Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szigoruan kivartatok a 4...

Szigoruan kivartatok a 4 honapot a bebietel (bolti) bevezetesevel?

Figyelt kérdés
3.5 honapos a fiam, es eddig csak gyumolcsleveket kostolgattunk es csak olyant amit en facsartam neki itthon.
2010. júl. 26. 09:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

En varnek igen.


14hos kisfiu anyukaja

2010. júl. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%
én mindennel szigorúan kivártam a 6 hónapot. Még gyümölcslevet sem kóstolt.
2010. júl. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én is mindenképp kivárnám MINIMUM a 4 hónapot, de inkább a 6-ot. Az ő emésztőrendszerük még nem kész ezekre a kajákra. Én még gyümölcslevet sem adok. (4 hós a babám)
2010. júl. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

10 nap múlva lesz 4 hónapos a kisfiam és eddig az almalevet kóstoltattam vele,pár napja kezdtem.

A többit szép lassan elkezdjük pár hét múlva.

2010. júl. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Mindenképpen várd ki, ha tehéntej tartalmú bébiételt találsz a boltokban. De ha szójatej, vagy ilyesmi tartalmút (ami gondolom, drágább), akkor elvileg lehet adni neki. Próbálkozhatsz még joghurt+gyümölcs adásával.


Azért én még egy picit halasztanám a 4 hónapon túl is.


Másfelől, ha tápszeres a babád, akkor az is tehéntej alapú, és akkor arra már valószínűleg nem alakul ki allergiája akkor sem, ha olyan tartalmú étel kap.

2010. júl. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Anyatejes a kissrac. Azt hiszem meg varunk kicsit a dologgal. Ugysem ugy akarom, hogy egybol kivaltok egy szopit egyeb kajara, csak azt akarom, hogy lassan szokja meg az izeket. Eddig mi is az almalevet es a narancslevet kostoltuk meg, de csak 1-2 kanallal kapott neha-neha. Nem rendszeresen.

Csak kaptunk ilyen Nestle-s almas cuccot, s gondolkodtam, hogy adjak-e belole mert azt irja h 4 honapos kortol, de hat ez vegulis ez nem romlik el meg jo darabig, ugyhogy akkor csak kesobb adom, s addig meg neha neha adok kicsi gyulolcslevet.

A Yoghurtot en meg korainak tartom :)

Koszi az eddigi valaszokat!

2010. júl. 26. 10:23
 7/16 anonim ***** válasza:

Még gyümölcslevet sem kellett volna!


Az üvegcímke ajánlását én olyannyira betartottam, hogy mindig rászámoltam 2-3 hónapot. Most 9 hónapos, de ha veszek neki üvegest, akkor 6-7 hónaposnak valót.


Amit a címkére írnak, nem azt jelenti, hogy akkortól KELL adni, hanem esetleg lehet, talán nem lesz baja.....nekik az az érdekük, hogy minél hamarabb megvedd.

2010. júl. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
16:06-os! A kérdező babája 3,5 hónapos! Semmiképpen nem szabad még joghurtot neki!!!
2010. júl. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Fú, nagyon ráérsz még!! Pláne hogy anyatejes a babád! Narancsot amúgy is csak sokkal később lehet neki!!

Nyugodtan cicizzen csak 6 hónapos koráig, ráérsz utána kóstoltatni, lesz legalább 80-90 éve még, hogy különféle ízeket egyen:)

2010. júl. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nálunk egyértelműen átszaladt a gyerkőcön, ha még nem volt elég érett valamilyen új ízre. Nem is erőltettem, vártam vele még pár hetet. De 69 hónapos korig csak anyatej ill tápszer volt.
2010. júl. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!