Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől fél 10 hó körüli babátok...

Mitől fél 10 hó körüli babátok? Hogyan mutatjátok meg neki, hogy nem is kell attól félnie?

Figyelt kérdés
Lassan 10 hós Kislányom retteg a morzsaporszívótól. Ahányszor bekapcsolom, egyből elsírja magát, ha a kezemben van a Pici, akkor meg sírva fúrja magát a nyakamba. Mitől lehet ez? A normál porszívót imádja, állandóan nézegeti, amikor porszívózom, meg mutogat felé sokat. Hogy tudnám a félelmét csökkenteni?
2010. aug. 4. 10:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Én lányom a hajszárítótól félt, pedig nem az ő haját szárítottam, hanem a sajátomat. Amint bekapcsoltam a fürdőben, sprintelt vissza a nappaliba. Ez így ment kúszástól a rohanásig. Most már nem fél, nem is tudom, talán másfél éves kora óta. Nem tettem ellene semmit, inkább megszokta, most már tudja, hogy a hajszárító nem bánt.

Nem igazán értettem ezt, mert a botmixertől, porszívótól, egyéb hangos dolgoktól nem félt sosem.

De egy barátnőm "alárendelte" magát a kisfiának, mivel ő félt a porszívótól, a barátnőm onnantól nem porszívózott. Nagyjából havonta egyszer porszívózik össze a lakásban, tiszta hajszál meg szösz meg kosz minden, de azzal magyarázza, hogy fél a gyereke, aki már lassan 2 éves.

Szerintem megszokják ezeket a zajokat a gyerekeket, persze kínozni nem kell őket.

Te annyit tegyél az ügy érdekében, hogy használd a morzsaporszívót, de addig ne legyen az öledben a babád, csak tedd le a közelbe. Pár hónap és megszokja, örökre nem fog sírni tőle :)

2010. aug. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kisfiamnak semmi baja nem volt eddig a hangos dolgokkal. Most 10 hónapos múlt, és azt veszem észre, hogy megijed kint pl. a flextől, és egyéb hangos gépektől, bent meg a hajszárítótól, morzsaporszívótól és a rendes porszívótól is, úgyhogy már csak egy elektromos seprőt tudok használni, ha ébren van. (Érdekes, hogy az is elég hangos, de az tetszik neki, szereti, sikongat, és rohangál utána, meg akarja fogni mindig.)

Én azt hiszem, hogy az lehet a háttérben, hogy ilyen korban is élesedik, erősödik a hallásuk, ugyanis a szomszéd kisfiúnak is volt ilyen korszaka hasonló korban.

2010. aug. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Remélem hamar kinövi, mert alig lehet megnyugtatni szegényt. Bár még mindig jobb, mintha nem porszívózhatnék vagy moshatnék amíg ő itthon van. :)
2010. aug. 4. 14:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!