Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9hónapos babának nem túlzás...

9hónapos babának nem túlzás még a danon könnyű és finom joghurt? Nem sok csak egy picike

Figyelt kérdés
2010. aug. 1. 01:24
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
49%
Az K&F epres joghurtja attól piros, hogy kárminbogarak (más néves pajzstetvek) testét nyomják össze. Azzal színezik. Ha adsz neki, akkor legalább valami MINŐSÉGIT!!!! :(
2010. aug. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
76%

Vajon mitől mű a natúr joghurt? Van benne tej, meg élő kultúra, ami savanyítja:) Ez nem mű, amióta joghurt létezik, így készül:)

Nem kell színes, meg gyümölcsös joghurt, elég a natúr. Abban nincs semmi más.

2010. aug. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
68%

tudatosvasarlo.hu termékteszt:

"Tesztünk során összesen 15 gyümölcsjoghurtot vagy „annak látszó tárgyat" értékeltünk, azaz 13 gyümölcsjoghurtot, egy gyümölcs ízű joghurtot (Könnyű és finom) és egy tejterméket (Danonino). Volt köztük hazai és importált, bio és gazdaságos, kis- és nagyüzem terméke is.


Korlátozott (pénzügyi) lehetőségeink (itt lehet bennünket támogatni) és a gyümölcsjoghurt-kínálat döbbenetes gazdagsága miatt nem tudtunk teljes körű felmérést végezni, ezért arra törekedtünk, hogy


lehetőség szerint Cégmérce adatbázisunkban szereplő, illetve piacvezető vállalatok termékei szerepeljenek a tesztben,

olcsóbb és drágább kategóriájú termékekből is válasszunk

elemzésünkben támpontokkal szolgáljunk, amelyek segítségül szolgálhatnak a vásárlás során.

Laborban a szénhidrát-tartalmat vizsgáltuk, hiszen a joghurt a fogyókúrázók kedvelt terméke, az egyéb értékeléseket a csomagoláson feltüntetett információk alapján végeztük.


Szempontjaink alapján (ld. a Hogyan pontoztunk? részt) első helyen a Zöldfarm biojoghurt, második helyen a Cserpes Műhely joghurtja, harmadik helyen pedig az Andechser Natur biojoghurt végzett. A vizsgált termékek közül szerintünk legkevésbé szerencsés választás a Jogobella light és a Müller 0,1%-os joghurtja, illetve a Seraph 0,1% gyümölcsjoghurt és a Danonino tejtermék.


Az egyes termékek összehasonlítása elsősorban a részletes táblázat alapján (ld. letölthető fájl, alul), minden szempont figyelembevételével lehetséges. Íme, a rövidített, összefoglaló ranglista:



Helyezés

Márka

Származási hely

Ár Ft/kg

gyümölcs-tartalom (g/100g)

Szénhidrát teszt szerint (g/100g)

Hányféle összetevő

Pontszám (max.: 13)


1.

Zöldfarm Biojoghurt (szedres)

Magyarország

1133

4,0

10,6

4

11,5


2.

Cserpes epres joghurt

Magyarország

780

8,0

9,2

4

10


3.

Andechser Natur (Bio)

Németország

1639

8,0

9,7

6

9,5


4-7.

Spar NaturPur Bio-Fit

Ausztria

845

10,0

9,5

8

9


4-7.

Danone Activia

Magyarország

792

8,4

11,7

13

9


4-7.

Kyr krémjoghurt

Magyarország

527

6,4

10,4

13

9


4-7.

Norbi Update 1

Magyarország

527

5,0

4

9

9


8.

Milli joghurt

Magyarország

567

4,1

12,7

17

8,5


9-12.

Jogobella light

Magyarország

727

9,0

6,1

9

7,5


9-12.

Müller 0,1%

Magyarország

632

12,0

16

7

7,5


9-12.

Müller Froop Corner

Németország

1127

11,7

15,7

9

7,5


9-12.

Tesco Gazdaságos Joghurt

Németország

303

6,0

13,2

12

7,5


13.

Seraph 0,1%

Németország

476

12,0

11,5

6

7


(4-7.)

Danone Könnyű és finom*

Magyarország

472

3,2

12,6

13

9


(13.)

