Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van más baba is akinek semmit...

Van más baba is akinek semmit sem használ a homeopátia?

Figyelt kérdés

Se fogzásra, se alvászavarra, sem az én problémáimra nem jelentett megoldást. Velünk van a baj?

Homeos orvos ajánlotta a szereket.. :-(


2010. júl. 23. 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Pár hónappal ezelőtt egy anyukával már leveleztem, akinek a homeós orvos fogzásra olyan bogyót adott, amit ízületi gyulladásra szoktak adni. Nagyon nem értettem a dolgot. Kerestem neki az én homeós könyvemből bogyót, és úgy tudom, megoldódott a problémájuk.


Mit próbáltatok, és mire?

2010. júl. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja, azt lehagytam, hogy akkor nem hat a homeopátiás szer, ha nem az alkatnak, a tüneteknek megfelelő szerrel van kezelve az illető.
2010. júl. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen tudom, ezért mentünk el ilyen szakorvoshoz. Megvizsgált bennünket, de semmi. Fogzásra chamomilla, a babám alvászavaraira -a tünetei alapján- pulsatilla, az én tejproblémáimra urtica urens, az én alvászavaraimra coffea, de egyik sem használ semmit de semmit. :-(

2010. júl. 23. 20:48
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha leírod a konkrét tüneteket, hogy mit tapasztalsz, megpróbálhatok segíteni, hátha...
2010. júl. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

a kérdezőtől elnézést a offért és hogy nem tudok válaszolni, de hasonló problémáim vannak.

Banyuci, leírnám a mienket és nagyon hálás lennék, ha esetleg tudnál rá írni valami. Alvászavar 15 hós. 2-8 hós kora között átaludta azéjszakát, ekkor l kezdett jönni a foga és azóta minden éjjel többször felébred, nyöszörög, szinte csak pár másodperc, simogatásra, cumira, esetleg innivalóra visszaalszik. tehát 7 hónapja nem alszunk túl jól. más baja nincs. jókedvű, energikus, tanulékony, stb. köszönöm előre is.

(homeosból mi is a chamomillát próbáltuk, semmi.)

2010. júl. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk fogzásra a Viburcol kúp vált be, alvászavarra pedig a Sedatif PC. Próbáljátok ki.
2010. júl. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
No kedves utolsó egy az egyben megegyezünk. Nekünk 15 hónapos koráig aludt nagyon jól, most 3 hónapja óránként fent van, sír, ha áthozzuk magunk mellé megnyugszik, ha nem akkor kelhetünk 50 percenként. Most 8-kor aludt el, már kétszer kellett átmennem hozzá megsimizni. Nem gondolom, hogy a foga, bár jönnek a kisörlők már 2,5 hónapja -de még mindig nincs teljesen kint a felső kettő-, mert ha ottvagyok akkor visszaalszik. :-(((
2010. júl. 23. 21:15
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Csecsemő- és kisdedkori alvászavarra megnéztem, hogy a könyvemben mik vannak. A Pulsatilla nevű pl. a sírós, érzelmileg labilis, bújós gyermek szere, aki hűvös levegőn jobban érzi magát (testvérféltékenység áll gyakran a háttérben).

Nekünk is voltak alvászavarral gondjaink, és én a Sedatif PC-t adtam kisfiamnak (napi 2 szemet). Ez egy komplex készítmény, átmeneti szorongás, nyugtalanság, el- és átalvási zavarok kezelésére alkalmazható. Nem okoz függőséget vagy hozzászokást, és nekünk már 3 nap után érezhető volt a javulás. Előtte írd és mondd: FÉL ÓRÁNKÉNT mennem kellett hozzá, mert dobálta magát, nyöszörgött, sírt, aludni nem akart. 3 hétig használtuk össz-vissz ezt a szert, azóta este 8-tól alszik reggel 7-8-ig. Én úgy adtam neki, hogy este fürdetés előtt kerámia mozsárban összetörtem, pár csepp vízben feloldottam, és megitattam vele. Kajáig eltelt még 20 perc így. És a másik szemet reggel, közvetlenül ébredés után ugyanígy. Most már csak akkor szoktam adni neki, ha idegen helyen alszunk. És mivel ez az ő alkati szere, azonnal hat.


Fogzásra camomilla 15ch-t adtam neki, kb. minden órában 5 golyót, pár csepp vízben feloldva. Ha nagyon nyugtalan volt, akkor viburcol kúpot kapott estére, hogy nyugodtabban tudjon aludni. Az ínyét pedig dologéllel kenem be. Amikor nagyon gyakran ébredt éjjel, akkor még a mercurius solubilist kapta kiegészítésnek.

Fogzásra egyébként az egyéb szerek:

- Borax 5ch napi 3-4 x 5 golyó, ha aftái vannak, és a cumisüveget vagy a cicit visszautasítja

- Phytolacca 9ch napi 3-4 x 5 golyó, ha összeszorítja a fogínyét a fájdalom miatt

- Podophyllum 9-15 ch minden hasmenés után 5 golyó, ha leginkább reggel jelentkező hasmenése van, ami bő, vizes állagú, fájdalmas, és gyomorkorgással jár, a hason fekvés jólesik a babának, enyhül tőle a fájdalom

- Pulsatilla 15ch napi 1-2 x 5 golyó, ha nyafogó, sírós, anyukájához bújó a baba, szabadban, hűvös levegőn jól érzi magát

- Mercurius Solubilis 9ch napi 2x5 golyó, ha erős nyálfolyást tapasztalsz éjszaka, a nyelve duzzadt, lepedékes, a kis beteg szomjas, éjjel sokszor felébred, ez a Camomilla kiegészítő szere lehet.

2010. júl. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, a Sedatif PC-t megpróbálom, bár az én babám borzalmas bújós, sír ha nem lát, azonnal követ, ezért ajánlotta az orvos a pulsatillát, de hiába...
2010. júl. 23. 21:20
 10/11 anonim ***** válasza:
offolos anyuka vagyok, én is köszönöm, szintén a sedafit-ot fogom kipróbálni. lehet, hogy mégis testvér féltékenység, kedden szülök, visszaszámolva a nemalvás kezdete, de nem bújós, nem sírós. :-( fene érti, kipróbálom, köszönöm.
2010. júl. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!