Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig adtátok a babátoknak...

Meddig adtátok a babátoknak pépesen a főzeléket vagy az ebédet?

Figyelt kérdés

Az én kislányom már 14 hónapos, de még mindig nem hajlandó elfogadni a darabos ételt, csak ha teljesen lepépesitem. Még a joghurtból is kiköpi a gyümölcsdarabot, a túrót is le kell pépesíteni teljesen. Kenyeret, kekszet, túrórudit már eszik immel-ámmal, de azt is csak rittkán fogadja el. Normális ez? Eddig csak 2 foga van kinnt, plusz felül kettőnek a hegye. Mikor lesz az, hogy már nem kell pépesiteni, vagy hogy vegyem rá hogy megegye a darabosat? Különben nem egy nagy evő gyerek.

Én szívesen pépesitem neki az ételt, csak már mindenhol azt hallom, hogy ilyen korban már nem kéne.


2010. aug. 16. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Én az első perctől csak villával törtem, így nem volt gond a darabos ételeknél.
2010. aug. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én mindent rá bíztam. Semmit nem kapkodtunk el, sajnos pontos hónapot nem tudok írni, de emlékszem, hogy körülöttem már azon viccelődtek, hogy az esküvőjén is pépes kaja lesz. Aztán egyik napról a másikra már nem kellett neki a pépes. Ugyanez volt a mi ételünkel, ő tudta, mikor álljon át. Ha erőlteted szerintem mindkettőtöknek rosszabb, mert hadakoznod kell vele, neki pedig rossz élmény lehet.
2010. aug. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vagy 1,5 éves korig. Aztán egyszer csak elkezdett enni a tányéromból... Előtte hiába is próbáltam a darabosat. Nálunk is szinte egyik napról a másikra történt.

Nem kell aggódni. Tudom, hogy a bolti darabos kaján az van, hogy 8 hónapos kortól, de szerintem elég kevés 8 hónapos eszi azt meg. A védőnő szerint majd ha kinő az első őrlőfog. Az meg nem 8 hónaposan van.

Bár olyat is láttam, hogy 6 hónaposan 2 foggal ette a vajas kenyeret. Nem egyformák.

2010. aug. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

6hónaposan kijött a fiam alsó két foga, majd 11 hósan egyszerre 6fog,a fölső4 és alsó2, ettől a naptól kezdve nem eszi meg a püréket, csak darabosat, azt eszi, amit mi.

általában ha van márb 6-8 foguk a babáknak, akkor lehet darabos ételre szoktatni őket, hiszen akkor tudnak már a kis fogacskáikkal rágni! türelem, a lányodnak is menni fog!

2010. aug. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. Akkor várok a darabossal amíg nem kéri.
2010. aug. 16. 22:19
 6/6 anonim ***** válasza:
6,5 hónapos koráig. 9,5 hónaposan jött ki az első foga, most 11 hós és még mindig csak 2 van neki.pépeset egyeltalán nem eszik.
2010. aug. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!