Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Muszáj adni a babának babapisk...

Muszáj adni a babának babapiskótát? 6 hós

Figyelt kérdés
Én nemszeretnék,de az anyósom mindig azzal nyúz,miért nem adok neki babapiskótát.
2010. aug. 18. 13:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Dehogy muszáj, semmit nem muszáj.

6 hósan meg még főleg nem.


HA mindenárom tömni akarja valmivel, inkább bulátát adjon neki, ha már rágcsál. Én 6 hósan még babakekszet vettem, később 8-10 hósan kezdtük a háztartási kekszet és a babapiskótát.

2010. aug. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az anyósod valószínűleg már pacallal etetné szíve szerint a babát. :)

Nem kell még a tojás a picidnek. Inkább vegyél tej- és tojásmentes babakekszet, és adj neki azt a gyümölcsökhöz, vagy csak magában rágcsálni.

2010. aug. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

én se adtam - bár nem is nyúzott emiatt senki- és azt értem el vele hogy most se szereti..


nem baj eggyel kevesebb hulladék amit megenne ...én mindig gyümölcsöt adtam barackot, almát, mangót, banánt. mindent amit lehetett..

2010. aug. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%

A mostani álláspont az, hogy 6 hónapos kor után el kell kezdeni a glutén bevezetését, nézz utána a neten, van róla pár cikk.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Van recept otthoni elkészítéshez is, amivel sokkal kevesebb cukorral is sütheted.


Én még azért nem adok, mert nem úgy látom, hogy biztonsággal tudná enni. 1 hét múlva lesz 6 hónapos.


Szerintem kérdezd meg a védőnődet is.

2010. aug. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne muszáj, sőt 6 hónaposan nem is kell babapiskótát ennie. Hiába babapiskóta, nem babáknak való.

Gltutén meg nem csak babapikótában van.

Én sokkal később vezettem be a glutént, 6-8 hónapos koar koözött az anytejen kívüól csak zöldséet, gyümölcsöt kapott.

2010. aug. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

A babapiskótával egyáltalán nem a glutén a probléma, hanem a tojás és a rengeteg cukor.

Egyébként semmit sem muszáj adni egy babának, de nem is tilos. Van, aki ad, van, aki nem. Én nem fogok. :)

Anyóst pedig meg kell tanulni leszerelni, Te babád, Te felelősséged, nem az övé. Nem ő lesz vele, ha megbetegszik, hanem Te.

2010. aug. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem adtam, máig nem adok, pedig a lányom már 2 éves. Szerintem a gyümölcsök a keksz, babapiskóta nélkül is finomak, fölösleges ilyenekkel elnyomni az ízüket. Glutént nem csak a babapiskótával eheti a gyertek, tehát ez se ok a babapiskóta adására. Különben meg nem a glutén miatt nem jó, hanem mert felvert tojásfehérjét tartalmaz. Egyébként se kell ilyen korán hozzászoktatni a túl édes ízekhez a babákat :)
2010. aug. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Banyucinak igaza van,ő már mindent adna neki,de én nemszeretném elsiettetni a dolgokat.Ehet még életében annyit,hogy csak na.
2010. aug. 18. 13:25
 9/13 anonim ***** válasza:

Nemrég olvastam, hogy a újabban1 éves korig nem ajánlott a babapiskóta.

Az én babám 7 hónapos, de még semmi ilyesmit nem kapott.

2010. aug. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Rajt van a babapiskóta zacskóján hogy fogyasztása 6 hótol ajánlott!!!!
2010. aug. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!