Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S:3 hetes kislányomnak...

S. O. S:3 hetes kislányomnak székrekedése van. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Sziasztok 3 hetes kislányom nagyon ritkán kakil, akkor is keményet és nagy fájdalmak árán. Anyukának elfogyott a teje így kb 1 hete tápszert kap, azóta kezdődtek a gondok. Kérlek segítsetek nektek milyen gyógymódok jöttek be. Köszönöm: Egy aggódó apuka
2010. júl. 31. 21:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Kamillatea egy pici cukorral.Lehet, hogy a többiek mást ajánlanak.

Nálunk a homeopátiás bogyók is segítettek.

2010. júl. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nagyon tiszteletreméltó az aggodalmad, kedves apuka. De 3 hetes újszülöttel én nem kísérleteznék, hanem felhívnám a védőnőt vagy a gyerekorvost. Még nagyon pici ahhoz, hogy egy fórum alapján távgyógyítsuk.


Ha picit idősebb lenne, akkor glicerines kúpot vagy Laevolac szirupot javasolnék.

2010. júl. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Válts tápszert! Nekünk a BEBA HA Start volt jó. A Humana-tól és a Milupa Aptamiltől volt székrekedése.
2010. júl. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kamillatea cukorral.

Ezt úgy kell érteni, hogy bő cukorral.

1 dl teába kb. egy teáskanálnyi cukor.

Ebből a cukor az, ami hajt.


De nem szabad sűrűn adni, mert úgy tudom, hogy a kamillatea öl a hasznos bacikat a bélben.

Meg hát ugye a cukor sem "hasznos".


Nekem ezt javasolta az orvos annak idején, de szerintem érdemes lenne megkérdezni a gyerekorvost, mert okos dolgokat tud mondani, ha olyan...


A cukros kamillatea egyébként nálunk így az elején hatott.

Később már nem.

Akkor laevolac-szirupot kapott, de szerintem ilyen picinek azt még nem lehet adni.

2010. júl. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Inkább tényleg az orvost vagy a védőnőt kérdezzétek meg. Ilyen pici babánál egy ilyen dologban nem szabad csupán fórumozók válaszaira alapozni.
2010. júl. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen minden kedves válaszadó segítségét.
2010. júl. 31. 22:06
 7/10 anonim ***** válasza:

A kamilla tea nagyon jo, de nem cukorral.Mivel nalatok nem egyszeri esetrol van szo, igy nem biztos, hogy ez a jo megoldas, mert ezt nem szabad kura szeruen alkalmazi.

A legjobb az lenne ha konzultalnatok gyermekorvossal vagy vedonovel, hogy mit is kellene tenni.

Valoszinuleg tapszer valtast fognak javasolni, viszont azzal is tisztaban kell lenni, hogy 1-2 het mire beall a szervezet egy adott tapszerhez.

Probaljatok ki a baba masszazt (tanfolyamon, vagy toltsetek le internetrol anyagot) nagyon sokat tud segiteni.A glicerines kup es a levolack csak tunet kezeles ami persze most nagy segitseg lenne a babanak, de az okot kell megszuntetni.

Remelem gyorsan megoldodnak az emesztesi gondok.

2010. júl. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy tápszerváltás lesz ebből, de ezt tényleg az orvos dönti el. Ami még segíthet, az a lázmérőzés...tehát nem szabad napokat várni, hogy legyen kaki, én minden másnap lázmérőztem ha nem volt kaki 2 napig. A dokink egyetértett vele, így nem hagytam, hogy bekeményedjen a kaki. Időnként most is előfordul ilyen, mert vannak székletfogó ételek (már elmúlt 6 hónapos a lányom).

A másik a tornáztatás, a hasát kell maszírozni az órajárással megegyező irányban, illetve az ellenkező térdét a könyökkel óvatosan össze kell érinteni, és a két lábát szintén óvatosan a hasához nyomni. Ez is segíti a bélműködést.

A cukros tea is segíthet.

Egyébként a Milupának van kifejezetten szorulásra hajlamos babáknak való tápszere, a Komfort, de ezt mindenképpen a gyerekorvossal meg kell beszélni.

2010. aug. 1. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia Kedves Apuka!


Az én kislányom 5 hetes és ugyanezzel kínlódtunk!Az orvos és a védőnő tanácsára napi 2x 2 kávéskanál kamillateát(ízesítés nélkül)adtunk neki,és minden probléma megszünt 2-3 nap alatt!Szerintem próbáljátok ki,mert bajt nem tudtok vele csinálni,max nem használ,és akkor orvosi segítség kell!De nekünk nagyon bevált!!!

2010. aug. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utóbbi válaszadóknak is.
2010. aug. 1. 17:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!