Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem szoktatok besokalni, hogy...

Nem szoktatok besokalni, hogy korlátozva van a szabadságotok?

Figyelt kérdés
2010. júl. 16. 20:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Hát, én gyakran érzem...lehet, hogy ciki, de ez van. Kisfiam 7,5 hós, terhesség előtt csak fél évet dolgoztam, előtte 6 év egyetem, amit IMÁDTAM, nehéz volt átállni az itthon ülésre. Ráadásul veszélyeztetett terhes volta, végig feküdnöm kellett 8 hónapig! Nagyon IMÁDOM a bébimet, de néha megőrülök itthon, főleg most. Apa éjjel-nappal (szó szerint) dolgozik, ha itthon van, akkor is telefonál...szóval nem számíthatok rá. Anyukámékhoz szoktunk elmenni a babával, olyankor nagyon jó, mindenben segítenek. De nagyon szeretnék már elmenni kicsit kikapcsolódni, színházba, koncertre, bulizni egyet a barátaimmal. Ettől még nem érzem magam rossz anyának, bár néha kicsit lelkiismeretfudalásom van. Másnak is vannak ilyen igényei, vagy mindenki "mintaanya" itt?
2010. júl. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
48%

Ez azért szerintem nem "mintaanyaság" kérdése. Bár ez így elég negatívan hangzik, mintha már annak kellene szégyellnie magát, aki élvezi, hogy otthon van és babázik.

Amúgy szerintem mindenkinek elege van néha, és gondolom (remélem) mindenki próbálja a mély levegős módszert és a pár hónapos babával nyugodt maradni, hiszen teljesen természetes, hogy az ő igényük meg az, hogy mi állandóan (vagy majdnem állandóan) velük legyünk és tulajdonképpen ez az, amit vállaltunk az anyasággal. De a mamák tényleg sokat tudnak segíteni, ha néhanap kap az ember pár óra szabadságot! :-)

2010. júl. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!