Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A csőrös itatónak mi tulajdonk...

A csőrös itatónak mi tulajdonképpen a "feladata"? Persze tudom, hogy itatásra szolgál.

Figyelt kérdés

:) De miért jó, ha a cumisüveg után ebből kínáljuk a babának az innivalót, és nem pohárból? Ez olyan átmenet lenne a kettő közt? Segíti a babát, hogy könnyebben elfogadja a kemény szélű poharat a puha cumi után?

Azért e sok kérdés, mert a kislányom elég nehezen fogadta el a csőrösből (kemény csőrű, nem szilikonos) eleinte az innivalót, pohárból viszont több csorgott a nyakába, mint a szájába.

Most már szépen iszik a csőrös pohárból is, de még mindig a cumisüveg a favorit.

Sima pohárral mikor érdemes próbálkozni?

Köszönöm, ha válaszoltok a sok kérdésemre.


2010. aug. 1. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Nálunk egyáltalán nem volt cumisüveg.

Hamar megtanultak pohárból inni, persze nem egyedül.

A csőrös pohár azért volt jó, mert pl autóban egyedül is tudtak inni.

2010. aug. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Kisfiam 10 hónapos, szilikonos csőröset használunk. A kemény csőröset el sem fogadta. Egész nap kiszolgálja magát, éjszaka is egyedül iszik. Napközben már kínálom pohárból is többször, hogy szokja azt is meg. Mindkét kezével azt is szeretné fogni, és egyedül inni belőle, de azt még elég korainak tartom (több megy neki is a nyakába, mint a szájába).
2010. aug. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elvileg épp annak kiküszöbölésére találták ki, hogy (mivel a kicsi gyerek nem tudja annyira összehangolni még a mozgását, így jobban megdöntheti a sima poharat a kelleténél), hogy ne folyjon az innivaló a gyerek nyakába. Tehát valamiféle átmenet a cumidsüveg és a pohár között, bár mindegyikből egészen más technikával kell inni, így az itatóbólés a pohárból is idő, míg megtanulnak inni. Az AZ IGAZSÁG, HOGY NÁLUNK A CUMISÜVEG TELJESEN KIMARADT, MERT A LÁNYKÁM SZOPOTT, AZTÁN RÖGTÖN SIMA POHÁRBÓL ITATTAM,MIKOR ELKEZDTEM A HOZZÁTÁPLÁLÁST. a CSŐRÖSBŐL NAGYON NEHEZEN TANULT MEG INNI,NEM IS SZERETTE, így elég hamar csupán pohárból kapott inni, aztán ő maga is hamar megtanulta, hogyan kell...

Bocsi, a Caps lock-ért!

2010. aug. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk sem volt c sőrös pohár,csakj rendes. Mindig csak pici vizet,vagy tejet tettem bele,és hamar megtanultak inni. A fontos,hogy olyan pohár legyen,aminek a pereme kicsit kifele hajlik.
2010. aug. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elvileg a csőrös poharat UTAZÓPOHÁRNAK hívják. Így a kocsiban nem lögyböli ki a tartalmat.
2010. aug. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!