Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar enni a kislányo...

Miért nem akar enni a kislányom? 10 hónapos, és egyszerűen már hetek óta szinte nem is eszik, csak a szopizás menne neki.

Figyelt kérdés

5,5 hós kora óta hozzátáplálom, kezdetben szépen evett is, olyan 7-8 hónapos kora körül már 3 étkezést is kiváltottunk, most meg nem hajlandó elfogadni se főzeléket, se tejpépet, se gyümölcsöt, se joghurtot.... semmit. Egy dolgot fogyaszt még szívesen az anyatejen kívül, a folyékony tejpépet. Ebből egy-másfél dobozzal megiszik naponta. Mit tehetnék, hogy visszajöjjön az étvágya? Ma már próbáltam vele szemben "bekeményíteni", hogy ha éhes nem adok neki cicit, csak "normális" kaját, de addig üvöltött, míg meg nem kapta, amit akar. Kész vagyok már! Napi minimum 8 alkalommal szopizik még. Pedig már korábban csak reggel, déli alvás előtt, meg fürdés után kapott cicit, meg ha éjjel felkelt.

Segítsetek légyszi, hogy hogyan szerettessem meg vele újra az evést?

Bocsi, ha hosszúra sikeredett!


2010. aug. 4. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia, leírásod alapján én a fogára tippelnék, és azt tanácsolom, hogy nem keményíts be, hanem adj neki cicit ha azt kéri, majd visszajön az étvágya.

Nem írtad mennyi idős, de ha pár hétig csak anyatejet aeszik abból nem lehet nagy baj.

2010. aug. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De, írtam, hogy 10 hónapos. Amúgy eddig a fogára fogtam én is, most bújt ki a 6., ezzel kínlódott legtöbbet eddig. De az előző 5 fogánál ha már kibújtak, elmúlt egyszerre az étvágytalanság is és a piros popó is meggyógyult. Most a popsija rendbe jött, de étvágya továbbra sincs. Egyébként ennyire rossz evő eddig sem volt, amikor fogzott, ezt csak az elmúlt pár hétben tapasztalom.

Köszi a választ!

2010. aug. 4. 16:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Rohadt meleg volt és jön a 7.fog, kb ennyi a baj. Adjad a tejed nyugodtan. Fog ő még enni rendesen, ne aggódj.
2010. aug. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én ugyanígy voltam a 15 hós kisfiammal épp most,úgyhogy átérzem a problémát.Nagyon megijedtem,főleg hogy mindenki azzal idegesített,hogy mikor viszem már orvoshoz.Aztán nála is a fogacska volt a baj,lassan kezd visszaállni az evésre.Türelmesnek kell lenni,de néha nagyon nehéz,főleg ha bárhol bármikor a ruhámat húzogatja.

Kitartás és örülj,hogy "van"cici,ami megnyugtatja.

2010. aug. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!