Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tömegközlekedés. De hogyan?

Tömegközlekedés. De hogyan?

Figyelt kérdés

Mi a tapasztalatotok segítenek az emberek ? pl metró aluljáróba a lejutást hogy oldjátok meg ? Ha mennetek kellene valahova hordozóval vagy babakocsival mentek?(8 kiló körüli gyerekkel érdemes hordozóval menni olyan helyre ahol még várakozni kell? ).

Köszönöm előre is a válaszokat!


2010. júl. 26. 11:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

plázában lehet gyakorolni a mozgólépcsőzést az a lényeg hogy a babakocsi hátsó kerekét kell finoman rácsúsztatni a mozgólépcsőre és tartani kell a leérkezésig. felfelé pedig forditva az első kereket kell beállitani és úgy kell vizszintesben tartani


általában segitenek


babakocsival megyek -bár nem a fővárosban lakok-


az utolsóra nem tudok válaszolni mert várakozni úgy is mindenhol rövid ideig kell ált. előreengedik a kismamákat... -tapasztalat-

2010. júl. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát a kórházba megyünk kontrollra uh nem hiszem hogy előre engednének mert mindenki kicsivel lesz :) azt mondták 3 napi hideg élelmet vigyünk magunkkal.


Mozgólépcsőzni már mozgó lépcsőztem...inkább arra lennék kíváncsi hogy hogy segítenek levinni a babakocsit a metróaluljáróknál.

Köszönöm a választ! :)

2010. júl. 26. 11:16
 3/11 anonim ***** válasza:

1 gyerek? királyság!

Én a babakocsit sosem mertem a mozgólépcsőre vinni, tehát úgy terveztük az útvonalat, hogy kézbenvivős lépcsőn, vagy más járművel.

Nekem az emberekkel többnyire szerencsém volt, nagy többségében segítettek cipelni, és hely is akadt. Csak nagyon elenyésző hányadban nem, de ez is benne van a pakliban.

A hordozó ilyen súllyal már lehet, hogy nem olyan előnyös, ez függ azért a gyerek korától is és mozgékonyságától is. A legtöbb hivatalban vagy előre vesznek, vagy van már gyerekjátszó, ahol elvan a lurkó.

2010. júl. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Metroaluljárónál megfogják a kocsi másik végét, és úgy.

Van, aki ki is kapja a kezedből, gyerekestől. XD


De ne aggódj, csak segíteni akarnak, nem még 1 éhes, bömbölő szájat otthonra. :D


Heim Pál?

2010. júl. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, Heim Pál :)

Köszi a válaszokat!

2010. júl. 26. 11:32
 6/11 anonim ***** válasza:

Én mindig egyedül oldom meg a le fel lépcsözést a gyerekkel,ezért választottunk könnyü babakocsit,ami 6kg körül van és még plusz a kisfiam,ö meg 8kg,mi mindenhova babakocsival megyünk a metrónál is egyedül viszem le és fel is,felkapom a csipömre támasztom,és már mehetünk is,megtanultam egyedül megoldani,ugyanis a kisfiam 10hónapos,de ha a 10hónap alatt 3-4kérdezték meg,h szükségem van-e segitségre akkor sokat mondok.

Mozgólépcsözni is szoktunk a babámmal,de ez ugye nem mindenhol van.

Szerintem 8kg-os babával már ne indulj el bébihordozóval,mert ugy elég nehéz öt vinni,max. kenguruval,ha van kengurutok.

Mennyire nehéz a babakocsitok egyébként?

Mert ha nem nehéz akkor egyedül is le fel tudod öt vinni segitség nélkül is,és ugy jobban is érzed,h neked hogy biztonságosabb megemelned meg hogy hogy kényelmesebb is.

Remélem sikerül megjárnotok gyorsan az uh-ot.

2010. júl. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

hát a babakocsi olyan 9 kg, a kislányom 8 .. 17 kg-ot nem bírok levinni egyedül :)) ...


már viccelődtem azon hogy a babakocsit a lépcső tetejéről ledobom mi meg majd lesétálunk utána :P

2010. júl. 26. 11:50
 8/11 anonim ***** válasza:

Szólíts meg a lépcső tetején nyugodtan egy markos férfit, hogy segítsen levinni,vagy vigye le a kocsit.Soha nem kaptam visszautasítást. Vitte már bőrdzsekis-baboskendős, feketével festett bánatosszemű, öltönyös-nyakkendős és homeless is.Nők is ajánlottak segítséget nem egyszer.Soha nem kellett egyedül le-fel cipelnem a babut és a kocsit.

Légy barátságos és barátságosak lesznek az emberek.

2010. júl. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Valami hasonlót akartam én is kérdezni. Annyi sok rosszat hallottam már itt Pesten a tömegközlekedésről babakocsival, hogy amíg nem tud járni a kisfiam, és nem könnyű sportkocsit használunk, addig biztos nem viszem babakocsival a babámat. Ma szántam rá magam először, hogy kenguruval felszálljunk egy bkv buszra, merthogy a kengurut meg nem igazán szereti a kisfiam. Szóval 5,5 hónapos, és muszáj volt elmennünk piacra neki barackért, mert elfogyott. 1,5 óra volt kb a csavargás. Oda fele még jól tűrte, de hazafelé már igencsak szenvedett.

Pedig úgy mennék vele sok helyre, találkoznánk a régi barátaimmal, munkatársaimmal, de így nem tudom vinni. Pedig a mi babakocsink is könnyebb fajta, 9 kg, a babám még csak 6,5 kg, de nem merek vele babakocsistul tömegközlekedni... :(

2010. júl. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát ! Majd megírom holnap milyen volt az utazásunk:)
2010. júl. 26. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!