Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen arányban kell a tejbegr...

Milyen arányban kell a tejbegrizt elkésziteni?

Figyelt kérdés
1 éves a fiam,mennyi tejjel-ill tej-viz keverékével kell-e? hány kanál griz kell-és tegyek-e cukrot,vajat hozzá?
2008. dec. 5. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én úgy szoktam készíteni hogy az alap arány 1 liter tejhez 5 púpos evőkanál grízt teszek. ( ebből 4 tányér tejbegríz jön ki ). Ha csak a kicsinek készíted és jó étvágyú akkor 300 ml tejbe egy púpos evőkanál és egy csapott vőkanál grízt tegyél. Ha kevesebbet eszik akkor 200 ml tejbe 1 jó púpos evőkanál grízt. Én felforralom a tejet, mikor felforrt gyorsan takarékra veszem, teszek bele cukrot, ha nagy adagot főzök akkor 1 csomag vaníliás cukrot, ha csak a fiam eszik vacsira akkor egy csapott evőkanál kristálycukrot teszek bele, és a grízt belehintem. Takarékon főzöm, és szinte állandóan kavarom amíg besűrűsödik ( addigra megfő a gríz ). Ha nem kavarod könnyen leég. Ha habverő kanállal kavargatod akkor nem lesz csomós, de megteszi a fakanál is. Kell neki egy 15 perc mire sűrűsödik. Amikor már jó az állaga látod akkor kiöntöd tányérba, tetejére tetszés szerint kakaót, fahéjat is szórhatsz. Amíg kihűl addig is sűrűsödik.

Sok sikert!

2008. dec. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én 2 dl tejhez 1,5 evőkanál grízt és 2 csapott teáskanál cukrot teszek. Pont jó így, nem túl sűrű, de nem is híg.
2008. dec. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én 5 dl tejhez teszek 4 csapott evőkanál grízt.
2008. dec. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

sziasztok

köszi mindenkinek-annyira próbálkoztam,hogy a végén ezt is-azt is pótolni kellett.majd kitapasztalom!

2008. dec. 7. 18:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!