Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is elege van ebböl a...

Másnak is elege van ebböl a sk fejlesztésböl?

Figyelt kérdés

Mindenki mindenhol fejleszt. De minek?

A gyerekek ütemesen fejlödnek, akkor is ha nem fejlesztjük öket.

Akármit megnézek, pl baba torna, baba úszás, baba játék, vagy itt egy kérdést, mindenki fejlesztöt keres.


Mi járunk tornára, de senki nem mondta hogy fejlesztö. de már az fejleszti ha csak 5 másik gyerekkel együtt rohangálhat.


De miért kell ezt mindenhol kihagnsúlyozni. Nem kell fejleszteni a gyereket, játszani és foglalkozni kell vele és hagyni ahogy nö.


Mert ha így nézzük akkor minden fejlesztö, ha meg úgy nézzük akkor semmi sem, az csak ha egy lapáttal rásegítünk.



2011. nov. 2. 12:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Épp valamelyik nap gondoltam hasonlóra.

Lányom (13 hónapos) most kezdett érdeklődni a formabedobók iránt, eddig tojt rá. Még nem tudja megkülönböztetni a formákat, de lelkesen próbálkozik.

Nemrég meg volt egy kérdés, mely szerint a 9 hónapos gyerek még nem tud forma bedobozni, és hogyan fejlesszék ők...

Hát, nem tudom...olyan érzésem van, mintha nem akarnák egyesek kivárni, hogy a gyerek megérjen valamire, hanem előbb és előbb akarják vele csináltatni a dolgokat. Holott nagyon ügyesen és szépen fejlődnek ők "maguktól" is.


Ebben szerintem benne van az is, hogy az anyákon egyfajta nyomás van. Mindenki egyből azt kérdezi, hogy és miket mond? miket csinál? mit tud már? Akkor is ez a kérdés, ha a baba még csak két hónapos...

S az anyukák versenyeznek egymással is sokszor.

Néha nem direkt, csak valahogy így jön ki a beszélgetés.


Ha nem vagy elég erős egyéniség, akkor elnyomnak az anyukák, a védőnők és dokik a hülye megjegyzéseikkel. Ha nem tudsz mérlegelni, és átgondolni a helyzetet, sokszor hiheted azt, hogy a gyereked le van maradva. De általában, ha az ember végiggondolja, kiderül, hogy a gyereknek semmi baja. Csak azt csinálja amit kell: a saját ütemében fejlődik.

2011. nov. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

*fejlesszék őt

bocs, elírtam

2011. nov. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Annak idején mi is megvoltunk babaúszás és egyebek nélkül is, és mégis felnőttünk. Ez csak a mai kor "hülyesége".


Persze, ha a gyerek le van maradva, nem fejlődik rendesen, kell fejleszteni, de ha semmi baja felesleges, szerintem.


Nem egy ismerős dicsekszik vagy éppen ellenkezőleg, hogy az ő lánya már 6 hónaposan felállt, a lányom meg 8 hónaposan, de már 11 hónaposan egyedül ment, na és, van amelyik gyerek meg csak 14 hónaposan indul el, azzal sincs semmi gond.

De hogy egy 3 hónapos gyereket sétáltatni, szó szerint, egy kicsit kiverte a biztosítékot nálam, saját szemmel láttam. Persze mindenki azt csinál és úgy neveli a gyerekét ahogyan szeretné.


Az első 2 év, amikor fedezik fel a világot, olyan hamar elrepül, miért kell siettetni, soha nem értetem meg szerintem.


Én szeretem nézni ahogyan fedezi fel a világot maga körül.

Meg kell tanulniuk esni, nem kell állandóan a nyomukban lenni. Nem járkáltunk kézen fogva, csak ha már egyedül ment. Nem bébikompozott, jól el van egyedül is, épít kockákból, főzőset játszik, rengeteg szót mond már, egyedül eszik és iszik, tévét ritkán engedem neki nézni, sokat mondókázunk. De a lányomhoz hasonlóan sok más gyerek is.

Szóval nem kellett nekünk a babatorna, úszás. Persze ha már nagyobb lesz (iskolás) és szeretne járni úszni, táncolni semmi akadálya nem lesz. :)


28 éves vagyok és 21 hónapos kislány anyukája.

