Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan előzhető meg a hanyatt...

Hogyan előzhető meg a hanyatt esés, mikor mindenhol feláll a baba? Többi lent

Figyelt kérdés
a kisfiam mindenhol feláll, ahol csak egy csöppnyi esély van rá. De leülni állásból még csak néha sikerül, így állandóan ott vagyok a háta mögött, hogy nehogy hanyat essen a járólapon. Már a szívbaj kerülget, mikor újra és újra feláll a legelképesztőbb helyeken... Már wc-re sem jutok el, csak ha alszik vagy ha beteszem a járókába, ahol persze ordít. mit tegyek? Hogyan tanítsam meg?
2010. aug. 9. 13:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Így, hogy nem hagyod gyakorolni, nem fogja megtanulni, hogyan is kell. Ha mindig te segítesz neki leülni, ha elfárad, nem is próbálgathatja... Minden kisgyerek buksija koppan néha, de ezzel is csak tanul... megtanulja, hogy ez nem jó, megtanulja, hogyan essen úgy, hogy minél kevésbé fájjon. Csakis gyakorlás során tudják elsajátítani az újabb és újabb mozgássorokat. Néhányszor még biztosan el fog esni, ez kivédhetetlen, de ne félj, komoly sérülést nem fog szenvedni, neked sokkal jobban fáj, mert sajnálod, mint neki!
2010. aug. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem 3 napba tellett megtanítani állásból leülni. Mikor mindkét kezével elengedte amibe kapaszkodott és dőlt volna el, akkor leültettem a fenekére és mondtam neki, hogy csüccs!

A járóka is nagyon jó, mert ott ezt gyakorolhatja és ha nem sikerül mégsem üti meg magát. Az én babám is ordított a járókában, de leültem mellé, játszottunk, felakasztottam egy zsákot az oldalára, abból kipakolhatja a játékait. Azóta délelőttönként akár egy órát is eljátszik benne. Szerintem próbáld meg, mert így tényleg egész nap kísérgetheted.

2010. aug. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!