Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is elege van ebböl a...

Másnak is elege van ebböl a sk fejlesztésböl?

Figyelt kérdés

Mindenki mindenhol fejleszt. De minek?

A gyerekek ütemesen fejlödnek, akkor is ha nem fejlesztjük öket.

Akármit megnézek, pl baba torna, baba úszás, baba játék, vagy itt egy kérdést, mindenki fejlesztöt keres.


Mi járunk tornára, de senki nem mondta hogy fejlesztö. de már az fejleszti ha csak 5 másik gyerekkel együtt rohangálhat.


De miért kell ezt mindenhol kihagnsúlyozni. Nem kell fejleszteni a gyereket, játszani és foglalkozni kell vele és hagyni ahogy nö.


Mert ha így nézzük akkor minden fejlesztö, ha meg úgy nézzük akkor semmi sem, az csak ha egy lapáttal rásegítünk.



2011. nov. 2. 12:19
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Itt arra is gondoltam, hogy minden baba programba bele írják, hogy fejlesztö.


De minek. Miért nem lehet tornára járni, és jól érezni magukat ott. Ne azért menjen, hogy fejlessze a gyereket, hanem hogy megmozgassa, hogy más gyerekekkel találkozzon, hogy anyuka is kimozduljon otthonról. ènekelni is járunk, csak hogy legyen programunk és jól érezzük magunkat. mind én mind a baba.

Játékot is a gyerek azért játsza hogy élvezze, és ne azért mert fejlessze.


vagy mashonnan nézve. egy játékot azért játszik a gyerek (pl formabedobo) mert érzi hogy ezzel tanul, hogy olyat csinál ami benne van hogy megakarja tanulni.

de pl így egy játékbaba is fejlesztö, fejleszti a kislány leendö anyai ösztöneit. amivel szerintem együtt születtünk.

2011. nov. 2. 16:09
 12/14 anonim ***** válasza:

Ez a rövid Vekerdy videó is erről szól, nagyon tanulságos.


http://www.youtube.com/watch?v=V75bYgFm7KM&feature=related


A fejlesztő játékokról annyit, hogy a gyerek ösztönösen jól működik ezen a téren. Ebben a korban őket még jobban érdekli egy üres wcpapír-guriga, vagy egy pet-palack, mint valami drága fejlesztő játék. Az én 14 hónapos lányom hosszan elfoglalja magát egy üres papírdobozzal, aminek a tetejét kinyitja-becsukja, bekukucskál, meg ilyenek.

2011. nov. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

De ez is nagyon jó (szintén Vekerdy videó).


http://www.youtube.com/watch?v=Jut-MssgA4k&feature=related

2011. nov. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 krisztivan ***** válasza:

Mindenki fejleszti a gyerekét mert hozzá beszél,mutat,magyaráz neki.Mindent hamarabb akarnak a szűlők-nem a babák-csináltatni.Nálam az verte ki a biztosítékot(saját anyukám)megkérdezte hogy bilizik-e már az unokája?De még 1 éves sem volt.És én akkor azt mondtam hogy a wc-thasználja már nem bilizik.Nekem mindenre volt válaszom amikor valamelyik buzgó anyuka kérdezett ezt-azt.pl.-és szalad már?(13 hónposan)á,remélem csak másfél évesen fog elkezdeni menni ,mert addig is az idegrendszerét nagyon fejleszti a mászás.Mi?...nem tudott mit mondani rá.

Szerintem az a lényeg hogy játszunk és hagyjuk sokmindennel játszani a gyermekeket és akkor lesznek jól fejlettek.:-)

2011. nov. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!