Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autó vagy tömegközlekedés?

Autó vagy tömegközlekedés?

Figyelt kérdés
Tömegközlekedést használok, viszont eszembe ötlött, hogy jó lenne letenni a jogsit, és vezetni. Sok rosszat hallottam a kocsikról, ugye benzin, dugó, fizetős parkoló stb. Viszont a tömegközlekedés meg sokszor ráfizetés, pl ha a bérletet veszem alapul. Ti mit ajánlotok? Fordítsak pénzt és energiát az autóra, vagy maradjak tömegközlekedésnél?
2011. szept. 13. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Mindenképpen szerezz jogsit, sosem tudhatod, mikor lesz rá valóban szükséged. Hogy a te esetedben melyik közlekedési forma a nyerő, azt természetesen ennyiből nem lehet megállapítani.
2011. szept. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hol laksz. Pesten szerintem felejtsd el a kocsit, csak a szívás van vele. Pláne hogy a buszsávok miatt általában a busz még gyorsabb is. Ha valamelyik kisebb városban, akkor viszont lehet hogy praktikusabb a kocsi.
2011. szept. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Én Pesten lakom, autóval járok mindenhova, soha az életbe nem tömegközlekednék többé! Gyűlölöm, fúj. Én nagyon autó párti vagyok, neked kell eldöntened, hogy neked mi a jobb. Én alapból gyűlölök tömegközlekedni, a BKV pedig erre csak rátesz egy lapáttal. Mondjuk én leginkább este/éjjel járkálok, olyankor meg egész egyszerűen nincs ellenfele az autónak.
2011. szept. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Még szép, hogy autó!
2011. szept. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Ha van rá lehetőséged, tedd le a jogsit.

Attól függ hogy milyen viszonylatban és mennyit jársz. Belvároson belül a BKV leveri a kocsit mint vak a poharat. Nekem van autóm, de csak hétvégén használom hobbi autóként, hétköznapokon csakis BKV-val járok. Még este is, mert akkor meg iszom/fáradt vagyok, kocsi ilyenkor szóba sem jöhet. Plusz este sincs parkolóhely.


A BKV (ha ténleg sokat jársz) jóval olcsóbb mint az autó. Az éves bérlet 100e, és ettől kezdve annyit mész vele amennyit akarsz. Az autó 1 évre sacc legkevesebb legalább 300e ft, de a fél millát is simán elérheti...


Persze vannak olyan útirányok amiken a BKV ténleg nem éppen ideális, pl rákosborzasztóról budaörsig kijutni autóval sokkal gyorsabb (persze nem olcsóbb) mint BKV-val.


Ha 1-2 járművet veszel igénybe akkor maradnék a BKV-nál...

2011. szept. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Van autóm, de Pesten a belvárosban dolgozom, ahová 15 perc alatt elrepít a metró, a bérletemet pedig fizeti a cég. De volt olyan munkahelyem ahová jobban megérte autóval járni, mert olyan helyen volt amerre nem kellett dugóban közlekedni, így hamarabb odaértem mint BKV-val.
2011. szept. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Egyik sem,inkább motor :)
2011. szept. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Egy autónak, ha naponta egy órát autókázol, olyan 70-80 ezer között mozog a havi ktg.-e.

A BKV-bérlet meg egy tízes.

Én nagyon sajnálnám a pénzt autóra. Tény, hogy kényelmesebb, gyorsabb.

De én azt az évi közel egy millából inkább elmennék üdülni, még ha a feláldozom a kényelmemet érte akkor is.

Vagy leteszem a pénzt, és 15-20 év múlva a gyerekednek tudsz belőle lakást venni.

2011. dec. 4. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

Mielőtt bárki megkérdezné, hogy jött össze ez a 70-80 ezres összeg, arra is kell gondolni, hogy egy autóba nemcsak üzemanyag kell + biztosítás, hanem le is kell cserélni 6-8 évente.

Mégha el is lehet adni 1 milláért a régi autót, akkor is hozzá kell még tenni min. 2-2,5 milliót a következőre.

Tehát 6 év alatt ajánlatos összespórolni 2 millát, ez is nagyon megdobja a költségeket.

2011. dec. 4. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%

Mielőtt bárki megkérdezné, hogy jött ki ez az összeg, egy autóba nemcsak üzemanyag kell + a biztosítást fizetni, hanem 6-8 évente le is kell cserélni. Erről sokan hajlamosak megfeledkezni, ha a kocsi költségeiről esik szó. Min. 3 millió egy új autó, de inkább 3,5-4 egy normális.

Még ha el is lehet adni 1 milláért a régit, akkor is össze kell spórolni 2 millát 6 év alatt.


De lehet, hogy arról az 1 millióról (a régi kocsi ára) el is lehet feledkezni, ha netán néhány javításra van szükség az autón, és már nincs garanciában, akkor nem sok marad belőle.

2011. dec. 4. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!