Ti barátok előtt hogy kezelitek a baba-témát?
Leírom, mire gondolok. Van 5 barátnőm, akikkel régóta egy "bandát" alkotunk, van akivel még gimnázium óta, van aki utána csapódott hozzánk, de a legfrissebb barátság is már 5 éves.
30-31 évesek vagyunk és úgy alakult, hogy a társaságból nekem lett először kisbabám, most 8 hónapos a kisfiam.
Azóta persze én kevesebbet tudok eljárni velük, de nem szakadt meg a kapcsolat, teszünk azért, hogy barátok maradjunk: szervezünk közös programokat, még ha nem is mindegyikükkel egyszerre, de már többször látogattak minket, néha sétálunk együtt, kettőjüknek az esküvőjén ott voltunk nyáron, stb... kb. kéthetente a férjemre bízom a babát és kora este valamelyik barátnőmnél találkozunk, beszélgetünk, moziba megyünk, stb.
Ez így szuper és nincs is semmi gond, csak én kicsit feszélyezve érzem magam, hogy - a társaságból egyedüli anyukaként - mennyit "illik" ilyenkor a babáról beszélnem? Mi az, ami már "sok" nekik, amire esetleg nem kíváncsiak? Mert annyi olyat hallani, olvasni, hogy azért mennek tönkre szülés után barátságok, mert az újdonsült anyuka csak a babájáról hajlandó beszélni, már más világban él, nincs közös téma, stb.
Én erre tudatosan figyelek, sőt, a kimozdulások alkalmával nekem is jól esik, ha nem a kisfiam a téma, sokszor én legszívesebben szóba sem hoznám, hogy végre más, "felnőttes" dolgokról is beszélgethessek a barátnőimmel, vagy egyszerűen csak egy filmről, zenéről...
De ugye amikor találkozunk, jönnek persze a kérdések, hogy van a kisfiam, miket csinál már, mekkora, mutassak képeket, és igazából máris ott tartunk, hogy én egy csomót beszélek a babáról.
Van olyan lány a társaságban, akiről tudom hogy nem is akar gyereket, nem szereti a babákat és ő ilyenkor hozzá sem szól, szerintem egyszerűen untatja, vele nem is nagyon tudok ilyenkor beszélni, hiába próbálok nála más témával kezdeményezni.
Aztán ott vannak azok, akiket érzékenyen érint a téma: egyik barátnőm 4 éve férjnél van, azóta próbálkoznak babával, de nem sikerül, lombikkal sem, és tudom hogy nagyon szomorú emiatt. Neki biztos rosszul eshet, amikor én a kisfiamról mutogatom a képeket, és mesélem hogy milyen jól érzem magam vele itthon.
Vagy egy másik lány, aki rajong a gyerekekért, minden álma hogy majd több saját gyereke legyen, de 31 évesen egyedülálló - hiába szülne már nagyon, nincs kinek, a láthatáron sincs udvarlója. :(
Szóval mindig arra gondolok, hogy nekik ez rosszul eshet, és vajon ők hogy érzik magukat ezeken a találkozókon? Persze ők is kedvesek, és kérdezgetnek, de én feszélyezve érzem magam kicsit.
Legyek én, aki kimondja a találkozások elején, hogy "csajok, kicsit szeretném most pár órára hanyagolni az anyaság témát, beszéljünk rólatok!"?
Egyszer már próbáltam, de akkor jöttek a kérdések, hogy jaj, mi a baj, elegem van, fáradt vagyok, összevesztem a férjemmel, hogy nem akarok erről beszélni?
Szóval szeretném megtalálni az egyensúlyt, mert nyilván szeretek a kisfiamról beszélni és büszke vagyok rá, de nem akarok "sok" lenni a barátnőimnek, vagy hogy a gyerekre vágyó barátnők rosszul érezzék magukat. :(
Mit gondoltok? Vélemények? Voltatok ilyen helyzetben?
Én a másik oldalon álltam, lombikoztunk sikertelenül. A barátnőim már mind anyukák voltak, én meg ott álltam gyerek nélkül a kínzó vággyal, hogy újra közéjük tartozhassak végre. Igen, először kívülállóként éreztem magam köztük, de ez nem az ő hibájuk volt. Sose éreztették velem azt, hogy kevesebbet érnék náluk, én magam éreztem ezt. Az elején.
Aztán átkapcsoltam magamban a kapcsolót, rájöttem, hogy amiatt, mert nekem nem lehet gyerekem, ők miért érezzék rosszul magukat azért, mert nekik van. Miután ezt lerendeztem magamban, nem volt problémánk. Ugyanúgy részei vagyunk egymás életének, mint eddig. Az egyik barátnőm azóta háromszoros nagymama, a másik lánya nyáron megy férjhez, mi örökbefogadtunk 2 kisfiút, és nevelőszülő lettem.
Igazából nem tudok tanácsot adni, annyit talán, hogy merj beszélgetni velük erről. Mondd el nekik is, amit ide leírtál, hogy téged feszélyez a szitu, de szeretnéd jól és fesztelenül érezni magad továbbra is a társaságukban. Meg fogják érteni.
Kívánom, hogy hosszú életű legyen a barátságotok, ahogy a miénk is az lett.
Nálam a munkahelyen volt ez a probléma. Veszélyeztetett terhes voltam, de otthonlról dolgoztam. Amikor bementem az irodába mindenkit a terhességem érdekelt, én meg hiába kérdeztem a munkáról, csak tőmondatokat kaptam.
Most, hogy megszületett a kicsi, kevesebbet járok be, ha rákérdeznek, hogy mi újság, akkor nagyjából elmondom a fontosabb infókat, de nem beszélek ki minden egyes kakis pelust. Magamtól nemigen hozom fel, esetleg akkor, ha egybefügg a témával.
A leírásidból nekem az jön le, hogy egész jól kirdávan tartod az "anya lettem" témát.
Nyilván ha kérdeznek válaszolsz, meg mesélsz is a fiadról egy egy alkalommal. Szerintem ezzel semmi gond.
A barátnőidet us nyilván érdekli, mert kérdeznek róla.
A barátnőm (és kolleganőm is egyben )és én 2 hét különbséggel lettünk terhesek.
Én elvesztettem a babát majdnem 8 hetesen. Borzasztó fájdalom volt.DE ettől még minden alkalommal megkérdeztem bnőmet h hogy van, voltunk együtt vásárolni is baba cuccot. Alig vártam h kézbe vehessem a lányát. Az én veszteségemet/sikertelenségemet nem vetítettem ki rájuk.
Az rosszabb volt mikor a rosszindulatú kolleganőm megjegyezte h "de s.ar lehet nekem h végig kell néznem ahogy barátnőm babát vár, és biztos megromlik majd a jó viszony"
Felnőttek vagytok. Van olyan téma ami érdekel mindenkit, van olyan ami nem.
De ne érezd magad rosszul emiatt.
Ha egy másik barátnőd életében történik valami "nagy dolog" Nyilván azt is megbeszélitek
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!