

Szerintem nyugodtan szólj anyósodnak. Én is szoktam neki szólni, pedig 6 gyereket nevelt fel, és a kisfiam a 6. unokája, de vannak dolgok amiket én máshogy képzelek. Mivel az én fiamról van szó, neki ezt tiszteletben kell tartania.

2008. dec. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!