Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszerrel túl lehet etetni...

Tápszerrel túl lehet etetni egy babát? Ha csak tápszert kap de balhézik ha kifogyott az üveg, pedig megette az adagját?

Figyelt kérdés

A barátnőm kisfia 4 hónapos, csak tápszeres. 6szor kap egy nap enni és rendszeres szemtanúja vagyok, hogy mondjuk megcsinál neki 200 mili tápit és megissza a baba és még balhézik, sír utána, és ekkor barátnőm még megcsinál neki valamennyit, és ha még utána is sír akkor kezébe nyom egy kekszet, vagy babapiskótát. Lehet ennyire beles egy gyerek? (már elnézést a kifejezésért). Ki van tágulva már a kis gyomra? Vagy tényleg ennyire van szüksége? Én nem tudom ez hogy van tápszeres babáknál, ezért nem is akarok okoskodni neki, mivel nekem mindkettő anyatejes, és mindkettő inkább rossz evő volt, úgy kellett beléjük diktálni a főzeléket-gyümit nagyobb csecsemőként meg kisgyerekként.

Közben a bébi 64 centi és 8 kiló szerintem jó kis pufi, meg a kis arca is dagi (jó persze tudom h egy csecsemő nem vékony:)) de az én gyerkőceim 4 hónaposan 7 kilók voltak de 70 centik hozzá. Az sem kicsi szerintem.

Szóval a kérdésem lényege: másnak akinek tápis a babája mennyiszer eszik egy nap, és mennyi tápit? És a gyerekorvos mit mondd ezzel kapcsolatban ha mondjuk többet szeretne enni a baba?


2010. okt. 28. 12:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem igenis túl lehet etetni a babát tápszerrel és az fújja fel a picit annyira.Nekem most lesz 6 hós a kisfiam de még nincs 8 kiló és ő is tápszeres.Amúgy az én babám is ezt a cirkuszt csinálta mert nem lakott jól tőle, elmentem a védőnőhöz és irattam másik fajta tápszert.Azóta nincs hiszti.Nekünk a Beba nem vált be, most Milupát használunk.Esetleg javasold a barátnődnek hogy váltsanak tápszert vagy kóstoltassa a bébiételeket ha már 4 hós :)Az én kisfiam napi 4szer kap 180ml tápszert és egyszer egy fél üveg bébiételből főzeléket.

2010. okt. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez egy hatalmas nagy tévhit, hogy tápszerrel túl lehet etetni a babát. Tudják ők nagyon jól, hogy mennyire van szükségük. Valószínű, hogy ha anyatejes lenne, akkor is ugyanennyit enne. Az én babám 2 hetes korától tápszeres volt, és ha 100 ml-t megevett már örültem. Minden baba más, lehet, hogy ha a te babád tápszeres lett volna, akkor sem evett volna többet. Ezért is vannak a különböző lyukmérettel ellátott cumisüvegek, hogy a gyerek tudja szabályozni, és ne csak folyjon bele a szájába, hogy muszáj legyen neki nyelni. Az én babám most 14 hónapos, de a rekordja 150ml amit egyben képes meginni. Nincs azzal semmi gond, hogy az ő babája annyit eszik amennyit. Vannak babák akik az elején sokat híznak, ez később le fog lassulni. Teljesen jól csinálja a barátnőd, ami meg a tápszerre rá van írva, hogy mennyit kéne ennie a babának mennyi idős korban, az csak irány adó, de nem lehet minden gyerekre ráhúzni. Neki ennyi az igénye, a te babádnak meg annyi volt, a gyerekek nem egyformák.
2010. okt. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom...csak nekem olyan fura h lényegében 1,2-1,5 litert!! megeszik egy nap így... amúgy Bebát esznek ők is..
2010. okt. 28. 13:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi mondig többet ettünk mint ami a dobozra volt irva, de mivel tápisak így 4 hótol jött az alma, banán , sütőtök. akkor már kevesebbet hisztiztek, hogy éhesek (doki mondta kezdjük el mert 2 óránként enni akartak. Most voltunk 2 éves státuszon és normál súlyúak, eddig is azok voltak, bár ők koraszülöttek , kis súllyal (2380, 2470). Mi Humanat ettünk.
2010. okt. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy azért sír,mert túl eszi magát és fáj a hasa.De tényleg minden baba más.Az én babám 4 hetes kora óta tápszeres,koraszülött,2180g-al született most 3 hónapos 5270g (nem tudom hány centi).A doki azt mondta,hogy lassítsunk,mert ha továbbra is így gyarapszik a súlya gurulni fog,de szerintem ez hülyeség.Ha szegény bömböl,akkor meg fogom etetni,ha kell 2 óránként,mert akkor éhes és nem fogom kínozni.Amúgy nekünk már beállt,hogy 3-4 óránként eszi meg azt ami a dobozon fel van tüntetve.
2010. okt. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A súlyának megfelően kell adagolni a tápszert.

Ha 8000g akkor a napi adagja annak 15%-a ml-ben , tehát 1200ml és ezt kell 6-7 étkezésre szétbontani. A védőnő nekünk így mondta.

Hozzátenném, hogy a 10 hónapos fiam születése óta tápszeres, mert tejem sajnos közel semmi nem volt.

4120g-mal született, 6 hónapos korában 9260g volt. Most 10 hónapos 10950g. A mérhetetlen hízás megtorpan 6 hónapos kora után.

2010. okt. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!