Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az 1 éves kislányom egyszerűen...

Az 1 éves kislányom egyszerűen nem hagyja, hogy kiporszívozzam az orrából a szutyit, mit csináljak?

Figyelt kérdés
2010. júl. 30. 16:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát ezt általában egy gyerek sem hagyja. Én még olyat nem láttam, akinek tetszett volna. A keresztlányomat sajnos ilyenkor lefogtuk. Nem volt más választás, hiszen fújni még magától nem tudta, és valahogy ki kellett szedni. Próbálták neki is magyarázni az anyjáék,hogy nem fáj, meg mutogatták,hogy nézd, apának sem fáj, de csak nem barátkozott meg vele. Szóval apa lefogta, anya meg kb. egy perc alatt kiszívta. Sírdogált egy kicsit, de túlélte. Amikor nagyobb lett 3-4 éves, akkor meg már simán hagyta.
2010. júl. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

huh...nehéz ügy...sajnos tényleg nincs más megoldás, csak ha lefogjátok.Persze közben végig dicsérni kell, hogy ügyes, nemsokára vége, nem fáj, semmi baj, és a végén is nagyon meg kell dicsérni milyen ügyes volt!Hozzá fog szokni, öcsém még nem volt 1 éves, mikor már annyira hozzászokott, hogy elaludt az orszvás közben...neki középfül gyulladása volt, azért kellett minden nap többször szívni, hogy ne kelljen felszúrni a fülét.Már nagy voltam, azért tudom.

Szóval ha jót akarsz neki, akkor muszáj leszel az akarata ellenére megcsinálni...

Ja és vigyáztam egy kislányra, akinek szintén szívni kellett az orrát a nátha miatt, de a szülei csak addig csinálták, míg nem kezdett el sírni, szóval tulajdonképpen semmit sem ért a szívás...hetekig szenvedett, a vége felé már hányt és minden baja volt a torkára lefolyó váladéktól...

2010. júl. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Le kell fogni.Nem fog neki örülni,de ilyenkor gondolj arra,h egy középfülgyulladás sokkal jobban fájna neki.Majd ha nagyobb lesz,rájön,h ettől jobban érzi magát,és nem harcol tovább-vagy igen,a 6 éves fiam még mindig úgy viselkedik orrszívózás közben mintha ölném.:))
2010. júl. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is lefogtam, amikor egyedül voltam úgy csináltam, hogy egy törölközőt (vagy pelust) téglalap alakban letettem a földre, rá a babát, és a karjaira ráhajtottam a törölközőt, és a hajtást be a háta alá, így a törcsi lefogta a kezeit, én meg a fejét. Eleinte nagyon sírt szegényem, de utána mindig megtapsoltuk, meg mondtuk, hogy milyen ügyes volt, aztán úgy csináltunk, mintha magunknak is kiszívnánk, és pár nap alatt "megbarátkozott" a dologgal. Nem örült ugyan neki, de már nem sírt! Meg hagytam hogy utána a porszívót is áttanulmányozza, megtapogatta, a végén pedig már bekapcsolta :)
2010. júl. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is úgy csináltam ahogy az előttem szóló írta, én szemészeten lestem el, így fogták le a babákat. Most is utálja két évesen, de másfél éves kora óta ha kell maga hozza a takarót amivel lefogom és kezembe adja a sprayt fújjál felkiáltással. Közben persze sír, de saját maga el is pakol a végén, pedig sosem kértem rá.

Lefogás nélkül még most sem megy. De ez még mindig jobb, minthogy arcüreggyulladása legyen!

2010. júl. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát ez a dolog a legkegyetlenebb egy kicsivel! Nekem 4 tesóm van, és 1 unokahúgom (4 éves), de soha nem használt Anyu se meg Húgom se orrszívót, nekem 1 fiam van és nekem sincs. Éves korára nagyon ügyesen fújja az orrát!!! Mikor kisebb volt csak hasra fordítottam és kiszuszogta amit kellett, később meg normálisan töröltem neki, csak rá kell szoktatni PUHA zsepivel (én popsitörlővel), hogy finoman törlöd a nóziját! Van a családban aki használt(ja) és egyik gyerek sem tudja normálisan kifújni az orrát, 7 a másik 11 éves! De ilyenről olvastam feljebb :( Régen se volt. :)
2010. júl. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

Egy kisgyerek,pláne kisbaba NEM TUDJA teljesen kifújni az orrát.A pangó váladék középfülgyulladást okozhat,vagy arcüreg,homloküreg-gyulladást.Amit egy csecsemő kiszuszog,az elenyésző része annak a váladéknak ami az orrában van.

Az,h tud-e orrot fújni nem függ attól,h orrszívót használnak-e,az én gyerekeim tudnak,pedig mi is használjuk.Majd az első borzalmas fülfájás után te is meggondolod,h tényleg annyira borzasztó dolog-e.Egyébként sztem a közelmúlt egyik leghasznosabb találmánya.Régen tényleg nem volt,anyukám erre annyit mondott csak,h SAJNOS!

(Nem akarlak győzködni,kívánom,h sose változtasd meg a véleményed egy rossz tapasztalat miatt.De te meg ne kiabáld le azokat,akik igyekeznek a saját gyereküket megóvni egy nagyon fájdalmas betegségtől,egyebektől.)

2010. júl. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

19.35

Hála Isten soha nem volt baj azzal, hogy nem használtunk semmilyen orrszívót! A gyerekorvos is egyetért, mivel nekünk bevált. Ha tudnak orrot fújni, akkor miért kell még szívatni is? Nem leszóltam a többieket ezzel csak van aki nem használja. És sajna Ők tényleg, azért nem tudják fújni mivel orvosi vizsgálaton is voltak már.

2010. júl. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
23%

19.16-nak

Szerintem meg az a kegyetlenség, amikor nem szívják le a baba orrát, amikor tele van, és szegény még levegőt sem tud venni, csak szenved, nem beszélve az esetleges komolyabb következményekről. Na ennek kitenni a gyereket, az a kegyetlenség. Mi lenne, ha amikor úgy igazán náthás vagy, nem fújhatnád ki az orrod? El tudod képzelni? És semmi köze nincs egymáshoz annak, hogy egy gyerek azért nem tudja kifújni az orrát, mert leszívják neki. Egy pár hónapos baba nem tud orrot fújni, muszáj neki leszívni.

2010. júl. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!