Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem eszik a lányom SEMMIT!...

Nem eszik a lányom SEMMIT! Napi 2 üveg tápszerrel "elvan". Mit tegyek?

Figyelt kérdés
11 hónapos. Jókedvű, aktív baba. Hónapok óta szenvedünk az evéssel. Reggel-este tápszer, a kanalast kiköpi, a kézzel foghatót eldobálja, csak 1-2 hapaást eszik. Nagyon-nagyon aggódom miatta. Voltunk orvosnál, azt mondta, ne adjak neki enni, majd egyszer csak éhes lesz. Na de ha nem eszik egész nap semmit, akkor is úgy kell beleerőszakolni az ételt, lehet az kedvenc vagy nem, akkor se kell neki. És a folyadékot sem akarja inni. Kb. 2 dl-t iszik egy nap. Aki volt már így, legyen szíves, segítsen...
2010. júl. 25. 17:24
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Nehéz dolog! Próbáld más baba vagy gyerkőc közelébe vinni hátha eszik ha látja hogy a másik gyerkőc is eszik. Hülyeség hogy ne adj neki enni. Erőltetni nem szabad és mindig legyen előtte kaja. Akár ropi vagy keksz vagy bármi amit elfogad. És persze víz vagy tea. Kínálgasd de ne erőltesd! Éhen halni nem fog ne izgulj. Súlya milyen?
2010. júl. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kekszet eszik egyedül, 1-2 db-ot egy délelőtt vagy délután folyamán. 8 kg 20 deka és 3500-zal született. Szóval sztem az nem rossz. Már nem tudom, mit csináljak.
2010. júl. 25. 17:37
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát sajnos én csak elszomorítani tudlak ugyanez a helyzet csak az enyém már négy éves.Kb 11-12 hós korától ezzel kínlódunk már több féle étvágyserkentő,rengeteg fajta vitamin,kétségbeesés... és sorolhatnám még mi.Aztán amikor már mindent kipróbáltunk doki bácsi csak azt mondta ilyen típusú nincs mit tenni.
2010. júl. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Ne idegeskedj,képzeld az én lányom 11 hopos,és 6400g.Nagyon keveseket eszik születése óta,Inni is 1-2 honapja iszik jól 200ml kb.egy nap!Az ég világon minden kivizsgálás megtörtént és nem találtak semmit!(gondolhatod milyen ideg állapotban voltunk már)Most már többet eszik,de nem nagy evö most se.Egész nap jó kedvü,vidám.Én már nem idegeskedek,azt mondta a doki majd behozza a lemaradását!Az a lényeg,hogy egészséges!Amig jó kedve van a picikédnek addig nincs baj!!!Tudják a babák,hogy mennyi kell nekik ne izgulj!Eröltetni nem szabad,majd elkezd enni meglátod!!!Én tudom milyen rossz érzés,az én babám még ki is hányta ha egy kicsit többet evett!Remélem elkezd hamarosan enni a babád,szurkolok nektek!!!!!!
2010. júl. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mástól sem fogadja el a kaját? Mert nyilván érzi rajtad a feszültséget, lehet, hogy dacol veled... Tudom, hogy borzasztó nehéz ilyen esetben lazának maradni, de lehet, hogy használ. Mi is voltunk hasonló helyzetben, az én gyerkőcöm mindenkitől elfogadta a kaját, csak tőlem nem. Aztán ez is elmúlt...
2010. júl. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Napközben elfogadja a tápot?

Pár napig adhatnál neki tápot reggel-délben-este (meg még egyszer talán lehet, hogy kéne napközben), aztán utána megint elkezditek a kajákat szépen, sorban, lépésről lépésre, pépeset, sziláradat, saját ételeteket.


Nálunk 8 hónapos korában volt ilyen, akkor először kétségbeestem, aztán tukmáltam rá a kaját, ő meg üvöltött.

Aztán hagytam az egészet a fenébe, tápot evett egész nap, és utána egy táp helyett kapott megint gyümölcsöt keksszel, vagy babapiskótával, aztán egy táp helyett kapott ebédet, végül a harmadik helyett meg kapott uzsonnát.


Türelemjáték, de egy próbát megér!

Ha a tápot eszi, nincs min idegeskedned, mert valami lesz a pocójában, nem éhezik.

Aztán mikor lenyugodtál Te is, meg ő is enged egy kicsit a makacsságából, akkor együtt újra nekirugaszkodtok az evésnek!


Sok sikert!

Remélem megoldódik a dolog, szörnyű érzés, ha a gyerek nem eszik.


Egyébként foga nem jön?

Nálunk most az kavart be, egész héten csak a reggeli tápot ette meg - 150 grammot - és utána már SEMMIT.

Se szilárdat, se pépeset, se tápot, se nasit, még joghurtot sem, pedig azt imádja, és este sem fogadta el a tápot, üres pocakkal aludt el minden este.

De ő tudja, hogy neki mi a jó, én görcsöltem egy darabig, aztán már nem. Magától megoldódott.

1,5 éves nagylány már egyébként, mégis vannak ilyen kaja-gondjaink időnként.

2010. júl. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Milyen tápszert és mennyit iszik alkalmanként???

És milyen folyadékot iszik?

2010. júl. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Off: Jé, van egy ismerősöm Bp.-en, akinek Hanga a lánya és az apuka 78-ban született (anyukát nem tudom). :)))


On: Milupa Laktózmentest, de kipróbáltunk már sokfélét és azok mellett sem volt változás. Próbáltam kevesebb port is tenni a vízbe, de az se bizonyult sikeresnek. 2 dl tápit iszik meg alaklmanként. Folyadékot meg vizet, gyümölcslét, tegnap elkezdtük a friss céklalevet is, kis étvágy reményében, én attól félek, vérszegény, de annyi mindent olvasni a vérszegénységről, nem is jár mindig étvágytalansággal. De tegnap megfogadtam, nem leszek vele erőszakos és inkább olyat adok neki, amik a kedvencei, csak hát nem akarom elkényeztetni. A joghurtot nagyon szereti, de azt se mindig eszi meg, de ha igen, akkor képes lenne csak azon élni.

2010. júl. 26. 07:58
 9/10 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy ez sovány vígasz, de mi is ugyanebben a cipőben járunk. Lányom 1 éves és jóformán a tápszeren kívül alig-alig eszeget valamit, ezért már nemcsak reggel és este, hanem délután is adok neki tápit. Inni pedig jó, ha 2 dl-t megiszik összesen egy nap. Már én is azon agyalok, hogy milyen vitamint kellene neki adni, ami egy kicsit fokozná az étvágyát. Egyébként teljesen jó súlyban van, a doki azt mondta, hogy biztosan jól hasznosít. Én nem is a nem-hízástól tartok, hanem hogy valamilyen tápanyaghiány fog fellépni nála, mert egy 1 éves gyereknek már enni kellene egy csomó mindent...

Szóal remélem nálatokis meg fog oldódni ez a probléma és nálunk is...

2010. júl. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Különben érdekes, mert néha vannak olyan napjai (elvétve), hogy megeszik egy egész üveg babakaját ebédre is meg estére is. Tegnap ilyen napunk volt, előtte meg vagy egy hónappal. Most azt találtam ki, hogy nem kap napközben kekszet és talán akkor meg tudja mejd enni a vitamindúsabb kajákat.
2010. júl. 27. 12:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!