Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki szedett omega3-at a...

Aki szedett omega3-at a terhesség alatt, most hogy viselkedik a babája?

Figyelt kérdés
Temperamentuma, kezelhetősége, mennyire nyugodt, mennyire nehéz gyerek, ilyenek érdekelnének. Kíváncsi vagyok, csecsemőkorban/kisgyermekkorban mutatkozik-e már a hatása, vagy csak később.
2010. júl. 22. 07:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Én szedtem, bár nem sokáig. Nutrilite, halolaj kapszula volt, olyan halasakat böfögtem tőle - bocsika, de tényleg -, hogy rosszul voltam, ezért abbahagytam.


Kisfiam egyébként még nem volt 6 hetes, amikor már végigaludta az éjszakát, most 10 hónapos lesz, este 8-tól reggel 7-8-ig simán alszik. Eleinte, az első három hónapban elég sokszor csak kézben volt el, de most már azért más a helyzet, nagyon önálló baba (tök egyedül iszik, éjjel is kiszolgálja magát, jön-megy a lakásban, felfedezi a világot, elfoglalja magát, tud egyedül játszani), persze vannak neki is nehéz napjai, mint minden babának. De mondhatom, hogy alapvetően nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott baba (mérleg jegyben született), az viszont biztos, hogy a temperamentumát tőlünk, szülőktől nagyon is örökölte. Ha valami nem tetszik neki, szó szerint ránk kiabál. :) És természetesen valamilyen úton-módon igyekszik érvényt szerezni az akaratának.


De én nem nagyon hiszem, hogy ez annyira összefüggésben lenne az omega3 szedésével. Minden ilyen dolog szerintem genetika, és típus kérdése is.

2010. júl. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Én azért elhiszem, hogy az omega3 tényleg nagyon jó. Én szedtem a 12. héttől végig, illetve most szoptatok, és még mindig szedem. Nagyon nyugodt babánk van, 3 hetes korától átalussza az éjszakát (eleinte kb. 11-től reggel hatig, 3 hónapos korától este fél 9-től reggel fél hétig). Most négy hónapos, altatnom soha nem kellett, legfeljebb párszor bemenni visszaadni a cumit. Nagyon ritkán sír, szépen el tud lenni egyedül is a járókában. Úgy gondolom, hogy ilyen gyerekből akár most azonnal elbírnék mégegyet. Nagyon kíváncsi vagyok rá, hgoy más gyereke is ilyen áldott jó, ha szedett omega3-at. Szóval, hogy van-e összefüggés.
2010. júl. 22. 08:13
 3/10 anonim ***** válasza:

Ezt csak akkor tudnád meg, ha a következő terhességednél nem szednéd. :) Illetve szerintem akkor sem, mert minden baba más és más, még akkor is, ha édestestvérekről van szó. Az egyik baba ilyen típus, a másik meg más.

Egyébként az én kisfiamat sem kellett soha altatnom, összetehetem a két kezemet, hogy ilyen nyugis baba. Nem tudom, mit csináltam volna, ha állandóan csak cicin alszik el, vagy ilyesmi... De ki tudja, talán a következő babánál megtudom, mi a magyarok Istene! :)

Azért remélem, valaki tud majd erre a kérdésedre konkrétabban válaszolni. :)

2010. júl. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok, szerintem az összefüggés nem a nyugodtsággal van, hanem az intelligenciával, velem legalábbis a dokim ezért "szedette" végig a hololajat, ami meg is látszik a 13 hós kislányomon, akire mindenki azt mondja, hoyg rendkívül "okos" szemei vannak, de tényleg igazi megfigyelő, és amit 1x, 2x lát, azt már "hasznosítja", szóval láthatóan értelmes, és egyébként is. A temperamentuma za nagyon nem nyugodt, percre meg nem áll, ha valami nincs az ínyére, azt hangosan a tudtunkra adja, ja és az alvása az minimális, bár hajnalig alszik, de utána csak nyűglődik, és napközben is max 1,5 órát pihen.

Ja, és kedves kérdező, én ilyen gyerekből nem merek még egyet bevállani mostanában :)

2010. júl. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Persze minden baba más, de az enyém nagyon nyugodt kiegyensúlyozott. Szedtem kb. a 10. héttől a szülésig az Omega3-at. Aztán fene tudja van-e hatása.
2010. júl. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy főleg az intelligenciára van hatással, viszont magatartászavaros, hiperaktív gyerekeknek is ezt adják, úgyhogy ezért gondoltam, hogy a viselkedésre is van hatása.
2010. júl. 22. 08:48
 7/10 anonim ***** válasza:
nekem sok kismama ismerősöm van...kb 10 ebből 5 a terhseeég végéig femibiont evett,amiben van különilyen DHAOmega3 bigyó...az ő babáik 5 hósna felültek,6 hósan másztak,felálltak ,egy évesen futottak.nem tudom van e összefüggés de furcsa na...
2010. júl. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%
én nem szedtem ilyesmit. a kislányom örökmozgó, 11 hósan már járt, és ő is ilyen nagyon figylemes, sose volt az a "bamba" (bocs) csecsemőtekintete. Érdeklik a betűk, számok, színeket már tudja...19 hónapos. ennyit az intelligenciáról. viszont az alvása borzalmas volt sokáig (16 hós koráig), és igényelte nagyon hogy foglalkozzam vele. most már elvan magában, ha kell. összevéve egy nyüzsgő, érzékeny, de nagyon okos, értelmes kislány.
2010. júl. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is szedtem a terhesség és a szoptatás alatt. Azt nem tudom, hogy ettől-e, de az én kisfiam is elég korán kezdett el mindent: 4 hónaposan már ült, most 8 hónapos, már megáll magától és sétál szépen, ha fogjuk a kezét.

Ő 6 hetes korától átalussza az éjszakát, nagyon kiegyensúlyozott baba, a gyerekorvos is mindig megdicsér bennünket. Sírni ritkán szokott, ha felébred éjszaka a szobájában még akkor sem sír, hanem elkezd "beszélgetni", mert szerintem tudja, hogy úgyis jön érte apa vagy anya. Azt már nekünk is mondták, hogy korához képest nagyon fejlett baba, a játékaival szépen játszik egyedül is, már két kockát is össze tud illeszteni. De szerintem nagyon jól kombinál is, a minap elbarikádoztam egy nagy virágcserepet, és addig-addig ügyeskedett, amíg mindent el nem szedett körüle, és csak azért is belemarkolt (volna, ha hagyom).

Szerintem mindenképpen volt/van jótékony hatása az omega3-nak, nekem elég nehéz terhességem is volt, és biztos vagyok benne, ha nem szedtem volna, akkor lehet a lepényem se bírta volna a baba születéséig.

2010. júl. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az én kicsikém hipotóniával született, bár eddig mindent csinált akkorra, amikorra kellett neki. A mozgásfejlődés és a halolaj között semmiféle kapcsolatról nem olvastam eddig. Annak a válaszolónak, aki nem szedett "ilyesmit", köszönöm, hogy írt, de én most nem erre voltam kíváncsi, hanem arra, amit kérdeztem.
2010. júl. 22. 14:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!