Aki jégkockakészítő tasakban fagyasztja le az anyatejet, hogy csinálja? Kb fél decit tudok egyszerre lefejni, azt is többnyire csak az esti étkezés után.
Figyelt kérdés
De a jégkockatartó megtöltéséhez kéne vagy fél liter... Hogy csináljam? A tejcim egyelőre elég a babámnak, aki három hónapos, nem ezzel táplálom napi szinten, csak szeretnék eltenni későbbre is a biztonság kedvéért.2008. nov. 24. 10:09
1/3 anonim válasza:
Én összegyűjtöm az egész napit és egyszerre teszem bele a zacsiba.(este az utolsó szopi után) Persze így sem lesz tele!! Van olyan zacskóm, amibe csak 4-5 kocka tellt meg. Nem igazán spórolós, de hát ez van.
2/3 anonim válasza:
A lefejt tejet 24 órán át tarthatod a hűtőben !!!
Szóval, ha ma este fejed, holnap estig eltarthatod fagyasztás nélkül. Azaz, két-, vagy akár több fejést is össze várhatsz. (feltéve, ha 24 órán belül végzed a fejést)
A lényeg az, hogy a frissen fejt tejet először le kell hűteni a már korábban lefejt tej hőmérsékletére és csak ez után öntögetheted össze őket. TILOS ráfejni a meleg tejet a korábban lefejtre és lehűtöttre!!!
Remélem segítettem.
Szép napot!!!
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segítettetek!
Szép napot nektek is.
2008. nov. 24. 13:50
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!