Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért lehet? Nagyon fontos,...

Miért lehet? Nagyon fontos, hogy tudjam, másnál is volt/van-e ilyen, vagy vigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés
Pár napja kezdődött,hogy 3 hónapos kisfiam megmagyarázhatatlan sírásokban tör ki.Eszik,tisztába teszem,beszélgetünk,játszunk,majd eltelik kb. 1 másfél óra ,és mint derült égből villámcsapás jön egy sírás,ami olyan keserves,hogy ... A könnyei alól pedig kikukucskál és keresi a tekintetemet,dehát hiába,mert nem tudok segíteni,hisz nem tudom mi lehet a baj.. De nem az van(remélem),hogy kézhez van szoktatva,mert ha felveszem se hagyja abba.Aztán pár perc múlva vége,és vagy ismét "beszélget",vagy-és ez a gyakoribb-elalszik.Ha a játszószőnyegre teszem kaja után,ott is ez a helyzet.Elvan egy ideig,majd kezdődik amit írtam.És ha hagyom hadd sírjon-max.5 perc-akkor úgy sír,hogy belevörösödik és elmegy a hangja.Mi lehet ez?Fájhat valami,vagy???? Akinek van valami tippje,és megoldásjavaslata,kérem írjon! Köszi
2010. júl. 29. 13:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Fáradt.... Valószínú "túlpörög" és már annyira álmos, hogy nem tud elaludni rendesen, hanem így altatja magát.

Nem próbáltad még úgy alakítani, hogy evések után leteszed aludni? Evés előtt meg a tisztábatétel, játék...


Nekem a kisebbik volt ilyen. És az használt, ha kaja után letettem aludni, vagy elvittem sétálni. Ha meg nekiállt sírni az ágyban, bekapcsoltam a másik szobában a porszívót és pár pillanat alatt elaludt. Sok baba jól alszik a porszívó, hajszárító hangjára.

2010. júl. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is álmos!

A lányom ha túlpörgette magát, képes volt egy órán át keserveen sírni és semmi nem nyugtatta meg, csak a babakocsi, betettem és már aludt is.

Főleg, hogy írod is hogy utána leginkább elalszik. Szerintem tuti a fáradság. Egy-másfél óra egy ilyen kicsinek nagyon sok, a lányom ennyi idősen ki sem bírt ennyit egyhuzamban ébren játékkal és beszélgetéssel meg pláne nem.

2010. júl. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Hát ki fogom próbálni hamarabb letenni,de rögtön kaja után nem lehet.Nem erőltetem rá magam,ő igényli a társalgást :) ,mert ha rögtön leteszem,egy ideig elvan jó esetben a forgóval-annak magyaráz-,aztán vagy jön a sírás cefetül,vagy csak a hívogató sírás,és aztán beszél nekem. De tény,hogy sokszor majd leragad a szeme,és mintha félne,hogy lemarad valamiről,gyorsan kifeszíti. :) Vannak ilyenek is,de ma pl. könnyekkel sírt,és azt olvastam,hogy akkor van könnyük ha fáj valami.Vagy nem így van?
2010. júl. 29. 15:29
 14/15 anonim ***** válasza:
Hát, nálunk könnyel megy a sima hiszti is (persze nagyobb a gyerkőc), és olyan elkeseredéssel, mintha tényleg fájna valamije. Szerintem ez gyerek-típus kérdése is, vannak akik jobban tudnak mérgelődni, elkeseredni, de van olyan is, aki le se "tojja" a fáradságot. A második gyerkőc nálunk is most 3 hónapos (fiú), ő is hasonlóan viselkedik, mint a tiéd, ha már fáradt. De ő fel tudja magát húzni azon is, ha nem sikerül valami (pl. már 5 perce próbálja megfogni a kiszemelt tárgyat, de az ökle nem úgy engedelmeskedik, ahogy elképzelte..:)) Vagy már sokat volt hason, és nem bírja magát úgy tartani, hogy kényelmes legyen. Szerintem nincs baja a gyerkőcödnek, nem szabad hagynod, hogy "begerjedjen", fel kell ismerni a jeleket, és elébe menni :)))
2010. júl. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Igen az én kisfiam is vagy egy vigyorgó angyalka,vagy egy kis pukkancs.. :) A sír oka megfejtődött(a barátnőm javaslatára)adtam neki egy kis tápszert amikor nekikezdett,megivott kb.40et,és már csend is volt,és aludt.Ma reggel ugyanez.Szóval valószínűleg megéhezik ennyi ébrenlét alatt.Sz.r lehet a tej tápértéke,vagy én nem is tudom.De ma úgyis megyünk oltásra,majd elmondom a doktornőjének,aztán majd mond valami okosat,hogy mi legyen.Köszi mindenkinek a válaszokat! Szép hétvégét!
2010. júl. 30. 08:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!