Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzástól tényleg nem lehet...

Fogzástól tényleg nem lehet ilyen láza? Tapasztaltatok már hasonlót?

Figyelt kérdés

Kisfiamnak tegnap délben hirtelen láza lett. Soha nem méricskéltem eddig, mert nem volt rá szükség, most szokatlanul melegnek találtam, 38,5 volt popsiban mérve (levonás nélkül). Adtam neki Panadolt 2x, de nem ment le a láza. Dokink szabin, úgyhogy irány az ügyelet. Semmelweis I. Klinika, doktornő megvizsgálta, azt mondta, picit piros a torka (náthája nincs).

Vettek vért tőle (szegényt nagyon megkínozták), és kapott egy pisizacsit, hogy ki lehessen zárni egy esetleges húgyúti fertőzést. Végül már nem bírtuk cérnával, mert beesteledett, álmos és éhes volt a gyerkőc, úgyhogy saját felelősségre hazajöttünk, mondván majd visszatelefonálok az eredmény miatt.

Jól döntöttünk, ugyanis csak most reggel tudtuk meg, hogy minden lelete negatív, és az egész valószínűleg vírusfertőzés (dokinő szerint).

Éppen fogzik, jön a jobb felső egyes foga, de a doktornő azt a teóriámat, hogy a fogzás miatt lenne lázas, azonnal elvetette.

Este hűtőfürdőztük, kapott keresztborogatást, de éjszaka többször fent volt, éjfélkor kellett még adni neki Panadolt, most hajnalban 4-kor pedig Nurofen kúpot, mert csurom láz volt szegény. Az előbb etettem meg, egész jól lement a láza, már csak hőemelkedése van.


Tapasztalt már valaki ilyet? Mi a hála Isten lehet ez a vírusfertőzés? Tényleg nem lehet ez a fogzástól? Gondoltam arra is, hogy a három napos láz, az lehet? (Dokinőt is kérdeztem erről, azt mondta, azt még most nem lehet tudni...)


2010. aug. 13. 07:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

3 napos láz, herpeszvírus okozza. Semmi teendő nincs vele, csak csillapítani kell. 3nap után lesz pár kiütés a testén, de ez nem törvényszerű.

Fogzás csak hőemelkedést okozhat!

2010. aug. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
ha 38,5 volt levonás nélkül,az 38-nak számít és nem magas láz.lement azóta?lehet,3 napos láza volt.a fiamnak is volt,nem lehetett lehúzni 38 alá.
2010. aug. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A lányomnak 1 hete volt háromnapos láza.Amit leírtál egyből arra gondoltam.Hirtelen jön más egyéb tünetet nem okoz.Nem levert vagy étvágytalan a babád?Ha semmi más nincs akkor háromnapos láz.Elmúlik,utána jönnek a kiütések amik 1-2 nap alatt elmúlnak.
2010. aug. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem mondhatom, hogy étvágytalan lett, mert azért minden kajánál evett valamennyit, nem kellett tukmálnom. Este a 280 ml tápit is simán beverte, ahogy szokta. De eléggé nyűgi, tegnap egész nap a fenekemben lógott, rajtam vagy az apján csüngött.

Most reggel 6-kor, amikor evett, akkor mértem a lázát, levonás nélkül volt 37,8. Szóval egész jól visszament neki, de még mindig nem az igazi.


A három napos láz viszont nem magasabb szokott lenni? Pár oldalon azt olvastam a neten.

2010. aug. 13. 07:38
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok:nálunk első éjjel ment fel 39,6-ig,aztán 38-38,5 körül stagnált,majd 3 nap után eltűnt hirtelen.aztán tiszta pötty lett a babám.
2010. aug. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ahamm, köszi mindenkinek. Akkor figyelgetem, aztán meglátjuk mi lesz. Csak az a bosszantó, hogy a doki pont ilyenkor van szabin. 10 hónap alatt még csak náthája sem volt, erre most tutira jön valami gebasz... :(
2010. aug. 13. 07:45
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is lement,aztán hirtelen visszaugrott.Első nap volt nyűgös nagyon utána egész"jó"kedve lett.Ha eszik rendesen akkor nem nagy a baj:)
2010. aug. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi, csajok, sokat segítettetek! :)
2010. aug. 13. 07:52
 9/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nálunk úgy volt, hogy vasárnap délután fél kettőkor lázasodott be, 39,2-nél nem volt több sosem, adtam neki kúpot, szépen lement 38 körülire, és tartotta estig, akkor lefekvéskor mindíg adtam kúpot, és a rákövetkező két napban is pont délután fél kettőkor szökött fel hírtelen a láza.

Az étvágya pedig megmaradt, meg a kedve is, csak a magas láznál volt nyűgös.

Kitartás, túl lesztek rajta, nem lesz semmi gond.

2010. aug. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi még egyszer, nagyon remélem, hogy nem lesz komoly baj. Most alszik, remélem, kipiheni magát rendesen. :)
2010. aug. 13. 08:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!