Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hany es milyen cumisuveget...

Hany es milyen cumisuveget vettetek a babatoknak?

Figyelt kérdés
Melyiket mire hasznaljatok?Az uvegbol vagy a muanyagbol keszultet reszesititek elonyben?Miert?Berakjatok-e mikroba?
2010. aug. 4. 07:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Én vettem egy üveget, nukot, 400ft a tescoba, és egy müanyag aventet, a mellszívóm miatt!De cumisüvegként nem használom egyiket sem, mert cicizik a fiam, és nincs rá szüksége!A lányom se üvegezett anno,de a biztonság kedvéért jó ha van itthon!
2010. aug. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia!Nekünk van aventes és Mam-os cumisüvegünk is.Mivel nagyrészt tápszeres (nagyon kevés a tejem),igy muszály volt venni.Az aventesből nem tud inni a cumi formája miatt.A mam cumisüveg mellbimbó alakú cumival van azt nagyon szereti.Van egy a tápszernek,és egy a viznek.Mikróba az aventest teszem általában ebben melegitem meg a vizet a tápszerhez,
2010. aug. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Terhesen vettem egy 260 milis avent cumisüveget, ezt a babám 7 hónapos korában bontottam ki. Akkor vizet ivott belőle 2 hónapon keresztül. Aztán tápszeres lett, és azóta tápszert iszik belőle (most 20 hós). Amikor tápszerivásra kezdtük használni a cumisüveget, akkor vettem neki egy kis másfél decis puhacsőrös avent varázsitatót. Ezt használta másfél éves koráig, aztán vettem neki egy keménycsőrű nagyobb avent varázsitatót, de azt nem szerette, nem ivott belőle, és ezért vettem egy canpol 3,7 decis szívószálas kulacsot. De ezt csak akkor használja, ha megyünk valahova, amúgy pohárból iszik most már.

A cumisüveg volt már mikróban, kifőzve is volt, és mosogatógépben is volt már.

Ezek mind műanyagok, eszembe se jutott üveget venni, mikor időnként dobálja őket.

2010. aug. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekünk 3 db avent üvegünk van: egy 125-ös, még a mellszívóhoz vettem annak idején. Aztán kellett egy másik a teának, az is 125-ös. aztán mikor először kicsinek bizonyult (több volt a lefejt tej, mint 125 ml) akkor vettem egy 260 ml-set. Most 8 hónapos a babám, napközben már csak max 100 ml-t tudok lefejni, annak elég az egyik kicsi, van mikor nem tudok, ezért tápszert is kap estére, azt a nagyban csinálom (bár elég lenne még a kicsi is) és az egyik kicsi pedig vizes. Emellett még van avent puhacsőrös varázsitatója, abban ízesített vizet szoktam neki adni. Nem próbáltunk mást, úgy látszik szerencsém van a fiammal, mert semmi baja nem volt a cici-bimbóvédő-cumisüveg-cumi használattal és most is minden kaját megeszik, amit csinálok neki.... babafüggő ki mit hogyan fogad el.... de üvegben én sem gondolkodtam, bár lehet, hogy azt jobban ki lehet mosni, de a dobálózások miatt nem előnyös.
2010. aug. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Eleinte egy kis és egy nagyobb méretű cumisüveget vettem (sosem tudhatjuk alapon). Aztán sajnos kellett, vettem többet is.

Volt Avent-ünk, de a lányomnak nem kellett, csak Mam cumifejjel.

Meg Mam Ultiventünk volt több is, amit nagyon szeret/ett. Most már csak vizet/teát iszik belőle.

Nagyon praktikus, mert teljes egészében szétcsavarozható, így könnyű takarítani. A babának is jó, mert kólika ellenes a kialakítása.

A kis üveg talán 180 ml? A nagyobb 260 ml.

Üveg cumisüveget eszembe se jutott venni. Nehéz, és ha leejtem (vagy a baba) egyből összetörik.

2010. aug. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

09:06-os. Sosem raktam a mikróba melegítés céljából, mert gázon melegítettem a vizet a tápszerhez. (direkt)

Viszont Avent Express II mikrós sterilizálóm van, oda természetesen napi rendszerességgel betettem.

2010. aug. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én még terhesen vettem egy tommee tippee 2db-os 260ml-es cumisüveg csomagot. Sajnos nekünk is kellett elég hamar. Én azért döntöttem a mellett, mert talán annak a legnagyobb, legszélesebb a cumja, így tényleg olyan, mint a cici. Később vettem ugyanebből a fajtából 340ml-et, mert sokat evett a babám. Most is 2db-ot használok, mert már csak reggel eszik tápszert. És beraktam a mikróba melegíteni, BPA menteset vettem. Inni meg a NUK first choise csőröset használjuk.
2010. aug. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Még terhesen vettem egy Avent alap készletet, amiben volt két kicsi (125 ml) és két nagy (260 ml) cumisüveg. Aztán bővítenem kellett, mert sajnos főleg tápszeres lett a kisfiam. Még vettem két kicsit. Aztán most, hogy már 10 hónapos elmúlt, három nagy cumisüveg van itthon, ezekből issza a tápszert reggel és este. A kicsiket már elraktam, mert vizet inni csőrös poharat és sima poharat használunk.

Amit még vennem kellett pluszban: cumifejek (egyesből is, aztán kettesből és hármasból, és most már négyes fejet használunk), és zárókupakot, amit rátekerek a cumisüvegre, és összerázom a tápszert. Így nem ül bele a por a cumisüveg fejébe.

Mikróba is be szoktam tenni, bár sokszor használtam cumisüveg-melegítőt is. De ha éjjel éhes és türelmetlen volt, lehetetlenség volt arra várni, hogy az felmelegítse a vizet. Egyszerűbb volt fél percre bedugni a mikróba.

És hogy miért műanyag? Amilyen kétbalkezes vagyok, már ripityára törtem volna az összes üvegből készültet. Ja, és az sem utolsó szempont, hogy az Aventből volt mindenem: mellszívó, poharak, stb... minden kompatibilis mindennel.

2010. aug. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat mindenkinek!
2010. aug. 5. 07:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!