Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lesz ebből? A frászt hozza...

Mi lesz ebből? A frászt hozza rám!

Figyelt kérdés
Fiacskám 7 hónapos és a fejét lehajtja a mellkasa felé amíg tudja és a lábait húzza maga alá.Ülés vagy mászás lesz belőle?Sokára, mert annyira félek, hogy nehogy csináljon a nyakával valamit?Vagy én parázom túl?Hason kúszik már egy ideje a kis dagim, fordul mind2 irányba, az ágyról letolat és lehuppan a popsijára és onnan eldől, ha kézben van állna felfelé, a pelenkázólapba kapaszkodva feláll, de nem tudom mit szeretne ebből kihozni és őszintén megijeszt.
2010. aug. 14. 01:09
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Ne ijedj meg,és főleg ne parázz. Hagyd,hogy azt csinálja,amit akar. Még egy baba sem törte ki a nyakát a tornamutatványok közben. Abból,amit írsz,úgy tűnik,hogy lassan feláll magától,és csak azután fog felülni. Minden pici másképpen fejlődik,úgy,ahogy neki a legmegfelelőbb. Sokan kihagynak egy-egy előírás szeriunti fázist,de ez természetes.A tieddel nincs semmi baj. Nem kell őket félteni. Ha elesik,akkor se vedd fel,hagyd,hogy magától felkeljen. Az anyukák jobban megijednek,mint ők. Meg kell tanulni nekik esni is. Örülj,hogy ilyen ügyes,mozgékony a kisfiad.
2010. aug. 14. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia,nekem ez mászás nyanúsnak tűnik.Ilyenkor a kis kezét is próbálja kiemelni?Mert akkor egyértelműen a mászást készíti elő.
2010. aug. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A kezecskéit még egyenlőre a mellkasa alá próbálja behúzni.A popsiját emelgeti felfelé.Akkor mászás lesz?

De nem felülni kellene "hivatalosan" előbb?Tudom-tudom, minden baba más, csak ha felültetjük, sokáig el lenne ülve.Gondoltam hamarabb fog ezzel próbálkozni.

2010. aug. 15. 22:17
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi ilyeszt meg ebben? Nem értem... nem tök mindegy, mi lesz? A lényeg, hogy fejlődik és próbálkozik...

Kislányom 5 hós, nem forog egyik irányba sem, viszont majdnem stabilan ül és kezd mászni... Tudod, ők nem olvassák a szakirodalmat, hogy mit mi után kell csinálni...

2010. aug. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is ilyen nyaktörő mutatványból lett egyszer csak a felülés :)
2010. aug. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia,második válaszoló vagyok.Igen,az én lányom ez után kis kezével kinyomta magát négykézlábba és utána kezdett mászni.Elvileg meg úgy szokták a babák csinálni,hogy a mászásból ülnek ki.Természetesen,aki ülteti a babát,annak az ülésből is kezdődhet a mászás,de a gyógytornászok erre szokták mondani,hogy ne ültessük őket,mert akkor kimaradhat a kúszás-esetleg a mászás.Ez nagyon így tud ám lenni,tehát ne aggódj,a babád teljesen a forma szerint halad,nagyon ügyes.
2010. aug. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!