Ki mennyit használja a telefont?
Sziasztok,
Ki mennyit telefonozik a baba mellett?
1.5 éves a fiam, de úgy érzem, hogy telefonfüggő vagyok, és félek, hogy úgy látja, hogy a telefon jobban érdekel mint ő.
Lehetséges?
Van aki tudta csökkenteni ezt, esetleg le tudná írni, hogy hogyan?
Köszönöm szépen a válaszokat.
(telefonozok szoptatás, altatás alatt, és ha egyedül játszik vagy ha néha tv.t néz)
Én is ráfüggtem még terhesen. Addig röhögtem azokon akik a telefonjukat nyomkodták álló nap.
Én próbálom dugdosni, hogy ne ezt lássa. Pl leülök a földre felhúzom a térdeim, és mivel nem tudok játszani, legalábbis ilyesmit nem tudok mert most az a játék hogy mindent szétszed, kipakol, megrág, csapkod, az ölemben van a teló így nem látja, de én sem őrülök bele az unalomba. Takarítani meg mosogatni se fogok álló nap, tv-t nem kapcsolom be, könyvbe nem tudok belemerülni, így marad a telefon, mint szórakozás.
Én is telefonfüggő vagyok... Én mondjuk szoptatás alatt nem nyomkodom, nem is hagyná a 10 hónapos gyermekem.
Próbáltam leszokni, nem nahyon ment, most is itt vagyok😅
Tyű, ez engem is érdekelne. Nálam ha le is tudom tenni a telefont, akkor a másik kezemmel már kapcsolom is be a laptopot. Fél éves a lányom, olyan nagyon még együtt játszás nincs, elvan a földön magában igazából, de olyankor is annyira bűntudatom van, hogy inkább a netet böngészem (még ha egyébként éppen babás dolgokat is olvasok), minthogy őt figyeljem árgús szemekkel. Szoptatás közben is folyton telefonozok amúgy, hajnalban főleg, amikor egyébként ha nem lövi ki a szemem a fény, akkor biztos bealudnék, még mindig simán felkel 1,5-2 óránként szopizni, ezt valami külső fényforrás nélkül nem tudnám ébren eltölteni. De már én is gondolkodtam, hogy ez vajon mennyire lehet ártalmas, hogy gyakorlatilag születése óta azt látja, hogy én a telefont/laptopot bizgerálom nonstop, az apja pedig március óta itthonról dolgozik, programozó, szóval tőle sem éppen a képernyő és a technológiai kütyük kerülését tanulja el. Pedig amúgy neki nem mutatunk semmiféle eszközt, bár ez ugye egy fél éves babánál még nem annyira nagy dicsőség, de a terv a jövőre nézve is az, hogy azért mégse folyton képernyőt bámulva szórakoztassa magát, de hát ez kérdés, mennyire lesz megvalósítható, ha mi meg csak így tudjuk lekötni magunkat. Én amúgy szeretek és szoktam is olvasni, de míg a gyakorit pl bármelyik pillanatban megszakítom, hogy odalépjek mellé, felvegyem, kicsit eljátszogassunk, akármi, addig egy könyvnél ez nem olyan egyszerű, abba kell idő, hogy belemerüljek, kell a nyugalom, hogy élvezni tudjam, az pedig nem megy, ha ő is ébren van, mert azért fél szemmel mindig őt figyelem olyankor.
VISZONT. Szerintem ha egyébként foglalkozol a gyerekkel, amikor látod, hogy felvenné veled a kapcsolatot, ha ott vagy mellette, beszélsz hozzá, játszol vele, csak amikor ő jól elvan éppen magában, akkor telefonozol, akkor az biztos nem okoz neki lelki törést. Ha az lenne, hogy sír melletted, és te csak elzavarod, miközben nyomkodod a kütyüket, na az biztos ártana neki, de gondolom nem ez a helyzet. Én legalábbis ezzel vigasztalom magam :D
6-os vagyok. Amúgy nálunk a 4,5 éves fiam nem szokott rá a mobilra, persze tudja hogy van ott mese, és van szitu amikor nézhet, de ez az internet függőségem csak az én hatékonyságomat hátráltatja. Vele sikerült a könyveket megszerettetni, tud egyedül játszani, de igényli, hogy mellette is legyek olykor, ha épp nem együtt játszunk. Olyankor próbálok magazinokat lapozgatni. A könyvekbe tényleg nem lehet belemerülni, mert azért folyton beszél. Hatalmas a kepzelő ereje.
Ezt csak azért írom, mert nem kell félni, hogy túlzottan hatással lesz rájuk, ha mellette baromi sokat is foglalkoztok vele, a minőségi idő a lényeg. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!