Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tej (bolti) bevezetésével...

Tej (bolti) bevezetésével lehetne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

14 hónapos a fiam,ma reggel adtam neki először bolti,3,5,vagy 3,6-os UHT(már nem tudom)tejet.Csak 1dl-t adtam neki simán,nem higitva,nem forralva,(védőnő tanácsára nem higitottam,és nem kevertem)utána mellé még kapott 2dl gyerekitalt,mert 3dl-t szokott inni reggel-este.

Az lenne a kérdésem,hogy hány napig adjam neki igy,hogy csak 1dl-t kap?Vagy mindennap növeljem neki kicsivel,vagy holnap már pl kaphat reggel 2dl bolti tejet is?Utána meg meg már le is cserélhetem neki a gyerekitalt?

És ha érzékeny lenne rá,mik a tünetek,és mikor jelentkeznek?Azt hallottam hasmenés és kiütés?A hasmenés,az nagyon hig lenne ha nem birná?És a kiütések azok milyenek,és hol jönnek elő?


2011. okt. 8. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is:

- a 3,6-os baromi zsíros (még neked is, hát még az ő éretlen bélrendszerének), másfeleset adj neki


Ha nincs baja a tejtől - általában másnapra kiderül -, akkor adhatod neki nyugodtan, de tényleg csak 1,5-öset


Allergia:

- ha tejcukorra (laktóz) allergiás, akkor tejivás után nem sokkal puffadás, hascsikarás, híg, vizes hasmenés jelentkezik

- ezen kívül lehet ekcémás is (összefüggő, piros kiütések, melyek vakarásra felülfertőződhetnek)

- egyeseknél orrfolyást okoz

2011. okt. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm.1,5-et nem adok neki,olyat még én se iszok,mert az fehér viz,annak nem sok köze van a tejhez.Azt mondták,2,8,vagy 3,5-et adjak,ezek a legjobbak,mert ezekbe benne van még ami kell,nem úgy mint az 1,5-be.Nem volt szerencsére eddig semmi baja,se hasmenés,se kiütés.
2011. okt. 8. 19:44
 3/3 A kérdező kommentje:
már 3. napja adok neki tejet reggel,ma már 2dl-t adtam neki.Nem ment a hasa,nincs is kiütése.Adhatom neki most már nyugodtan a tejet reggel és este is szerintetek?És 3,5 -ös tejet adtam neki,az van rajta,hogy felbontás után hűtőben tárolva max 2napig fogyasztható.Tényleg csak 2napig adhatom akkor?Mert nem fogy el addigra,csak ha majd reggel is meg este 3-3-dl-t adok neki.Megkóstoltam,semmi baja,én is tovább szoktam tárolni/inni mint 2 nap.Akkor dobjam ki 2nap után,vagy adjam nyugodtan?
2011. okt. 10. 11:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!