Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mászik másnak is ilyen fura...

Mászik másnak is ilyen fura technikával a babája?

Figyelt kérdés
Kislányom 9 hónapos volt pár napja. Bemássza a lakást és rendesen halad, de nem a szokásos négykézlábas technikával. Olyan, mint ahogy a kismajmok közlekednek. Ülásből indít és féloldalasan kézzel tolja magát. Nem tudpom érthető e, de tényleg olyan, mint a kismajmok az állatkertben. Ez normális vagy vigyem Dévényeshez?
2010. júl. 19. 09:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Teljesen normális :)
2010. júl. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Bocsi, de én ezen sírva röhögtem. XDDD
2010. júl. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
az én lányom is a fenekén csúszva közlekedik, szerintem a rendes mászás ki is fog maradni :-)
2010. júl. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszi a megnyugtató válaszokat, akkor eszerint van ilyen mászási technika is.

Második: a férjem is halálra szokta röhögni magát a lányunkon, ő nevezte el a kisasszonyt Makitának, a kismaki után, aki ugyanígy közlekedik. :DD

Harmadik: igen, pontosan, az enyém is a sejhaján csúszik. A te babád mennyi idős? Az enyém már 1 hónapja íógy mászik, szerintem nála sem lesz már térdelős mászás.

2010. júl. 19. 15:58
 5/16 anonim ***** válasza:
3. vagyok, az én lányom 10 hónapos lesz 28-án
2010. júl. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Az enyém mondjuk térdelős de mint a lasított felvétel. Folyton égnek emeli a virgácsait s lerakja majd nyikan egyett mint a dinó s éticsigákat megszégyenítően nyáladzik, lassan követhető már a nyoma xD

Utánna hirtelen beturbózza magát s lecsap valamire 3mp alatt :D

2010. júl. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Az enyém meg úgy mászott,mint akinek egyik lábát meglőtték a csatában, húzta magával. Aztán pár hónap múlva már rendesen szabályosan ment.:-)
2010. júl. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A barátnőm 3. gyereke kezelhetetlen, viselkedészavaros. Semmivel sem nevelte másképp, mint az első kettőt. Voltak orvosnál, ott kiderült, hogy a gyerek nem tud mászni (6 éves), még mondta is, hogy neki ez nem megy.

Én elvinném a helyedben, nem értem, hogy a furcsa mászás miért természetes sokaknak.

2010. júl. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kisfiam is érdekes technikával csinálta. 5 hónaposan kezdett el kúszni, aztán rá két hétre már ötvözte a kúszást a mászással: két kezét rakta előre, picit felemelte a popsiját, mint aki fekvőtámaszozik, majd a két lábával "kotort" magán egy picit, de nagyon gyorsan csinálta, és tulajdonképpen nem haladt vele előre semmit. Akkor kicsit aggódtam, mert a váltott kéz-váltott láb dolgot meg kell, hogy tanulják, és ő a két kezét egyszerre rakta előre. Ezt egyébként majdnem 3 hónapon keresztül csinálta, és 8 hónaposan egyik napról a másikra elkezdett szabályosan mászni.

Azóta kicsi varánuszomnak hívom, mert villámgyorsan mászik, és úgy néz ki, mint amikor a komodói sárkány fut. :) A két kezét úgy odacsapja a földhöz, és úgy állnak az ujjai. :)

2010. júl. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek is a válaszokat! Azt hiszem írok a Dévény Anna alapítványhoz és megkérdezem, hogy mi a teendő. igazából én is a váltott kéz-láb mozgás kimaradása miatt aggódom. A furcsa technika nem is baj, csak csinálja ezt a mozgásformát valahogy, mert kell az agy megfelelő fejlődéséhez, úgy olvastam. legfejlebb majd tornáztatom és akkor bepótoljuk, amit a kisasszony ki akar hagyni.
2010. júl. 22. 09:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!