Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi időt foglalkoztok 1,5...

Mennyi időt foglalkoztok 1,5 éves gyerkőcötökkel? Úgy értem, hogy amikor csak vele és nem pl. a házimunkát csináljátok közösen.

Figyelt kérdés
2010. aug. 12. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Délelőtt kb 1 órát, délután többet, kb 2 órát, ebben vab játék, séta, tanulás, de olyan is van, hogy nagyon jól elvan magában, akkor nem erőltetem.
2010. aug. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem a házimunka főzéssel együtt max napi másfél óra. A többit a lányommal töltöm, persze nem nonstop mondókázok neki, csak ülök mellette. Délután megyünk a játszótérre. Amikor itthon vagyunk, tök jól elvan egyedül is, de azt is szereti, ha játszom vele: rajzolunk, gyurmázunk, tologatunk, építgetünk, mesekönyvet nézünk. De én simán tudok olvasni mellette vagy filmet nézni, mert nem kell őt folyamatosan foglalkoztatni.
2010. aug. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nem sok időt vagyunk itthon, ami üresjárat ha jóidő van, reggel felkelünk, reggeli, aztán bolt, majd a játszótér, ott szoktam vele focizni, libikókázni, homokozni, tóba kavicsot dobálunk, etetjük a kacsákat. hazajövünk, ő alszik, én főzök + netezek, felébred ebéd, kicsit teszek-veszek, teregetés, mosogatás, vacsi előkészítése stb, majd megint játszó. 6kor hazajövünk, vacsora elkészül, majd vacsi, 7-fél8 fürdés, mese, alvás. inkább a köztes időben, ha van, pl. ha vécézek odahoz valamit (hehe), azzal játszunk, vagy könyvet nézünk), vagy még vacsi után valamit, labdázunk, gyöngyöt fűzünk stb. inkább ha rossz az idő és itthon vagyunk. akkor viszont non stop, ő igényli, hogy mindig legyen valami "program".

20 hónapos lesz a kislányom nemsokára.

2010. aug. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én egy hasonló kérdést tettem fel nemrég, és el lettem mondva mindennek, hogy mit képzelek magamról, mi közöm ahhoz, hogy más mennyit törődik a gyerekével:(


A kérdésedre válaszolva pedig:

ha nem házimunkázok, és ébren vannak a gyerekek, akkor sétálunk, lemegyünk az udvarra, ott fürdik, motorozik, bent a lakásban építünk, rombolunk, "festünk", rajzolunk, gyúrmázunk, stb...

Ez délelőtt 2-3 óra, délután szintén.

Azt nem merem írni, hogy van egy pici is:) szóval a 2 gyerekkel egyszerre vagyok, így pontosan nem tudom, hogy a nagyobbal mennyit foglalkozok:) persze ő 2 éves múlt, de másfél évesen is ez volt a program...

2010. aug. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!