Danone Danonino*

Lengyelország

1045

6,2

12,2

17

7


*Nem gyümölcsjoghurtok



Mivel mindenki más szempontot tart fontosnak, ezért javasoljuk, hogy töltsd le a teljes értékelő táblázatot, és tekintsd át, melyik termék miben bizonyult jobbnak, illetve rosszabbnak! >>>



1 / 6 oldal következő

2010. aug. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
75%

Szerintema bolti gyümölcsjoghurtok tele vannak mindenféle műanyag adalékkal, színezékkel, stb. A sima natúr joghurtról sem merném állítani a mai világban, hogy egészséges, mert ki tudja már, hogy milyen műanyagokat bűvészkednek bele még, de talán kevesebbet, mint a gyümölcsösökbe.

Szeintem sokkal finomabb, ha magadnak gyártod a gyümölcsjoghurtot, itt a nyár, a sok friss gyümölcs (azt most ne említsük, hogy ki tudja melyiket mivel permetezik, vagy mivel van génkezelve), elő a joghurt, bele a gyümölcs, botmixer és kész. Kb. 3 perc alatt megvan a botmixer elmosogatásával együtt, és ha ilyet csinálsz, akkor azt is meglátod, hogy miért nem lehet igazi a bolti, hiszen ég és föld a kettő. Télen is meg lehet csinálni a fagyasztott gyümölccsel.

Ettől függetlenül nem kell átesni a ló túloldalára, ha néha-néha, vagy annál egy kicsit többször ilyet eszik egy baba, akkor semmi gond szerintem, attól nem lesz baja, de rendszeresen én nem adnám.

2010. aug. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom nagyon rossz evő, alig lehet valami kaját beleimádkozni. Próbáltuk a natúr joghurtot, úgy is, hogy én tettem bele a gyümit, de képen köpött vele. :) Általában próbálunk beleimádkozni egy kis husit, rizst, ezt-azt, de kb. 3 naponta kénytelen vagyok neki ilyen joghurtot adni, mert ez az az 1 kaja, amiből értelmes mennyiséget elfogyaszt. Most 11 hónapos, de 9 hónapos korában már javában ette. Örülök, hogy ezt megeszi, és a védőnő is, bár tudja, hogy ezzel még várni kéne. Ha a papa egy kicsit ad a babádnak, ne aggódj, nem lesz tőle semmi baja. Inkább az epressel meg a málnással vigyázzon, mert azokban szokott mag lenni és az ugye nem jó.
2010. aug. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
19%
Most majd biztos megkapom a felháborodásokat de én már az 5 hós picimnek is adtam danoninot,nem minden nap csak hibe hoba.Se tejérzékeny nem lett se allergiás se semmi baja nem lett.Szerintem néhányan tulreagálják hogy mit ehet és mit nem ehet a baba.Ezt a mama érzi és a mama tudja.Második babócám például 4 honapos sem volt még amikor sorra elutasitotta az összes tápszert.Szoval kénytelenek voltunk elkezdeni a bébiételeket,főzöcskéztem neki,ő mindig nagyon jokat kapott.Ugyhogy minden baba más.
2010. aug. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
68%
Danont semmiképp ne adj neki!!! Még felnőttnek sem ajánlanám! A Danon óriási összegeket fizet ki a vásárlók megtévesztése miatt, csak erről nem nagyon beszélnek. A termékeik nagyon messze állnak az egészségestől.
2010. aug. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Csak natúr joghurtot vcan most nyár9n elég gyümölcs, amit belerakhatsz

A gyári gyümölcsjoghurtokról, hogy mi van bennük:

[link]


Gondolom a bolti krémtúrók sem különbenk:-(((

2010. aug. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
67%
nem hiszem, hogy szüksége lenne rá. lehet most nincs semmi baja tőle, de ha majd 20-30éves korában előjönnek sorra a különböző allergiái, akkor majd biztosan hálás lesz neked és nagypapinak. az allergia nem játék, attól a sok szeméttől amit ilyen pici kortól kapnak még rengeteg problémájuk lesz. sokszor írtam már ide anyukáknak, hogy készítsék el ők maguk a gyümölcs joghurtot, a krémtúrót, a bébiételt, a kekszet stb. Nem nagy munka és nem kell hozzá házitündérnek lenni, de tudod hogy mit eszik meg a gyereked. Legalább amíg ennyire kicsik figyeljünk rájuk jobban, nagyon sokat számít az étkezés
2010. aug. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Adri baba ***** válasza:
esetleg adjál neki pudingot szerintem a joghurt savanyú,nem biztos hogy jó a kis gyomrának.Vagy pedig krémtúrót!
2010. aug. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!