2011. nov. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Azért mert sokan villogni szeretnének a gyerekkel, önkéntelenül is bennük van hogy jaj minél előbb csináljon dolgokat mert akkor azzal lehet büszkélkedni.

Én ezt látom, hogy valahogy saját érdemüknek és saját eredményüknek tudják be az anyukák hogy miket csinál a gyerek, holott úgy van ahogy a kérdező is írta, ha biztonságos, szabad környezetben pár darab játékkal el van látva az a csecsemő akkor MAGÁTÓL is ugyanúgy eléri a fejlődési lépcsőket mint az amelyiket hurcolnak babaúszás babatorna babamama klub, játszóház, baba angol meg tudomisén mire...

Én sokszor azt is érzem,hogy egyfajta kompenzálás amit a gyerek csinál, tehát a szülő nem érzi olyan kiemelkedőnek magát semmilyen értelemben, de lám csak a gyereke meg egy kis zseni...

2011. nov. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem a gyerek részéről kompenzálás, hanem a szülőéről. Bocsi, rosszul fogalmaztam.
2011. nov. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
az én kislányomnak nin SEMMIféle fejlesztő játéka, mert nincs pénzem ilyeneket venni.van néhány plüss meg baba, néha ezekkel játszunk. azon kivül velem van és amit csinálok utánozza. szerintem fejlődik igy is. rengeteg mindent tud már. pedig csak minket utánoz. 14 hónapos. gondolom a formabedobót ha lejéte teszik nem fogja egyből tudni h mi hova jár, de pl azt tudja h melyik fiókban vannak az evőeszközök és melyikben a törlők, szerintem ez kb ugyanaz a terület fejlesztése, nem? bocs ha hülyeséget irok, lehet h csak magam akarom nyúgtatni hogy megvan a fejlesztő játékok nélkül is...
2011. nov. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Formabedobót párszáz ft-ért is lehet venni :) De otthon készíteni még olcsóbb :)


Szerintem is túlzás, ami manapság megy. Interaktív játékok, magától mesélő maci -anya helyett... :P stb.


Felesleges. Ha foglalkozunk a kicsivel, extra játékok nélkül is szépen megtanul mindent :)


Én képtelen vagyok pl olyat csinálni, mint amit az anya taníts engem c. könyv javasol, hogy naponta tartsak foglalkozást a gyerkőcnek... Lehet, hogy kellene, de nekem nem megy, nem vagyok én óvónő. Játszunk, mesélünk, mindent magyarázok, mutatok.


FP és egyéb csodajátékok nélkül... :) És már van egy gimnazista kitűnő tanulóm, akit ugyanígy neveltem :) Szóval nem lehet olyan gyatra a "módszerem" -vagyis az, hogy nincs módszerem.

2011. nov. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja, és én magasról le***rom, hogy más gyereke hamarabb korában indult el, vagy hamarabb beszélt, stb. Amíg nincs baj, nem kóros a lemaradás, addig hagy fejlődjön a saját ütemében :)
2011. nov. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

mert menőbb azt mondani: fejlesztem a gyerekemet....mert azt akarom hogy 3 hónaposan a csillárról ugorjon lefelé. miközben egészséges babánál erre semmi szükség! A sok fejlesztő meg interaktív játékok ahogy írták, nekem is az agyamra mennek. miközben egy értelmes fa formakirakót nem lehet kapni! (ennek fatábla az alja amibe bele kell tenni a különböző figurákat)

a lányom koraszülött lett, én tudom mi az a fejlesztés. lassan egy éve dévényezünk, 7 hónapja vizitornázunk és egy hónapja hordom a korai fejlesztőbe is. pedig annyira igazán tudnék ülni a hátsómon. és én nem azt akarom hogy hamarabb csináljon dolgokat, csupán csak azt hogy utolérje kortársait...s úgy néz ki sikerül is :)


sokan nem merik a játszótéren a többi kicsi közé engedni gyerekeiket, pedig az a legjobb fejlesztés. lányom amikor ült, már tettem is le a homokozóba. igaz akkor még jó idő volt.

2011. nov. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Ez az én kérdésem volt hasonló témában. Olvasd el, szerintem tanulságos...

2011. nov. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!