Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mászik másnak is ilyen fura...

Mászik másnak is ilyen fura technikával a babája?

Figyelt kérdés
Kislányom 9 hónapos volt pár napja. Bemássza a lakást és rendesen halad, de nem a szokásos négykézlábas technikával. Olyan, mint ahogy a kismajmok közlekednek. Ülásből indít és féloldalasan kézzel tolja magát. Nem tudpom érthető e, de tényleg olyan, mint a kismajmok az állatkertben. Ez normális vagy vigyem Dévényeshez?
2010. júl. 19. 09:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szia! megkérdezhetem, hogy van-e valami fejlemény?
2010. aug. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Szia utolsó!

A mászás még mindig ugyanolyan technikával megy, csak a küszöböket mássza át négykézláb a lányom, de utána rögtön vált erre a maki majom technikára. :) Szerintem ez már így is fog maradni. Már feláll és lépeget azóta, szóval már nem is foglalkozom a dologgal, már nem zavar. Inkább mókás. Ha elmegyünk valahova és mások meglátják, mindenki csodálkozik meg nevet, hogy milyen technikája van a csajnak.

A te babád is így mászik? Miért kérdeztél rá?

2010. aug. 28. 20:34
 13/16 anonim ***** válasza:

köszi a választ, igen én voltam, aki írt, hogy a lányom is így mászik. nálunk is megmaradt ez, 4kézláb még mindig nem mászik, néha viszont feláll, és ha fogom a kezét, szívesen lépeget!

minden jót :-)

2010. aug. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Elég ritka mászástechnikájuk van a gyerekeinknek. Aki látja mindenki csodálkozik, hogy még ilyet nem látott, de még én sem láttam a lányom előtt. Kiváncsi vagyok jelent e ez valamit vagy nem. A négykézlábas mászsás jellemző a babák 90 százalékára és van egy pár furi technika, ez is egy fajta, szinte a legritkább.

Kiváncsi vagyok a következő gyerekem is így fog e mászni, én nem így másztam és a férjem sem. :)

Boldog babázást!

2010. aug. 29. 20:45
 15/16 Vica88 válasza:
Szia!Én kislányom sokáig rendesen mászott,aztán váltott és egyik napról a másikra hasonló kismajmos verziót alkalmazza vagy felváltva csúszik a lábán.Ő is feláll,kapaszkodva megy 11 hónapos.írtál a Dévény alapítványnak? Köszi
2015. okt. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
De kár hogy senki sem ír már ide.Pedig most mi dévényesre vagy sokkal inkább szakorvosi segítségre (neurológusra) spekulálunk.Azért 2010-ben még megmosolyogták ma meg már megkövezik akinek a gyermeke így mászik és születésétől nem dévényes.
2020. jan. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!