Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vagy tömegközlekedés?

Autó vagy tömegközlekedés?

Figyelt kérdés
Nemrég számoltam ki, hogy a Vác-Budapest útvonal, egy átlagban 7 litert fogyasztó autóval durván 50 000 egy hónapban, 70 000 tömegközlekedéssel( Ebben csak 2 felnőtt költségei vannak, a gyerekeké nincsen). Az autónak vannak járulékos költségei, de ha csak a benzin és a tömegközlekedés árainak 20 000 forintos különbségét veszem, lehetséges az, hogy ennyi? Ez évi 240 000 forintos megtakarítás, amiből jobb esetben kijön még a biztosítás, az adók, a vizsga, a kötelező szervízek. Azért kérdezem igazából, mert kíváncsi vagyok, mi a véleményetek erről az egészről, mert nem tudom eldönteni, melyik is a jobb!
2010. okt. 26. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az évi 240 ezer forintba számold bele a biztosítás, az adók, a vizsga és a kötelező szervizek mellett a gépjármű értékcsökkenését, a gumik és alkatrészek kopását, a különböző kenőanyagok cseréjének költségét és a különböző meghibásodásokból származó anyag- és bérköltségeket is (nem lesz örökké garanciális az autó) . Ha ez megvan és még mindig jobban kijössz autóval, akkor válaszd azt.
2010. okt. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én már egy másik hasonló kérdés kapcsán leírtam a véleményem:

[link]

2010. okt. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én nem állítottam, hogy az autó olcsóbb, sőt minden esetben drágább. Mindenesetre furcsa, hogy az arányok ilyenek. De egyébként amit leírtál, igazad van.
2010. okt. 26. 19:55
 4/5 A kérdező kommentje:
Helyesen írni, úgy látszik nem tudok:D
2010. okt. 26. 19:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Szervezni 2 családtaggal is problémás.


Szolga szellemet feltételez a sofőr részéről, rengeteg önfeláldozással.


Egymásra várni egyeztetni ...stb. ,ez nem szerepel a számításokban, pénzben ki sem fejezhető.


Minden ingázót külön autóval kalkulálva más eredményre jutunk.

2010. okt. 27. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!