Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valaki segíteni? 9 hónapos...

Valaki segíteni? 9 hónapos alvás gond!

Figyelt kérdés

Mitől lehet, hogy eddig nagyon ügyesen egyedül és jól alvó kislányom 1,5 hónapja nem hajlandó lefeküdni, éjjel többször felkel, van, hogy órákat is sír, és nem lehet egyszerűen letenni. Már két foga kinn van, de ettől függetlenül nem alszik. Ha éjjel felébredt, iszik sokat, ettől valamikor megnyugszik, de félek, hogy hozzászokik, hogy mindig iszik éjjel ha felébred. Nem akarom elrontani. Hogyan tudnám újra az egyedül elalvásra szoktatni, és mitől nem alszik vajon éjjel? Nappal is keveset alszik, tehát az sem lehet gond, hogy sokat alszik napközben.

Tudom, hogy lehetne ennél rosszabb is, de olyan tehetetlenek vagyunk és úgy sajnáljuk amikor egész éjjel sír. Köszönöm annak aki válaszol.


2010. júl. 22. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is ugyanez volt. Addig gyönyörűen elaludt magától, semmi gond nem volt, nem ringattam, nem cicin aludt el, semmi mese..csak be az ágyba, 5-10 perc és alvás. Kb 9 hósan nálunk is elkezdte ugyanezt a dolgot (mi akkor pont költöztünk, először erre gondoltunk). Semmi nem segített, kivéve, mikor megfogtam, és odaraktam közénk. Ott megint gyönyörűen aludt reggel 8-ig, mindkettőnket valahogy fogta, általában apa kezéhez érzt hozzá, nekem az arcom ölelte át. Akkor arra tippeltem, hogy szeparációs szorongás, plusz költözés, plusz a fogak. Igazán az okot nem tudtam meg, de kb 2 hétig minden éjjel velünk aludt, aztán megnyugodott, és megint az ágyában alszik, egyedül. Most 11 hós. Ha más jobb tanácsot nem kapsz,, egy próbát szerintem megér, nem biztos, hogy mindenkinél működik, nálunk bevállt! Szép napot, és remélem hamarosan megoldódik a "probléma"!
2010. júl. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sajnos ezt a lehetőséget is ellőttük már. :(( Ha magunk közé vesszük akkor meg hancúrozik , játszik a nagy ágyban. Már fel tud állni, lépegetni, így már nagyon mozgékony. Szóval akkor meg azt gondolja, hogy most akkor "buli van" lehet anyáékat szórakoztatni.
2010. júl. 22. 12:26
 3/6 anonim ***** válasza:

szerintem jön szegénynek a többi fogacskája.kend be neki dentinoxxal.vagy ha negyon sír adj neki panadol szirupot vagy nurofent.valamelyik csak beválik.mondjuk nekünk egyik se vált be sose.pedig már a dokinő mondta hogy adjak neki cataflan cseppet és az se a legjobb,mondjuk az valaminnyit enyhít neki.

mi is rossz alvók vagyunk mióta megszületett,már 18 hós és még mindig sokat sír éjszaka.már tegnap a 15-ik foga bújt ki.de akkor se alszik ha éppen nem jön a foga.anyum azt mondta én is ilyen voltam és 3 éves koromra kinőttem.szóval majd kinövi.de nem akartalak megijeszteni ezzel.

most jut eszembe lehet hogy most a meleg miatt nem alszik.de ha a meleg miatt, ha a foga miatt nem alszik hagyad hagy igyon mert kell a folyadék ilyen melegben,ha meg a foga jön akkor kell a folyadék után pótlás.

2010. júl. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1. válaszoló vagyok. A mi lányunk 8,5 hós korától sétál egyedül, tehát ismerem a problémát. Nálunk is bulizott néha még 1 órát. Akkor hagytam, hadd sétálgasson, játszon....aztán mikor láttam, hogy kezd fáradni, egy kis ham-ham, be közénk és úgy aludt reggelig. Lehet a mozgásfejlődéstől is...mindig gyakorolni akar! Nekem apa azt mondta, mikor már nagyon kész voltam, hagyjad! Majd csak elfárad, és akkor elalszik valahol! :-) Mondjuk ezekben a melegekben én is inkább adnék neki inni, nehogy szegény kiszáradjon! Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni! Remélem lesz valaki, aki tud okosat mondani!
2010. júl. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ne sajnáld, már ezzel is megnyugtattál, hogy nem vagyok egyedül... :DD és legalább rendesen érthetően és kedvesen válaszoltál. Örülök, hogy lehet még ilyen olvasni ezen az oldalon... :DD
2010. júl. 22. 12:46
 6/6 anonim ***** válasza:
9 és fél hós fiam kb két hete szintén rosszul alszik éjjel. Már azóta kibújt két fogacska, nem látom többnek a jelét, és mégis legalább egyszer sír éjjel. van h egy kis víz elég, cumi be és alszik reggelig, de tegnap fél órát sírt, aztán nehezen, de visszaaludt. Én a szeparációs szorongásra tippelek, mert a fentieken kívül nappal képtelen elszakadni tőlem,pedig eddig volt h fél órát is eljátszott egyedül. És nálunk is volt h az nyugtatta meg, h betettem közénk, elcsitult, fogta apát és engem, kb 10 perc múlva visszavittem a szobájába és aludt, szerencsére.
2010. júl. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!