Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen "tudományos" magyarázat...

Milyen "tudományos" magyarázata van annak, hogy a babák manapság 7-8 hónapos kortól kaphatnak tejtermékeket? . Folyt lent

Figyelt kérdés
... de tejet csak egy éves kor után? Én úgy tudom, meg itt is és máshol is olvastam, hogy túrót, sajtot natur joghurtot akár már 7 hónaposan is be lehet vezetni.... most 8 hónapos a babám, de lassan én is adnék sajtot a főzelékjébe, meg túrót uzsonnára. Mit mondhatok olyan valakinek, aki "hozzáértő", adok a véleményére, de ő sem javasolja egy éves kor előtt ezeket, mint a tehéntejet? Akkor mit esznek azok a babák, akik egy éves korukig sem tejet (ez ok), sem tejtermékeket, sem lisztet nem esznek?
2010. júl. 23. 15:30
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

olyan, hogy így több tejpor és több készítmény fogy.

A tejkészítmény ára legalább kétszerese a tejének, de lehet tízszerese is.

Semmit ne mondj a hozzáértőnek, csak hogy te így szoktad, és szereti a kicsi.

A savanyított tej, és -termék könnyebben emészthető.

2010. júl. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagy szopnak és zöldséget esznek, vagy juhtejet, kecsketejet.
2010. júl. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

a sinlacban nincs tej

az en bebim 3 eves kkoraig nem ihat tejez (csak tapszert), de babajoghurtot, és mértékkel más tejterméket eszik

2010. júl. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Úgy érzem az előttem szólók nem teljesen értették a kérdésed (bocs), vagy én nem értem. Mindenesetre itt van leírva, a válasz arra, amit kérdeztél (az én értelmezésem szerint).

[link]

"Tejterméket (sajt, túró, joghurt) már 7-9 hónapos kortól adhatunk kis mennyiségben a főzelék komplettálására, amennyiben a családban nem fordult elő tejallergia.

Tehéntejet 12 hónapos kor alatt egyáltalán ne adjunk! A tehéntej összetétele nem fedezi a csecsemő igényeit és egyéb káros következményei is lehetnek: magas fehérje tartalma bélvérzést okozhat, fokozott ásványi anyagtartalma pedig növeli a vesék terhelését. Vastartalma viszont igen alacsony, ami vashiányos vérszegénység kialakulásához vezet. Kávé, kakaó szintén 12 hónapos kor után adható legkorábban.


A kecsketej önmagában táplálkozás-élettani szempontból nem megfelelő, mivel egyes vitaminokban (B6, B12, C, D, folsav) szegény, ásványi-anyag tartalma pedig magas. Adása azonban kiegészítő táplálékként egészséges csecsemőknek egy éves kor körül nem kontraindikált, amennyiben hatóságilag ellenőrzött, és allergiás reakciót nem vált ki."


Tehát az állati fehérje fokozatos bevezetése miatt fontos lehet az egyéb tejtermékek bevezetése, de azért a mennyiségekre figyelni kell!


Ja, a lisztet - vagyis a glutént - be kell vezetni (a legújabb szerint) 7 hónapos kor körül. Ez nekem is újdonság volt, mi még nem tartunk itt, én erről majd kikérdezem a védőnőt, hogy ennek mi az oka!


Üdv

2010. júl. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A savanyított tejtermékek-mint a sajt,túró,joghurt-más összetételűek,máshogy bomlanak le,mint a "nyers" tehéntej.Ezért lehet már 1 éves kor előtt is adni.
2010. júl. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen, ilyesmire gondoltam, azért majd megpróbálkozunk vele lassan.
2010. júl. 23. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!