Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kapott a babátok...

Meddig kapott a babátok üveges bébiételt? És tápszert?

Figyelt kérdés

Tegnap volt a fiam 10 hónapos és kb. 3 hete eszeget a mi ételeinkből.5hós korától eszi a bébiételeket, a 8 hósaknak valót csak kb 2 hete, mert előtte öklendezett a daraboktól.

A mi ételeinket sem ette, mert eddig csak olyan bébiételt vettem neki, amiben nem volt se só, se hozzáadott cukor, s amikor főztem neki külön, abba sem tettem semmit. A teát is natúr állapotában itta. Talán ez is volt az oka, hogy a magunknak főzött, fűszeresebb ételeket elutasította.

Aztán egyik napról a másikra megette a húslevest, majd a többi fajta levest, s a főzelékeket is. Most ott tartunk, hogy csak villával török össze mindent és szépn, jóízűen megeszi.


Meddig adjak akkor neki még üveges ételt?


Egyáltalán milyen ételek adhatók egy ilyen korú babának?


Eddig betartottam, amit javasoltak, de pl. tejet már eszik krémtúró és baba-joghurt formájában, s mézet is kap a teájába.


A tápszerről: este mindig az a vacsorája, de reggelente már van, hogy tejpépet kap.


Azt meddig adjam? S elég ha márcsak este eszik?


2010. júl. 27. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:

1 éves kor előtt nem adtam mézet, nem javasolják.

A mai napig iszik tápszert/tejitalt, mert a sima tejtől megy a hasa. Igaz ő szopot 13 hónapos koráig. Most 18 hónapos. Napi 500ml tej (tápszer, tejital) szükséges neki, szerintem kevés a napi 1x-i.

Minél előbb leszokik az üveges babakajáról, annál jobb nektek is. Olcsóbb. Eleve nem is kell neki az. Főleg, ha szépen eszi a tiéteket. Lassan már mindenfélét ehet.

Gombát 2 éves kortól.

Tejet ne adj neki, szerintem.

Ezt én mondom, aki még mindig ad heti 1-2 alkalommal. Nem akar leszokni 1-2 fajtáról a fiam, ezért kap üveges bébiételt. Kész anyagi csőd.

Szóval én a helyedben szép lassan leszoktatnám az üveges kajáról.

2010. júl. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kisfiam most lesz 15 hónapos és a napokban állt le teljesen a bébiételekről.Kb 1 hete nem eszi meg a bébiételeket csak azt amit mi is eszünk,vagy amit épp külön főzők neki.

Én tejet még nem adok neki nem is tervezem két éves kora előtt.HA2 -es tápszert kap meg junior italt felváltva.

A tejpépet imádta az én kisfiam milupa Ha vaniliás pép,4 hónapos korától kapta.Már ezt sem eszi meg 1 hete.Előtte viszont 11 hónapos korától tízóraira kapott belőle egy jó nagy adaggal és imádta.4 hónapos korától 11 hónapos koráig pedig uzsonnára kapta a tejpépet.

Szerintem ha tudsz akkor főzzél neki, de ha úgy látod jobbnak akkor adjad neki továbbra is a bébiételeket.

Nekem a kisfiam 12 hónaposan tudta megrágni a darabos bébiételeket előtt fuldoklott tőle.

Tápszert mindenképp legalább háromszor adj neki, bár ez attól is függ egyszerre mennyit eszik meg a kicsi.

Nekem a fiam mai napig háromszor iszok tápszert vagy junior italt egy nap.Jön oda hozzám és mondja,hogy tejtejtej:)

2010. júl. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Reggelire 150-180 ml-t iszik meg, estére pedig 210-24-et. Akkor ez kevés?
2010. júl. 28. 11:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!