Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy éjszaka...

Mit csináljak, hogy éjszaka ne takarózzon ki mindig? Félek, hogy megfázik.

Figyelt kérdés
4 és fél hós kisfiam eddig mindig hason aludt, így reggel ugyanúgy a takaró alatt találtam, ahogy este elaludt. Most egy pár napja nagyon élvezi, hogy hátrafordul és így alvás közben is "gyakorolgatja". Így pedig állandóan lerugja magáról a takarót és félek, hogy reggelre megfázik, főleg ebben a változékony időben. Van rajta hálózsák, de akkor is féltem. Ti hogy oldjátok meg, hogy ne rugja le a takarót magáról? Valami jó tipp?
2010. júl. 28. 14:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha van rajta hálózsák, akkor minek a takaró.Inkább öltöztesd fel jobban a hálózsák alá.Egyébként pont a túlöltöztetés és túltakargatás miatt szoktak a a babák megfázni, és a bölcsőhalál kockázatát is növeli.Ebben az időben a fiamon egy közepes hálózsák és egy hosszú ujjú body van éjszaka.Ennyi teljesen elég.
2010. júl. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
én sehogy nem tudtam rajta tartani a takarót, hasonló okokból. ha hideg van, adok egy rugit is a hálózsák alá, vagy ha elaludt, akkor takarom csak be, úgy egy darabig rajta marad legalább.
2010. júl. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem? Hálózsák és takaró? Ha jó minöségü a hálózsák akkor nincs egyáltalán szükség takaróra, söt itt még tiltják is mert a bölcsöhalál legnagyobb oka a takaró vagy játék vagy a puha matrac.
2010. júl. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hány fok van nálatok? 19? Mert akkor megérteném, hogy hálózsák és takaró is van rajta. De nálunk pl. 24-25 fok van, ebben az időben mi a hála Istennek rá mind a kettő? Kisfiam szeret melegben aludni, így van rajta egy hosszú ujjú body és egy nagyon vékony, béleletlen hálózsák. Bőven elég, ne öltöztesd túl, mert csak megfázik (tudod, pont úgy tud megfázni, ha túlöltözteted, megizzad, és az izzadt, nedves ruha van rajta órákon keresztül - így garantálok Neked egy megfázást).
2010. júl. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A hálózsák, ami rajta van nem bélelt ezért szoktam még egy pléddel betakarni. Köszönöm a válaszokat!
2010. júl. 28. 15:38
 6/11 anonim ***** válasza:
De 24-25 fokos lakásban nem is kell bélelt hálózsák! Nyár van, vagy mifene! :)))
2010. júl. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy magamból indulok ki, mert én akármilyen meleg van, mindig nyakig betakarózok.
2010. júl. 28. 15:51
 8/11 anonim ***** válasza:
Kislányom 24 fokos szobában, rövid ujjas bodyban és egy autósüléses rugdalozóban alszik. Még sose aludt ilyen jókat....
2010. júl. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Milyen az autósüléses rugdalozó? Még erről nem hallottam?
2010. júl. 28. 18:26
 10/11 anonim ***** válasza:
az enyém már vagy fél éve nem tűri a takarót, se télen se nyáron. nem fázott meg miatta, ha hűvösebb van, jobban felöltöztetem alváshoz. 19 hónapos.
2010. júl. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!