Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szájpenészt kapott a babám....

Szájpenészt kapott a babám. Válaszolnátok pár kérdésemre aki 'tapasztaltabb' ebben a témában?

Figyelt kérdés
1 éves a fiam, ma reggelre megjelent az egész belső szájában. Szabadságon van a doktornőnk, egy másik helyettesítette akiről nem sok jót hallottam. Tehát azt tudom, hogy fertőző, elkaphatja másik baba is, de mi felnőttek? Ha elmúlt akkor, hogyan előzzem meg a visszafertőződést? Azt mondta cseréljem ki a cumijait, cumisüveg cumikat. De más játékait, a járóka, kiságy széle stb. amiket állandóan rág? Egyáltalán mire kell figyelni, vigyázni?
2010. júl. 20. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
a gyógyszertárba lehet kapni ecsetelőt,kimondottan erre.azt vegyél és ecseteld.
2010. júl. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát nekünk is volt,mi rózsamézzel kentük be neki,és egy pár nap alatt elmult a babámnak.

Szerintem ezt vegyél neki a gyógyszertárba,nem drága ugy sem,h ha nincs receptre irva.

Mi nem cseréltük ki a cumikat meg ilyeneket,hanem nekünk a doki néni azt mondta,h mindenap fözzem neki ki a dolgait egyszer vagy kétszer.

Nálunk ez bevált,próbáljátok ki,remélem nektek is segit!

Mielöbbi gyógyulást a babódnak!

2010. júl. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok,erre gondoltam,ezt hivták régen rózsaméznek,mi ugyanezzel kentük:

[link]

2010. júl. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

a 13.56-os válaszoló által belinkelt ecsetelővel kezdtük mi is, az ujjamra tettem gézlapot és rá az ecsetelő és jó alaposan ledörzsölni a szájpenészt minden nap 3x! alaposan mert akkor nem hatásos. le kell dörzsölni rendesen mert ha egy pici marad akkor visszafertőz és sokáig fog tartani a küszködés.

én tudom, mert első kisfiamnál gyengén csináltuk és 1 hónapig tartott mire kikezeltem, kaptunk is egy másik szert amit felírt a dokim és végül azzal sikerült.

2010. júl. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

14.00 vagyok .

az lemaradt hogy a melledet is ápolni kell, lemosni szopi előtt ha szopizik még, a cumikat állandóan kifőzni, meg a cumisüveget amiből iszik, mert arról is visszafertőződhet.

Én kérdeztem hogy mi lehet még a rosszabb ha nem múlik el neki, azt mondták hogy a beleket is megtámadja és a végbélnyílása körül is fehér lesz. ott is előjöhet neki.

minden jót.

2010. júl. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én borax glicerint kaptam rá patikában. Nagyon hamar levitte a szájáról, bár ő még csak 2 hós volt. Kenni kellett a mellemet is, meg fertőtleníteni mindenét, ami a szájához ér. a nagy felületeket próbáld áttörölni neomagnolos vízzel. Rem segítettem :)
2010. júl. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kaptunk rá azt a glicerines boraxot, azt használjuk.De tényleg le kell jól dörzsölni? Nekünk azt mondta a doktornő egy vattát pálcikára és azzal dörzsölni.
2010. júl. 20. 22:28
 8/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat ecsetelgetni, nem dörzsölni a vattával, csak gyorsan akartam írni.
2010. júl. 20. 22:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!