Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezt jól csinálom? 2,5 hónapos...

Ezt jól csinálom? 2,5 hónapos a kislányom, sosem volt egy nagy alvó, de minidg azt csináljuk h szopi majd altatás -el is alszik...

Figyelt kérdés

2,5 hónapos a kislányom!sosem volt egy nagy alvó:-) de minidg azt csináljuk h szopi majd altatás-el is alszik-letesszük az ágyikóba és alszik fél-1 órát majd felkel(sírdogál)kicsit hagyom (mert volt már h vissza bóbiskolt)aztán ha még sírdogál akkor bemegyek és jön a játék a szopiig!Ilyenkor hátára fektetem és vagy elvan egyedül kicsit v én magyarázok neki!

Szóval szerintetek az nme gond h a köv.szopi előtt van a játék,nem pedig szopi után???


2008. nov. 25. 15:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Miért lenne baj?

Bár egy idő után jobb, ha magától alszik el, és nem csak cicivel.

Bár ezt nem minden baba szokja meg, és van aki magától elhagyja ezt a szokást.

Próbálj inkább egy zenét bevetni, amit mindig altatáskor teszel be. Nálunk ez bevált.

És fontos, hogy a baba az altatás módját szokja meg, és mindig azt fogja kérni.

2008. nov. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos teljesen rossz! (Én is így kezdtem, haragszom is a védőnőre, hogy nem szólt hogy ez rossz!) Fel kell cserélned mihamarabb! Evés, kb1.5 óra ébrenlét (tele pocakkal nem jó aludni), aztán elalszik a következő szopizásig. Az én kisfiam szept 11.én született és már most olyan, mint egy óramű! 3 óránként eszik (pedig sosem keltem), 1.5-2órát fent van és 1-1.5 órát alszik. Boldog, sosem sír, beszélget. Este kb. 9-től reggel fél6 körülig alszik. Igaz, hogy ha megszakad a lánc, akkor csak másnap reggeltől indul újra. Hidd el nekem nagyon jó!!!, de ha kételkedsz, ajánlom olvasd el a Suttogó titkai I. könyvet!!! Fantasztikus! Ha a közelben laknál odaadnám, mert én kölcsön kaptam, de lefénymásoltattam. Minden benne van, amire csak szükség lehet. Én Csorna mellett lakom.
2008. nov. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak!

Nagyon köszönöm aranyos vagy:-)

Én Veszprém mellett lakom:-)

Az én kislányom is szept.11-én született:-))))))

Az alvással nincs is baj,mert Ő is átalussza az estét-fél8 kor van szopi fél 9 felé elalszik és reggel 6-7 körül kel!Napközben szopik között fél-1 órákat alszik,aztán játék!

Nem tudom h csináljam a megfordítást,félek h megkavarom nagyon!Pedig tudom h így lenne a helyes!És mit csináljak akkor ha szopi előtt mégis felkel,akkor is játék?V mi van ha nem fog aludni?Mert magába nincsen nagyon el-kellekk hozzá:-))

Köszi a válaszokat!

2008. nov. 27. 09:47
 4/11 anonim ***** válasza:
Micsoda véletlen (szept 11.)! Az átállás semmiképp se legyen hirtelen. Csak kezdj el evés után beszélgetni hozzá minden nap egy kicsit többet. Az én kisfiam sincs el egyedül, nem sír, de nyüszörög. elvárja, hogy 100%ban rá figyeljek abban a 1,5-2 órában amíg fent van. Mivel ezt teszem (éshát ez a dolgom)már szinte egyáltalán nem sír. Tudja, hogy ha beszél hozzám, odamegyek, nem kell sírnia. Persze ez nem azt jelenti, hogy ugrok egyböl, de ok nélkül nem is "szólít".És ne a melleden aludjon el, hanem a kiságyban. Ha pedig véletlen túl gyors neki a váltás tempója és nem alszik étkezés után, akkor se altasd a következő cuci után, hanem játék aztán friss levegő. Az majd elnyomja, nekünk mindig bevállt. Remélem tudtam segíteni.
2008. nov. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszike!Megpróbálom!

Csak most az is a god h már 2 szopi alkalmával a cicin aludt el de úgy h alig nem tudtam kelteni meg nem is volt szívem se hozzá!Igazából nagyon fáradt is volt mert előtte ment a kínlódás,sírás,ÜVÖlTÉS,mert apadóban van a tejem és meg akartuk próbálni a tápszert h ha gáz van elfogadja e és hát nem!Se a tápszert se a cumit!Szóval szerintem el is fáradt és azért aludt be!

De próbálkozni fogok-köszi a tanácsot!:-))

2008. nov. 27. 18:25
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne félj, nem fog elapadni a tejed! Ezen én is átestem. Sajnos az emberbe belebeszélik, hogy ha nem szoptat, nem is jó anya. Persze ettől csak mindenki ideges, hogy jaj csak legyen tejem, mert mit szólnak, és ezzel ártanak a legtöbbet. Ha ideges az ember elmehet a teje, ha nyugodt, nem. Én volt hogy óránként fejtem sírva éjjel, hogy Úristen..., meg is lett az eredménye, folyt belőlem a tej hetekig. de tehettem volna ezt nyugodtan is. tehát szerintem a fejés segít. Különben ha nem fogadja el, talán a tápszert nem elég éhes (ami jó). ne kisérletezz vele, nyugodtan tedd cicire amikor eszi van, Ő elintézi a tejed. Legfeljebb reggel fejd ki az egyiket, add neki a másikat. engem is fáraszt a szoptatás, bárki bármit mondd, de tápszert készíteni, hasfájósan hurcolni, cucisüveget főzni sokkal fárasztóbb. Remélem nem hargszol, hogy osztom itt az észt, de csak segíteni szeretnék :).

sok sikert és ha kérdésed van tedd csak fel, hátha van válasz rá a könyvben, de ha megveszed, egészen másképpen fogod látni a babádat.

2008. nov. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm,aranyos vagy tényleg!Igyekszem!:-)))

Örömmel fogadom a tanácsokat!:-)))

asszem megveszem a könyvet!Kiváncsi vagyok rá:-)

Majd még tuti lesz kérdésem:-))

2008. nov. 28. 09:39
 8/11 anonim ***** válasza:
azért majd írd le bevállt-e :)!
2008. dec. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Elekzdtük azt h szopi után kicsi játék majd mikor láttam h álmosodik,elfogyott a türelem,kicit ölbe vettem,megpusziltam majd hasra tettem és vártam a csodát!ÉÉÉÉSSSS párszor sikerült neki elaludnia MAGÁTÓL,volt egy enyhe nyüszögés de aztán csend és benéztem és aludt:-))))

De sajna ez nem mindig sikerül,így van h bekapcs zene és kicsit ölben (félig) elaltataom majd leteszem és nagyjából sikerül is elaludnia!:-)))

Úgyh igyekszem.......remélem menni fog!!

:-))))))))))))

2008. dec. 4. 13:01
 10/11 anonim ***** válasza:
Estefelé én már nem hagyom túl sokat aludni, és van egy olyan trükk, hogy este már 2, 2és fél óránként eteted. Akkor jollakottabban alszik el, és talán könnyebben. De ha nyüszis, én bele szoktam ülni vele a kádba (miután lezuhanyzom) és jó sokat lubickolunk, nyugtató Johnson's fürdetőt teszek a vízbe és úgy számolok, hogy mikor kijövünk akkor jöjjön egy szopizás, utána még beszélget(ünk) aztán szépen elalszik. Ezt is kipróbálhatjátok. De szerintem nem kell aggódnod, ha nem alszik sem, az én babum is kihagy egy-egy alvást, most már nem olyan picik:). Sok sikert! És csak pozitívan :)! Nagyon jól csinálod!
2008. dec. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!